Gotuje się po skróceniu przewodów "wody"

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

robertoblabla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr lis 12, 2014 20:01

Gotuje się po skróceniu przewodów "wody"

Post autor: robertoblabla » wt mar 14, 2017 19:04

Z góry przepraszam bo nie mam pewności czy pytanie powinno pojawić się tutaj. Ale od początku.
Do sierpnia było w zasadzie OK. Ale LPG zaczęło niedomagać. Wymieniłem wtryskiwacze na nowe. Pojawił się kłopot z reduktorem - puszczał gaz do układu chłodzenia. Wymieniłem reduktor.
Działało ale przełączał się na LPG bardzo późno. Po około 10 km. Na reduktorze bardzo niska temperatura - na postoju rzędu 25 stopni.
Gazownik stwierdził, że mam zbyt długie przewody od "wody"- leciały jakoś dziwnie, dookoła. Dodam, że na tych samych przewodach stary reduktor i stare wtryski działały poprawnie - do czasu kiedy się nie zużyły.
Jeździłem około miesiąca na nowych wtryskach, nowym reduktorze i na starych (długich) przewodach dostarczających ciepło. Późno się przełączał ale poza tym nic się nie działo.
Dziś rano zrobiłem kurs do Zabrza i powrót do gazownika - jakieś 80 km.
Robota wyglądała bezproblemowo - wyrzucenie starych przewodów, montaż nowych. Odpalamy, grzejemy, włącza się wentylator a ..... i tu się zaczyna - płyn się gotuje. I tak w kółko.
Termostat, pompa wody wymienione we wrześniu.
Jedyna ingerencja dzisiaj to zmiana tych cholernych przewodów ze zbyt długich na prawidłowe. Jakby było mało to jeszcze przestał działać wentylator. A jeszcze przed chwilą włączał się co chwilę a i tak się gotowało.
Gazownik zrobił co było trzeba. Tak mi się wydaje.
Ktoś ma jakiś pomysł?
Golf Mk4, V5, 2.3, 150KM

Jeśli mam to wrzucić w inne miejsce to poprawię.



axyzx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob mar 18, 2017 18:15

Gotuje się po skróceniu przewodów "wody"

Post autor: axyzx » ndz mar 26, 2017 12:25

A po wymianie przewodów odpowietrzyłeś układ chłodzenia?



robertoblabla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr lis 12, 2014 20:01

Gotuje się po skróceniu przewodów "wody"

Post autor: robertoblabla » śr kwie 05, 2017 08:22

Tak. Był odpowietrzany. Pech po prostu - strzelił jakiś czujnik i padł wentylator. Profilaktycznie jeszcze wymieniłem korek. Już się nie gotuje.



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości