źle wyregulowany lpg?

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ramram
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 22, 2017 09:19

źle wyregulowany lpg?

Post autor: ramram » wt cze 27, 2017 00:15

Witam wszystkich!
Od niedawna jestem posiadaczem Golfa mk4 2.0 AQY +lpg.
LPG zostało założone niespełna 2 miesiące temu. Wpakowano sterownik STAG-4 QBOX, reduktor AC R02, WTRYSKI AC ACW-1. Od razu po instalacji zostały wymienione kable WN i świece. W ciągu miesiąca zrobiłem ponad 2000 km. Na trasie benzyny palił ok 7 l z klimatyzacją, 9,5 lpg. Ostatnio miałem wyjazd, razem 400 km. w jedną stronę było ok. W drugą samochód stał się mułowaty, na vdo zaczęło wyświetlać niestworzone liczby, spalanie wzrosło o ok 3 litry/100 km. Muszę zaznaczyć, że ostatnio odkleił mi się wkład kata i dzwoni (niedługo będzie wymieniony) - sonda za katalizatorem nie widzi problemów. Dzisiaj z tego wszystkiego podpiąłem ze znajomym pod komputer. Wszystkie czujniki ok, przepustnica ok, wyskoczyły błędy :
1. 16518 - Obwód sondy lambda - brak zmian sygnału (bank 1 sonda1) - błąd stały
2. 17536 - mnożąca adaptacja paliwa - blok 1; mieszanka uboga - nieciągły
3. 16556 - mieszanka za bogata (bank1)

po przeskoczeniu na bloki, okazało się, że sonda 1 w ogóle nie dawała odczytów. Po skasowaniu błędów przestało bujać samochodem, a po przełączeniu na benzynę sonda odżyła. Po ponownym przełączeniu na LPG sonda zaczęła działać i tu. Odczyty były takie - na benzynie sonda pokazywała na + 1-3 %. Po przełączeniu na LPG sonda wskazywała 0 lub co gorsza -13 %. Wygląda na to, że na benzynie jest ok, a na LPG zbyt bogata mieszanka. Czy ten problem może wynikać ze złej regulacji instalacji LPG?
Proszę o pomoc,
z góry dzięki.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

źle wyregulowany lpg?

Post autor: Hubi14 » śr cze 28, 2017 19:28

mi podobne błędy wywalało jak mi wtryski od gazu lały, jak jeździłem to było dobrze, bo przepalał wszystko a wystarczyło, że stałem na światłach na wolnych obrotach, to sonda dochodziła do wartości granicznej -25% i wywalało błędy. Zresztą jak niedawno zakładałeś to jedź na reklamację czy coś, łaski nie robią



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości