Falowanie obrotów 1.4 16V

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

procentus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 24, 2017 12:13

Falowanie obrotów 1.4 16V

Post autor: procentus » pt lut 24, 2017 12:15

Witam, od jakiegoś czasu w moim golfie pojawił się problem falujących obrotów. Ma to miejsce najczęściej po odpaleniu z nocy i dzieje się zawsze na pierwszym postoju na światłach (chociaż zdarza się, że i po porannym przepaleniu wracając po kilku godzinach z pracy problem pojawia się znowu). Zakres obrotów zaczyna wahać się w granicach 700-1400 na minutę. Po ruszeniu i przejechaniu do następnych świateł problem znika lub staje się bardzo mało zauważalny. Wymienione zostały świece zapłonowe (3 elektrodowe NGK) przewody Bremiego, dodatkowo filtry w instalacji gazowej oraz filtr powietrza. Problem jest tylko i wyłącznie na gazie, więc wykluczyłem kwestię przepustnicy oraz jakiegoś lewego powietrza. Po wizycie u gazownika, kalibracji instalacji oraz zmianie temperatury przełączenia na gaz z 30 na 35 stopni (było to podejrzenie niedogrzanego silnika) nic się nie zmieniło. Nie wiem czy ma to jakiś związek z problemem, ale spaliny mają taki ostry charakterystyczny zapach (tak jakby nie przepalał dobrze mieszanki) oraz po przeciągnięciu go z najwyższego biegu na wysokie obroty przy hamowaniu lubi sobie strzelić (strzelanie jest zarówno na rozgrzanym jaki i na nierozgrzanym silniku). Czy ktoś z was miał kiedyś podobny problem albo może ma pomysł czego to może być przyczyną? Dziękuje z góry za każdy komentarz i sugestie



Awatar użytkownika
zilog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 22, 2016 01:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Falowanie obrotów 1.4 16V

Post autor: zilog » pt lut 24, 2017 17:11

Po pierwsze świece zapłonowe do gazu powinny być jedno elektrodowe.
Myślałem że to jest dla każdego oczywista oczywistość.
Stosowanie świec 3 elektrodowych to jest zbrodnia przy gazie.
Polecam zapoznać się jak się dobiera świece zapłonowe do lpg http://lpgmasters.pl/swiece-przewody-zaplonowe-gazu/

Ten charakterystyczny ostry zapach spalin świadczy o wysokim poziomie HC w spalinach. Strzały jeżeli są w tłumik wskazują na bogatą mieszankę, jak są w kolektor dolotowy na ubogą mieszankę.

Ja nie patrzeć masz źle wyregulowaną instalację. Najprawdopodobniej reduktor gazowy jest do wymiany albo do regeneracji.



procentus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 24, 2017 12:13

Falowanie obrotów 1.4 16V

Post autor: procentus » sob lut 25, 2017 01:39

Jeżeli chodzi o świece to zakupiłem na podstawie tych, które były w aucie zamontowane w momencie zakupu, sprzedawca w sklepie powiedział, że do tego silnika są odpowiednie, mechanik również (znakiem tego się pomylili). To moje pierwsze auto i dopiero zaczynam swoją "przygodę" z mechaniką stąd niewiedza w doborze świec.
Co do strzałów to są one ewidentnie z tłumika, także wygląda to na zbyt bogatą mieszankę
Jak tylko będę miał czas zrobię porządek ze świecami. Jak to nie pomoże czeka mnie kolejna wizyta u gazownika na regulacje i ew. regeneracje reduktora.
Będę informował o ewentualnych poprawach lub pogorszeniach sytuacji. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
zilog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 22, 2016 01:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Falowanie obrotów 1.4 16V

Post autor: zilog » sob lut 25, 2017 23:16

Niestety twój mechanik nie ma zielonego pojęcia co to jest regulacja instalacji lpg w samochodzie. Ani w ogóle o co chodzi z instalacjami gazowymi.

Regulacja gazu w samochodzie jest konieczna. Nie wiem skad jesteś, jak z wawy to dobry serwis lpg warszawa http://lpgmasters.pl warto odwiedzić.

Co do świec :
Powinieneś używać świec NGK - V line albo polskie Iskry gazowe, niże masz link, bezpośrednio możesz kupić świece od producenta.

http://allegro.pl/swiece-iskra-24g-octa ... 3be5c0af30



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości