czy trzeba przerejestrowywac samochod ??

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
gedeon77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt lis 06, 2007 23:38
Lokalizacja: Czersk

Post autor: gedeon77 » wt cze 03, 2008 12:25

Ciekawe,ja nie miałem jeszcze ani jednego samochodu przerejestrowane,a to już mój 4 golf,jakoś nikt się nie czepiał...



Awatar użytkownika
JKMK20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt maja 02, 2008 13:14
Lokalizacja: OLSZTYN / JEZIORANY

Post autor: JKMK20 » wt cze 03, 2008 12:27

poprostu masz fuksa i ciesz sie :grin:



Awatar użytkownika
gedeon77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt lis 06, 2007 23:38
Lokalizacja: Czersk

Post autor: gedeon77 » wt cze 03, 2008 14:05

Czemu zaraz fuksa,dużo ludzi tak jeździ i nie ma problemów podczas kontroli drogowych.



Awatar użytkownika
asiunda
WZÓR CNÓT I ZALET
WZÓR CNÓT I ZALET
Posty: 583
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 19:18
Lokalizacja: Godziszewo
Kontakt:

Post autor: asiunda » wt cze 03, 2008 14:16

W US masz 14 dni na opłacenie podatku od kupna auta - potem kara (naliczą i przyślą do domu nakaz)

W urzędzie masz czas 30 dni na przerejestrowanie - później kara - ale jeśli trafi sie na ludzkich urzędników to przymkną oko bo dla nich to też dodatkowa robota od której nie maja prowizji wiec po co się wysilać. Obyś na takich właśnie trafił.


Obrazek

"Brzydula i rudzielec ...."

Antoine
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr maja 28, 2008 19:45
Lokalizacja: Litzmannstadt

Post autor: Antoine » wt cze 10, 2008 07:55

guli pisze:
wojtekgtd pisze:Nieprzerejestrowanie samochodu nie jest wykroczeniem więc mandatu za to nie ma :grin: To jest kwestia administracyjna i jeśli ktoś może ci za to coś zrobić to tylko urząd.
Nieprawda.
Nieprzerejestrowanie samochodu w czasie 30 dni jest wykroczeniem z art 97 kodeksu wykroczeń w związku z art 78 ust 1 pkt 1 Prawa o ruchu drogowym. Możliwy mandat do 500 zł.
"Art. 97. (106) Kto wykracza przeciwko innym przepisom o bezpieczeństwie lub o porządku ruchu na drogach publicznych,

podlega karze grzywny do 3.000 złotych albo karze nagany."

"Art. 78. 1. W razie przeniesienia na inną osobę własności pojazdu zarejestrowanego, dotychczasowy właściciel przekazuje nowemu właścicielowi dowód rejestracyjny i kartę pojazdu, jeżeli była wydana.

2. Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nie przekraczającym 30 dni starostę o:

1) nabyciu lub zbyciu pojazdu,"


ja Tu nie widzę związku, bo przez to ze w dokumentach jest co innego nie zakłócam porządku na drodze ani tym bardziej nie zagrażam bezpieczeństwo na niej!!



Roma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 25, 2008 13:01
Lokalizacja: dom

Post autor: Roma » śr cze 25, 2008 13:06

Żeby zarejestrować auto należy mieć m. in. umowę kupna-sprzedaży oraz stary dowód rejestracyjny i proszę szanownych forumowiczów o odpowiedź, bo mój problem jest taki, że paru poprzednich polskich właścicieli nie przerejestrowało auta na siebie i mam ich umowy kupna-sprzedaży, ale nie mam tej umowy, na której widniałoby nazwisko gościa, którego dane widnieją w dowodzie rejestracyjnym... Czy będzie problem z rejestracją auta?
Ostatnio zmieniony śr cze 25, 2008 13:07 przez Roma, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
gedeon77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt lis 06, 2007 23:38
Lokalizacja: Czersk

Post autor: gedeon77 » śr cze 25, 2008 13:53

nie,bo jeśli jest zachowana ciągłość umów



Roma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 25, 2008 13:01
Lokalizacja: dom

Post autor: Roma » śr cze 25, 2008 14:03

No właśnie nie ma ciągłości umów, bo mam 4 ostatnie umowy, ale nie mam tej wcześniejszej umowy o sprzedaży auta przez gościa, na którego auto było zarejestrowane.

