Zmiana gazu II gen. na sekwencje

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz_98
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt cze 10, 2016 18:35

Zmiana gazu II gen. na sekwencje

Post autor: lukasz_98 » ndz mar 05, 2017 21:28

Witam. Ostatnim czasem myślę poważnie nad zmianą swojej instalacji 2 gen na sekwencje. Kupiłbym używke bez butli i przewodu gazowego. W takim golfiku licze na to ze na gazie byłby zwinniejszy niz na pb gdyz zasilany jest jednopunktowym wtryskiem , w sekwencji byłyby 4 wtryskiwacze gazowe. Mógłby mi ktos ogarnięty dokładnie napisac czego bym potrzebował i czy da rade podłączyc sekwencje pod monowtrysk



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2824
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Zmiana gazu II gen. na sekwencje

Post autor: bioly05011 » ndz mar 05, 2017 22:27

można podłączyć ale po co ,przy mono gaz jak jest dobrze ustawiony,i w aucie jest ok to chodzi praktycznie bez mała jak na benzynę,chyba że jakieś problemy masz...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

lukasz_98
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt cze 10, 2016 18:35

Zmiana gazu II gen. na sekwencje

Post autor: lukasz_98 » pn mar 06, 2017 18:36

Nie będę tworzył drugiego tematu, generalnie ostatnio bardzo śmierdzi gazem z wydechu , ale myślę ze zlokalizowałem juz przyczynę ( 3 świeca ma okopcony izolator) mam nadzieje że wymiana pomoże. Przy okazji drobnych modyfikacji silnika : wałek ostrzejszy PF 107KM , plan głowicy 2mm , poprawka kolektora ssącego, rozwiert miksera z 36mm na 38mm (tyle ile ma przepustnica). Wyjmę parownik i go też wyczyszczę następnie po poskładaniu wszystkiego do kupy spróbuje od nowa wyregulować gaz.

Zastanawia mnie czy jeżeli mikser będzie miał taką średnice co przepustnica czy będą spadki mocy na benzynie bo mimo wszystko odcinek przed przepustnicą jest sporo szerszy a mikser go ogranica do przepływu własnie 38mm.
Generalnie bardzo liczę na 100% sprawny gaz bo przy splanowaniu głowicy o 2mm gaz bedzie bardzo bezpiecznym paliwem, przez swoja wysoką liczbę oktanową.



Awatar użytkownika
zilog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 22, 2016 01:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmiana gazu II gen. na sekwencje

Post autor: zilog » pn mar 06, 2017 21:42

lukasz_98 pisze:Witam. Ostatnim czasem myślę poważnie nad zmianą swojej instalacji 2 gen na sekwencje. Kupiłbym używke bez butli i przewodu gazowego. W takim golfiku licze na to ze na gazie byłby zwinniejszy niz na pb gdyz zasilany jest jednopunktowym wtryskiem , w sekwencji byłyby 4 wtryskiwacze gazowe. Mógłby mi ktos ogarnięty dokładnie napisac czego bym potrzebował i czy da rade podłączyc sekwencje pod monowtrysk
Teoretycznie jet to możliwe do zrobienia jednak nie jest to takie proste jak się Tobie wydaje.
Szkoda czasu i pieniędzy.



Awatar użytkownika
zilog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 22, 2016 01:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmiana gazu II gen. na sekwencje

Post autor: zilog » pn mar 06, 2017 21:49

lukasz_98 pisze:Nie będę tworzył drugiego tematu, generalnie ostatnio bardzo śmierdzi gazem z wydechu , ale myślę ze zlokalizowałem juz przyczynę ( 3 świeca ma okopcony izolator) mam nadzieje że wymiana pomoże.
Smród z rury wydechowej przy jeździe na gazie świadczy że masz wysoki poziom HC w spalinach.
wniosek z tego taki że mieszanka gazowa jest za bogata.

A co do świec to pewnie są już do wymiany, na twoim miejscu sprawdziłbym przewody WN bo mogą mieć przebicie.
Skrop je wodą w nocy i zobacz czy iskry skaczą.



lukasz_98
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt cze 10, 2016 18:35

Re: Zmiana gazu II gen. na sekwencje

Post autor: lukasz_98 » pn mar 06, 2017 23:04

zilog pisze:
lukasz_98 pisze:Nie będę tworzył drugiego tematu, generalnie ostatnio bardzo śmierdzi gazem z wydechu , ale myślę ze zlokalizowałem juz przyczynę ( 3 świeca ma okopcony izolator) mam nadzieje że wymiana pomoże.
A co do świec to pewnie są już do wymiany, na twoim miejscu sprawdziłbym przewody WN bo mogą mieć przebicie.
Skrop je wodą w nocy i zobacz czy iskry skaczą.


Tak zrobie. Juz sobie wybiłem z głowy pomysł zmiany na sekwencje , w jaki sposób zubożyc dawke gazu w całym zakresie obrotów , na parowniku czy srubą regulacyjną na przewodzie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości