Wypadek samochodowy jak najelpiej rozegrać?

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

BiagioAkaBlaze
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn kwie 27, 2015 00:07

Wypadek samochodowy jak najelpiej rozegrać?

Post autor: BiagioAkaBlaze » ndz paź 04, 2015 13:09

Witam
Niestety mój ukochany golf mk2 miał wypadek, nie z mojej winy. Baba pomyliła skrzyżowanie z rondem. Dodam jeszcze, że stało się po przejechaniu 7km po wymianie: pierścieni, panewek, regeneracji głowicy z wymianą zaworów ssących, uszczelniaczy itd. Wymienione wszystkie paski, miska olejowa w pełni uszczelniony, chodzi jak szwajcarski zegarek. Moje pytanie brzmi jak zrobić, żeby wyklepali mi go w normalnym warsztacie i warsztat będzie się rozliczał zależnie od kosztów.
Koniecznie chce go uratować, bardzo się do niego przywiązałem. Z technicznych rzeczy wiem, że tylnia belka na 90% jest prosta, podczas uderzenia wykrzywiło tylne koło, poluzowała się śruba mocująca łożysko. Słupek pękł, natomiast próg jest prosty na całej długości do wysokości tego chwytu na lewarek.
Obrazek
Obrazek



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Wypadek samochodowy jak najelpiej rozegrać?

Post autor: hak64 » ndz paź 04, 2015 14:19

Przykro mi, ale to szkoda całkowita. Ubezpieczyciel nie pokryje kosztów naprawy przekraczających wartość szacunkową pojazdu (chyba, że masz go zarejestrowany na żóltych tablicach).
Dostaniesz do ręki góra 2 tyś . Jedyna możliwość, to podwyższyć wartość samochodu przed wypadkiem, dokumentując nakłady poniesione na tuning, bądź wymianę całych podzespołów. Jeśli coś cię boli, to idź do lekarza! Za uszczerbek na zdrowiu masz szansę dostać więcej niż za to auto.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

BiagioAkaBlaze
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn kwie 27, 2015 00:07

Wypadek samochodowy jak najelpiej rozegrać?

Post autor: BiagioAkaBlaze » pn paź 05, 2015 09:13

Mam paragony/faktury na 2000 zł, da to coś?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Wypadek samochodowy jak najelpiej rozegrać?

Post autor: hak64 » pn paź 05, 2015 12:09

BiagioAkaBlaze pisze:Mam paragony/faktury na 2000 zł, da to coś?
Niestety nie. Ubezpieczyciel potraktuje to jako bieżące naprawy. Konieczne jest wykazanie nakładów na wyposażenie niestandardowe (tuning), Już powyżej napisałem. Oleje, opony klocki, akumulator, są częściami podlegającymi okresowym wymianom, lub naturalnemu zużyciu. Kupno pojedyńczych części (pompa wody, alternator) też nie wchodzi w grę, bo to bieżąca naprawa, nie mająca wpływy na wartość całego pojazdu.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

malina12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 17, 2015 13:33

Wypadek samochodowy jak najelpiej rozegrać?

Post autor: malina12 » wt lis 17, 2015 13:43

O Panie, nie da rady z tym nic zrobić. Musisz liczyć na cud :/



Awatar użytkownika
_pączek_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 639
Rejestracja: sob maja 06, 2006 22:08
Lokalizacja: wisła
Kontakt:

Wypadek samochodowy jak najelpiej rozegrać?

Post autor: _pączek_ » sob lis 28, 2015 18:33

szkoda całkowita,wyciągaj wszystko na czym Ci zależy i szukaj nowej-zdrowej budy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości