Opony 225/55 r16 na alusy do Golfa 4 1.8 20v?

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Opony 225/55 r16 na alusy do Golfa 4 1.8 20v?

Post autor: Vii » wt wrz 12, 2017 22:08

Witam. Dostałem za darmo opony 225/55 r16 i teraz tak czy uda mi się to wsadzić do Golfa 4? Nie będą za szerokie nie będzie się fatalnie jeździć? Dodam że to opony zimowe.



Awatar użytkownika
Białek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt mar 21, 2017 11:45

Opony 225/55 r16 na alusy do Golfa 4 1.8 20v?

Post autor: Białek » śr wrz 13, 2017 11:57

Problemem może być nie szerokość, bo opony 225/45R17 wchodzą, ale promień - o 10mm wyższy niż w oponach seryjnych (185/65R15). I teraz - nie z doświadczenia z golfem, ale z wiedzy ogólnej - ponieważ producent pozwala założyć łańcuchy na fabryczne koła, to musi być minimum 11mm zapasu w nadkolu. Zakładam więc, że da się założyć i da się jeździć. Są jednak nastepujące kwestie:

Łańcuchów to już nie założysz - na tyle miejsca w osobówce to nie liczę.
Licznik będzie pokazywał o 3% niższą prędkość, ale to nie problem, bo zapewne kłamie więcej w drugą stronę.
Zwiększy się spalanie - uwaga - częściowo zwiększy się realnie, ale 3% będzie wynikało z przekłamania licznika przebiegu.
Możesz poczuć pogorszenie dynamiki (biegi "wydłużą" się o 3%.
Zimą możesz łatwiej uszkodzić plastiki w nadkolu, bo będzie mniej miejsca na śnieg
Zyskasz 1cm prześwitu.
Wygląd może być fajny.
Zmiana te nie jest do końca legalna, bo takich opon nie obejmuje homologacja - ponieważ jednak prze lata jeździłem 4x4 i wkładałem znacznie większe koła - nie słyszałem by ktoś miał z tego tytułu realne kłopoty (ubezpieczenie, policja) jeśli tylko koła nie trą i nie wystają na boki. Jednak przepis jest choć nie jasny.

Rada - do wulkanizatorów nie ma kolejek, załóż, pokręć kierownicą, pobujaj, zobacz cz masz luz i czy Ci się podoba (na próbę możesz nie wyważać, natomiast warto sprawdzić obie strony z przodu, bo mogą się inaczej skręcać).



Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Opony 225/55 r16 na alusy do Golfa 4 1.8 20v?

Post autor: Stalu » śr wrz 13, 2017 18:37

:panna: :banghead: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... start=1414" onclick="window.open(this.href);return false;


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości