Jak najlepiej montowac i regulowac instalacje gazowa

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

czarny demon18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 22, 2011 16:50

Jak najlepiej montowac i regulowac instalacje gazowa

Post autor: czarny demon18 » wt lut 22, 2011 17:52

cześć ludzie,czy to normalne aby golf lll 1.8 palił 14,15l na 100km.bylem już u kilku rakarzy i porażka,to samo.sam sprubowalem i jakiś litr jest dotyłu,ale za to muli go,muszę ze 2 lub 3 razy przygazować i odpuscic,aby zaczol w miare ciągmąć.mam roczny parownik mono wtrysk.



Awatar użytkownika
syncroo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw cze 02, 2011 08:26
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re:

Post autor: syncroo » sob lip 16, 2011 09:03

smoked pisze:Witam,

Wykrecilem przed chwila wielozawor z butli (gaz po wyjezdzeniu do "zera" znikal jeszcze z butli z wielkim sykiem przez okolo 20 minut...), wyciagnalem wszystko wraz z plywakiem bo chcialem go sprawdzic. Niewazne - zrobilem co trzeba i skrecilem wszystko spowrotem.

Skoro bylo wyjezdzone niby do zera, a potem jeszcze przez 20 min schodzil gaz, tzn ze bylo go w butli duzo wiecej (wiem czemu, nie pytam o to). Standardowo tankuje ok 35 litrow lpg - a czego teraz moge sie spodziewac na stacji skoro butla jest 100% pusta? Czy lac az zawor odbije (o ile mu sie zachce :crazy: ), nawet jesli bedzie to mialo oznaczac 40-45 litrow, czy kazac wylaczyc mimo wszystko przy standardowych 35 litrach (kiedys tak wlasnie zawor odbijal, a jak przestal to zawsze tankowalem tylko tyle).

I czy w ogole musze na cos zwracac uwage podczas tego tankowania pustej butli, poza oczywiscie szczelnoscia polaczen, ktore wykrecalem?

Pliska o porade, dziekuje :bajer:


DODANE 19-04:
Zatankowalem... 27 litrow, wiecej nie weszlo. Sknocilem cos? A moze butle trzeba odpowietrzyc (jak ?), generalnie auto jezdzi :smoke: tylko cos malo weszlo tego gazu <confused>
smoked, z tego co napisałeś to masz butle w kole która ma pojemność 35 litrów ale gazu wchodzi mniej. Mam tak samo. Z tego co ja pamiętam to w butli musi zostać jakaś ilość wolnego miejsca. Nie zatankujesz gazu do oporu ile wejdzie bo Ci ją rozsadzi :) do mojej butli wchodzi 26-27 litrów max. Zależy jak wyjeżdże. Ja wyjeżdżam gaz do momentu jak mi auto nie gaśnie :p potem bena i na stacje :) Jak Ci zawór odbija normalnie to nie martw sie o tankowanie od zera do końca. Jak ma odbić to odbije na końcu ;p jeżeli nie to go sprawdź bo głupio tankować na wyczucie a mówisz ze wcześniej odbijał ;p jedź tam gdzie Ci montowali gaz i niech sprawdzą zawór.



michallodz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: ndz sie 01, 2010 22:03

Jak najlepiej montowac i regulowac instalacje gazowa

Post autor: michallodz » sob lip 16, 2011 11:58

Mój zawór jest chyba walnięty od samego początku bo nie raz już w 50l butle tankowałem 49,5l i niby odbijało ale na pewno nie rozsadzi ;P latem jak by było bardzo gorąco ale na pewno tam jest jakiś zawór upustowy do wybuchu nie dojdzie raczej :)



Awatar użytkownika
CZARNY123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn mar 21, 2011 00:23
Lokalizacja: PUŁAWY

Post autor: CZARNY123 » śr sie 03, 2011 21:24

Witam wszystkich .Mam pytanie posiadam GOLFA 3 GT 2.0 (115kM) słyszałem że te silniki niezbyt dobrze tolerują instalacje gazowe .Proszę o pomoc jeśli zakładać gaz to jaka instalacja.Dziękuje za każdą odpowiedż .



Awatar użytkownika
syncroo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw cze 02, 2011 08:26
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Jak najlepiej montowac i regulowac instalacje gazowa

Post autor: syncroo » śr sie 03, 2011 22:25

niezbyt tolerują?;d gdzieś to wyczytał ;p 2.0 115 kunia i 1.8 ABS to najlepsze silniki pod gaz ;) tak bynajmniej się na tym forum mówi ;) jak Cie stać to wal sekwencje ale równie dobrze moze być zwykła II gen na mieszalniku ;)



crx4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 06, 2011 18:04

Re: Jak najlepiej montowac i regulowac instalacje gazowa

Post autor: crx4 » pn wrz 12, 2011 10:04

Witam!!

Mam pytanie do kolegi evolution jak to jest z tym MAP Sensorem w opisie jest że mozan i nic wiecej na temat Mapa. Mam golfa 1.3 na wielopunktowym i w nim nie ma oryginalnie czujnika TPS i tym bardziej MAP Sensora. Mam za to Mapa do Astry 1.6 16V a u siebie sterownik autronik al-700 czy da redę coś z tego razem wyrzeżbić?? Dodam że chce coś z tym zrobić bo skubany jak sie rozgrzeje to strzala w dolot...

Pozdrawiam!!



crx4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 06, 2011 18:04

Re: Jak najlepiej montowac i regulowac instalacje gazowa

Post autor: crx4 » wt wrz 13, 2011 17:44

Chciałem dodać że żółto-czarny przewód z autronica już mam w Map sensorze z Astry piny A i C są do zasilania a B to sygnałowy (http://postimage.org/image/zznfmzj7o/" onclick="window.open(this.href);return false;), który trzaba podpiąć pod żółto-czarny z al-700 pytanie tylko z kąd wziąś teraz 5V żeby nie zakłucić działania innego czujnika??? (bo np. jest 5V przy przepływce i na jedej z wtyczek przy przepustnicy ale jak podłącze Mapa to napięcie spada do ok 3.3V...)



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Jak najlepiej montowac i regulowac instalacje gazowa

Post autor: toffic » wt wrz 13, 2011 19:09

trzeba domontować stabilizator napięcia 5V i zniego brać zasilanie



crx4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 06, 2011 18:04

Re: Jak najlepiej montowac i regulowac instalacje gazowa

Post autor: crx4 » wt wrz 13, 2011 20:14

kolego a jak myslisz czy układ z ładowarki na usb nadawał by sie?? on jest 12v na 5v 1A rezebrać dolutować kabeli bedzie ok??



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Jak najlepiej montowac i regulowac instalacje gazowa

Post autor: toffic » wt wrz 13, 2011 21:43

nowy kupisz taki układzik za mniej niż 5zł ale jak chcesz to próbuj :helm:



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Jak najlepiej montowac i regulowac instalacje gazowa

Post autor: czarekcw » pn paź 24, 2011 00:22

Witam

Jako, iż biję się z myślami czy zostać na PB czy zakładać LPG, mam pytanie: jaką instalację i za ile zakładać do silnika 1.6 SR AKL z roku 1999? Instalacja ma być bez jakiejś lipy abym nie miał problemów.

Chodzi mi o to, kiedy ewentualnie zwróci się instalacja (przebieg max 15 000km rocznie) a mam zamiar go użytkować przez 5 lat.


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
mariusz131
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pn paź 24, 2011 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B OPC Line 1,8 140KM

Re: Jak najlepiej montowac i regulowac instalacje gazowa

Post autor: mariusz131 » wt paź 25, 2011 22:07

Witam. Mam golfa 3 1,8 90KM silnik ADZ. Chcę zamontować gaz, ale nie jestem pewien czy to dobry pomysł bo silnik bierze olej. Proszę o jakąś radę.


Było mk3 1,8 adz. Było mk5 1,9 TDI

Awatar użytkownika
syncroo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw cze 02, 2011 08:26
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Jak najlepiej montowac i regulowac instalacje gazowa

Post autor: syncroo » sob lis 12, 2011 22:01

jak chcesz nim dłużej pojeździć to ja bym spasował :D zresztą większość aut w wieku golfa III wciąga olej ;) z tym że nie każdy w takim samym stopniu. Dla mnie ważniejsze od tego że bierze olej było by ważniejsze czy Ci się to opłaci, jak dużo jeździsz i kiedy Ci się to spłaci. A olej to druga kwestia, bo zależy od tego ile Ci bierze. Jak sporo to wsadzisz gaz i możesz silnika zacząć szukać bo go dobijesz jeszcze gazem. Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś sprostuje ;)



duszek000
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob sie 28, 2010 15:35
Lokalizacja: Siemianowice Śl

Jak najlepiej montowac i regulowac instalacje gazowa

Post autor: duszek000 » pt maja 04, 2012 11:48

Wie ktoś jak sprawuje się fabryczna instalacja gazowa w samochodach VW oraz jak to wygląda, są jakieś kontrolki na pulpicie z gazu albo czy na komputerze pokładowym pokazuje się spalanie gazu itd, czy poprostu zwykły gaz tylko montowany fabrycznie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości