Likwidacja szkody trybem uproszczonym

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Likwidacja szkody trybem uproszczonym

Post autor: hak64 » sob cze 25, 2016 11:32

woocash pisze: Dziś był rzeczoznawca z Warty. Porobił zdjęcia, spisał co miał i pojechał.
Skoro był rzeczoznawca to już nie jest tryb uproszczony. Możesz więc naprawiać wóz, bo dokumentacja szkody (z fotkami) została zrobiona. Firma która wynajęła ci auto zastępcze sama zwróci się do ubezpieczyciela o swoją należność.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
woocash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: śr mar 19, 2014 09:03
Lokalizacja: CTR

Re: Likwidacja szkody trybem uproszczonym

Post autor: woocash » pn cze 27, 2016 11:50

hak64 pisze:
woocash pisze: Dziś był rzeczoznawca z Warty. Porobił zdjęcia, spisał co miał i pojechał.
Skoro był rzeczoznawca to już nie jest tryb uproszczony. Możesz więc naprawiać wóz, bo dokumentacja szkody (z fotkami) została zrobiona. Firma która wynajęła ci auto zastępcze sama zwróci się do ubezpieczyciela o swoją należność.
Tylko czy ja dostanę informację od ubezpieczalni ile zapłacili firmie wynajmującej auto?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Likwidacja szkody trybem uproszczonym

Post autor: hak64 » pn cze 27, 2016 15:12

woocash pisze:Tylko czy ja dostanę informację od ubezpieczalni ile zapłacili firmie wynajmującej auto?
Nie! Po co ci to wiedzieć?


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
woocash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: śr mar 19, 2014 09:03
Lokalizacja: CTR

Re: Likwidacja szkody trybem uproszczonym

Post autor: woocash » pn cze 27, 2016 16:06

hak64 pisze:
woocash pisze:Tylko czy ja dostanę informację od ubezpieczalni ile zapłacili firmie wynajmującej auto?
Nie! Po co ci to wiedzieć?
Gość od którego wynajmowałem auto powiedział, że dostanę informacje od ubezpieczalni ile przyznali kasy za wynajem auta i że jak będzie za mało to będę miał mu dopłacić. Że czasem ubezpieczalnie ścinają kwotę wynajmu i jak dostanie za mało to będę musiał mu wyrównać.
Tylko skoro nie dostanę nic od ubezpieczalni to skąd mam wiedzieć, ile gość dostał kasy, czy mnie nie oszukuje?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Likwidacja szkody trybem uproszczonym

Post autor: hak64 » wt cze 28, 2016 12:35

woocash pisze:Gość od którego wynajmowałem auto powiedział, że dostanę informacje od ubezpieczalni ile przyznali kasy za wynajem auta i że jak będzie za mało to będę miał mu dopłacić.
Masz nierówno pod sufitem? Czemu sie zgodziłeś na taki układ? Samochód zastępczy przysługuje na tzw "technologiczny czas naprawy" (przy szkodzie częściowej), lub od zaistnienia szkody, do uzyskanie odszkodowania (przy szkodzie całkowitej). Jeśli więc ubezpieczyciel podważy zasadność tak długiego okresu korzystania z samochodu zastępczego, to istotnie możesz zapłacić Ty. Nie rozumiem tylko dlaczego się zgodziłeś na takie warunki. Wystarczyło "wygooglować" ; warunki korzystania z samochodów zastępczych, formy rozliczenia i dokumentowania okresu najmu.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
woocash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: śr mar 19, 2014 09:03
Lokalizacja: CTR

Likwidacja szkody trybem uproszczonym

Post autor: woocash » wt cze 28, 2016 19:12

No to widzę, że jestem na przegranej pozycji.
Ale dostanę jakąś informację od ubezpieczalni za jaki okres zapłacą i ile? Czy gość tylko dostanie i mi może powiedzieć co będzie chciał?
I ile czeka się za decyzją o aucie zastępczym od złożenia dokumentów i faktury? Auto było wypożyczone do dziś



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości