Jaka marka opon zimowych

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

Jaka marka opon zimowych

Postprzez renovatio89 » Wt lis 14, 2017 18:56

Co wybrać Kleber Krisalp HP3 czy Dębica Frigo 2 195/65/R15 ? Jazda głównie po mieście i trochę poza miastem, drogi głównie odśnieżone, autostrada raz na miesiąc, częściej trafiam na błoto śniegowe niż na śnieg. Klebery to nowy model na ten rok, o dębicy czytałem że na śniegu rewelacja czy ktoś wie jak sprawują się na mokrej nawierzchni ?

renovatio89
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 2h 50m
Auto: Audi A3 8L
Silnik: 1.9

Jaka marka opon zimowych

Postprzez piteks » Pn lis 20, 2017 14:37

No to w sadzie sam sobie już odpowiedziałeś :) . Frigo jakbyś mieszkał bardziej w terenie górskim lub w miejscu gdzie często zalega śnieg, to jak najbardziej byłaby godna polecenia.

był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7
JEST: VW Golf mk7,5
piteks
_
_

Online: 55d 3h 35m
Auto: A3-8V i Golf 7 FL
Silnik: 150KM

Re: Jaka marka opon zimowych

Postprzez luckyboy » Pn lis 20, 2017 14:43

Zdecydowanie Kleber z tych dwóch

luckyboy
Użytkownik
Użytkownik

Online: 7d 1h
Auto: Golf IV PACIFIC
Silnik: 1.4

Jaka marka opon zimowych

Postprzez Bluedot » Cz gru 07, 2017 09:20

Podpisuję sie pod tym co kolega wyżej napisał, czyli Kleber. W przypadku tych opon, stosunek ceny do jakości jest na bardzo dobrym poziomie.
Znajomy z pracy poszedł trochę inną drogą. Twierdzi, że 90% jego jazdy to jest miasto, gdzie odśnieżają raczej na bieżąco - wszedł więc w całoroczne. Dla mnie opony całoroczne to trochę tak jak gdybyśmy chodzili przez cały rok jednych butach: latem i zimą. Można ale z wygodą i komfortem nie ma to za wiele wspólnego. Zresztą tutaj https://nocar.pl/blog/czy-warto-kupic-opony-caloroczne/ fajnie zostało to opisane, różne za i przeciw, gdyby ktoś się tym zainteresował.

Bluedot
Mały gagatek
Mały gagatek

Online: 7h 10m
Auto: VW polo
Silnik: 14

Postprzez luckyboy » Cz gru 07, 2017 11:13

Jeździłeś na całorocznych czy tylko powielasz słowa swojego gumiarza który czerpie zarobek z przekładki opon?
Ja jeżdżę cały rok na zimowych bo są tańsze od całorocznych i z tego tytułu nie odczuwam niedogodności, bo na mieście to wszystko jedno.

luckyboy
Użytkownik
Użytkownik

Jaka marka opon zimowych

Postprzez whalke1 » Pt gru 08, 2017 12:29

ale zimowe zużywają się znacznie szybciej niż całoroczne/letnie (oczywiście latem) jest to uwarunkowane od mieszanki. Więc nie wiem czy rzeczywiście zaoszczędzisz wybierając zimowe na cały rok. A co do wyboru całorocznych na jazdę po mieście to jestem całkowicie za, podejrzewam że różnicy nawet nie zauważy

whalke1
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 13m
Auto: Golf

Postprzez luckyboy » Pt gru 08, 2017 15:45

Te opony całoroczne nowej generacji też nie są zbyt trwałe, bo muszą kleić dobrze zimą. Jeżdżę niewiele więc wytrzymają te 5-6 lat, bo tak długo nadaje się guma teraz do jazdy.

luckyboy
Użytkownik
Użytkownik

Poprzednia strona

Powrót do Opony i felgi