Czy mogę wykupić OC na to auto na osobę w ogóle spoza umowy kupna-sprzedaży (to moje pierwsze auto, więc miałbym dużą stawkę, chciałbym wykupić np. na ojca, wtedy by to kosztowało 3 razy mniej)? Bo rozumiem, że nawet jak nie będzie na mnie zarejestrowane na auto to OC można wykupić.

I w ogóle przy wyrejestrowywaniu pojazdu zabierają dowód, tak? Bo nie mam pewności (za dużo właścicieli już to auto miało) czy to auto w ogóle jest na kogoś aktualnie zarejestrowane, ale dowód rejestracyjny mam...



Awatar użytkownika
gedeon77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt lis 06, 2007 23:38
Lokalizacja: Czersk

Post autor: gedeon77 » śr cze 25, 2008 19:37

to może być ciężko jak nie masz tej umowy,brak ciągłości umów to kłopoty...
musisz spróbować dotrzeć do gościa który widnieje na dowodzie.
czemu w ogóle kupiłeś takie auto?



Roma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 25, 2008 13:01
Lokalizacja: dom

Post autor: Roma » śr cze 25, 2008 19:49

Ok, dzięki za info. Spróbuję tego człowieka odnaleźć. Było to moje pierwsze auto, więc nie zauważyłem nawet. Trochę było dla mnie podejrzane, że co parę miesięcy ktoś to auto sprzedawał dalej, teraz już wiem czemu. A jakby co to z kupieniem OC będą problemy? Bo rozumiem, że jeżdżąc po drodze nie łamię prawa, ale nie mam możliwości przerejestrowania tego auta aktualnie, tak?



Awatar użytkownika
gedeon77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt lis 06, 2007 23:38
Lokalizacja: Czersk

Post autor: gedeon77 » śr cze 25, 2008 20:18

No w sumie to w sumie łamiesz prawo,bo według dokumentów ten samochód nie jest Twój,bo brak umowy nabycia od pierwotnego właściciela. Może byś spróbował zadzwonić do wydziału komunikacji tego gościa z dowodu i przedstawić swój problem.
Co do OC to ogólnie nie powinno być problemu poza właśnie tą zagubioną umową.Ciekawe czy czasami ten golf nie jest jakiś trefny...



kropek1980
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 17:59
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: kropek1980 » wt lip 01, 2008 09:54

a wiec jestem juz po zarejestrowaniu samochodu. w urzedzie jak gdyby nigdy nic poprostu zarejestrowalem. nie pytali sie o nic ani o date kupna itd. koszt 170 za nowe blachy itd zero kar. nie wiem czy mialem szczescie czy poprostu taka jest ta nasza biurokracja w kazdym badz razie u mnie sie to tak skonczylo. pozdrawiam

[ Dodano: 22 Wrz 2008 10:10 ]
witam.
nawiazujac do tematu zapodane przez moja osobe ;) dodam tylko ze moj szwagier kupil samochod po 2 miesiacach stwierdzil ze niejest zadowolony z zakupu i chce go sprzedac. wszystko byloby ok gdyby nie fakt ze wczesniej ukradziono mu jedna blache. przy probie wyrobienia nowej w urzedzie doszukano sie ze samochod zmienil wlasciciela przy czym nowy wlasciciel go nie przerejestrowal. skonczylo sie na sporym lataniu, mala kara (nie jest znana mi jej wysokosc) wiem tylko tyle ze dzieki malym zmianom w umowie (tak no boczku) udalo sie wszystko wyprostowac. tak czy inaczej dochodze do wniosku ze lepiej jest zaplacic te pare zlotych i miec swiety spokoj a nie klucic sie z naszymi polskimi urzednikami ;)
pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości