1.3 brak mocy na gazie, nie jeździ na benzynie

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

PershingR36
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lip 01, 2017 23:26

1.3 brak mocy na gazie, nie jeździ na benzynie

Post autor: PershingR36 » pn lis 06, 2017 13:32

Witam
Mam problem z moim Golfem 2 z silnikiem 1.3 na wtrysku z najzwyklejszą instalacją gazową z "wtryskiem" w dolot przed puszką filtra powietrza. Auto na początku jeździło bezproblemowo na gazie jak i na benzynie potem przestał jeździć na benzynie - po przejechaniu kilkuset metrów zaczął szarpać i gasł, problem z jazdą również na gazie pojawił się jakieś 2 tygodnie temu gdy nagle stracił moc, z pedałem w podłodze auto w ogóle nie przyspiesza, podjechanie pod większą górkę graniczy z cudem, pojawił się również problem z obrotami ponieważ wcześniej na biegu jałowym miał w granicach 1200 - 1500 obrotów a teraz na biegu jałowym jest jakieś 900 - 1000. Czym to jest spowodowane?



stefan666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw lip 18, 2013 11:52
Lokalizacja: Jasło

1.3 brak mocy na gazie, nie jeździ na benzynie

Post autor: stefan666 » wt lis 07, 2017 16:48

Rozumieć mamy że paliwo jest?? Więc ja bym zaczął od sprawdzenia zasilania tj: pompka paliwa później kolejno przewody wysokiego napięcia,świece,cewkę,aparat zapłonowy. Napisz jeszcze jaki masz kod silnika?



PershingR36
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lip 01, 2017 23:26

Re: 1.3 brak mocy na gazie, nie jeździ na benzynie

Post autor: PershingR36 » śr lis 08, 2017 23:49

Kod silnika NZ. Zasilanie pompy paliwa jest ponieważ auto na benzynie normalnie odpalało tyle że po przejechaniu może 100 metrów nie całych auto szarpało i gasło. Problem okazał się błahy ponieważ wszelakie kostki pod maską m.in od wtrysków były zaśniedziałe. Oczyściłem wszystkie możliwe kostki, wtyczki pod maską preparatem w sprayu do czyszczenia połączeń elektrycznych, wymieniłem dla świętego spokoju również świece i auto ożyło. Jeździ aż miło :bigok:

Temat do zamknięcia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości