Pilne: Rozrząd a pompa a ubezpieczenie

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

unbreak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 27, 2012 10:15

Pilne: Rozrząd a pompa a ubezpieczenie

Post autor: unbreak » czw paź 10, 2013 09:18

Witam - na wstępie przepraszam za ewentualne błędy, prawa część klawiatury mi nawala.
Miałem ostatnio małą przygodę...
Jakiś czas temu (ok 1,5 roku temu, ok 20k km temu) miałem zmieniamy rozrząd komplet (na fakturze opisane: Rozrząd Komplet z usługą).
Jakiś czas temu coś w aucie szlag trafiło i się w trasie zatrzymało, odholowałem je do innego mechanika i zostawiłem je tam. Po jakimś czasie mechanik stwierdzil, że padła pompa wody w rozrządzie i dokonala spustoszenia, naprawa wyniosła mnie lekko ponad 2000.

Kiedy dzwoniłem do mechanika który wcześniej robił mi rozrząd stwierdził że nie da mi swojej polisy (ma polisę w PZU razem z OC warsztatu) ponieważ oni nie wymieniali pompy więc nie ich wina. Teraz moje pytanie, czy nie jest tak jak mi powiedzial ten drugi mechanik, że jak się wymienia cały rozrząd to razem z pompą? I fakt że przy wymianie całego rozrządu poprzedni mechanik tego nie zrobil to jest zaniedbanie i mam prawo do roszczeń?

Proszę pomóżcie pilnie!



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Pilne: Rozrząd a pompa a ubezpieczenie

Post autor: J.B.S. » czw paź 10, 2013 21:08

Powinien Cie poinformowac że rozrząd był wymieniany bez pompy.Trudny temat do przebrniecia,Każdy bedzie miał swoje racje.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Pilne: Rozrząd a pompa a ubezpieczenie

Post autor: Shmatan » sob paź 12, 2013 11:28

unbreak pisze:Rozrząd Komplet
to dla mnie komplet czyli z pompą - moim zdaniem poprzedni mechanik jest odpowiedzialny



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Pilne: Rozrząd a pompa a ubezpieczenie

Post autor: krazorek » ndz paź 13, 2013 11:23

Tak jak koledzy piszą - komplet to komplet. Jak masz tą uszkodzoną pompę to nie dojdziesz do daty produkcji? Która to jest wymiana rozrządu? Pierwsza po fabrycznym? Jeżeli tak to sprawdź znaki VW Audi.

Na marginesie to ładnie zrobił Cię w jajo. Nie wymienił w fakturze części tylko wpisał komplet. I jeszcze biorąc pod uwagę ilość aut jakie w życiu przerobił to dobrą ma pamięć, że akurat w Twoim aucie nie wymieniał pompy.



unbreak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 27, 2012 10:15

Pilne: Rozrząd a pompa a ubezpieczenie

Post autor: unbreak » pn paź 14, 2013 11:49

Nie wiem ile razy był wymieniany rozrząd zanim kupiłem auto. Na pewno nie była ona oryginalna (pompa).
Że nie wymieniał wtedy pompy stwierdził na podstawie starej faktury "Rozrząd komplet z usługą" kosztowało 600zł i stwierdził teraz że za taką kwotę na pewno nie wymieniał pompy.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Pilne: Rozrząd a pompa a ubezpieczenie

Post autor: bongo » śr paź 16, 2013 21:18

Rozrzad komplet to komplet, do sadu z dziadem :bajer:



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Re: Pilne: Rozrząd a pompa a ubezpieczenie

Post autor: J.B.S. » pt paź 18, 2013 00:21

bongo pisze:Rozrzad komplet to komplet, do sadu z dziadem :bajer:
A paragonik lub fakturka jest.Jak nie ma to możesz do św Piotra nawet iść i tak nic to nie pomoże



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Pilne: Rozrząd a pompa a ubezpieczenie

Post autor: Shmatan » pt paź 18, 2013 16:30

J.B.S. pisze:A paragonik lub fakturka jest.
unbreak pisze:(na fakturze opisane: Rozrząd Komplet z usługą)



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Pilne: Rozrząd a pompa a ubezpieczenie

Post autor: J.B.S. » sob paź 19, 2013 00:15

Wiesz dla niektórych faktura to nieszczesny skrawek papieru na którym mechanik cos nabazgrał.
Dlatego wolał bym się upewnić.



Awatar użytkownika
bruzdi29
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 21:58
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Skoda Superb 2010 combi PLATINUM
Silnik: CFGB

Pilne: Rozrząd a pompa a ubezpieczenie

Post autor: bruzdi29 » śr lis 06, 2013 18:59

Zasada jest taka (ja też tak zresztą uważam) że rozrząd powinno się wymieniać razem z pompą wody i często namawiam na to klientów i słyszę ,,dobra jest niech jeździ" :grrr:
Na zleceniu naprawy jest zawsze opisana robocizna i materiały użyte do naprawy, jest tam wypisane np.pasek rozrządu,rolka,napinacz lub rozrząd kompletny - ale w skład tego nie wchodzi pompa wody więc jeśli masz tak wpisane na fakturze to niestety ale poprzedni mechanik jest czysty :-x
Nie ominę zaraz pewnie krytyki i całym sercem jestem z Tobą bo szkoda auta,kasy i nerwów ale z mojego doświadczenia jako doradca serwisowy wynika że takie są fakty :grrr:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=400126" onclick="window.open(this.href);return false; TEMAT AKTUALIZOWANY ! 09.08.2013 !
1.9 TDI AHF 110 KM ---> 140 KM :) na eibach-ach

Kupię :
Tunel środkowy przedni
Sprzedam części do mkIV :
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=544829" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości