Wtryski do stag 4 OCT 1 1.6

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

blazejj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt paź 04, 2013 12:38

Wtryski do stag 4 OCT 1 1.6

Post autor: blazejj » ndz maja 07, 2017 11:24

Witam, chodzi o instalacje w OCT 1 1.6 AEE. Sterownik Stag 4, reduktor tani, wtryski tanie. Wszystko chodzi bez problemu, spalanie średnio ok 8 - 9.5 litrów LPG. Lecz gazownik na przeglądzie powiedział że te wtryski są jednymi z najtańszych jakie są dostępne, i są zbyt wolne do tego silnika, co powoduje rozjeżdżanie się mapy i opóźnianiem czasu wtrysku. Co jak wiadomo prowadzi do uszkodzenia gniazd zaworowych i samych zaworów. Polecił mi wymiane wtrysków na stagowskie, na których wszytko będzie wg. sztuki. Nie wiem czy próbuje mnie naciągnąć na wymianę, czy rzeczywiście jest to wskazane. Wg mnie ma rację i trzeba by było to zrobić, lecz wolę się upewnić.
z góry dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
zilog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 22, 2016 01:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wtryski do stag 4 OCT 1 1.6

Post autor: zilog » ndz maja 07, 2017 20:33

Samochody ze stajni VW zwłaszcza te starsze nie są szczególnie wymagające jeżeli chodzi o gaz.
Przypuszczam że masz wtryskiwacze Valtek i one rzeczywiście są tanie i słabe.

Od paru lat dostępne są wtryskiwacze lpg AC W01. Produkuje je ta sama firma która produkuje sterowniki Stag.
Prawd jest wtryski AC W01 są zdecydowanie lepsze niż wtryski Valtek.
Możesz sam zobaczyć bardzo pouczające porównanie AC W01 i Valteków na realnym przykładzie.

https://lpgmasters.pl/wtryskiwacze-valt ... wone-cz-2/

Na tej stronie masz porównanie podstawowych parametrów wtryskiwaczy lpg jednych i drugich.
Cena wtryskiwaczy AC W01 jest trochę większa niż w przypadku Valteków ale warto dołożyć te parę złotych i kupić wtryskiwacze produkcji AC.
Myślę, że gazownik nie chce Ciebie naciągnąć.



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości