Dusi przy pełnym dodaniu gazu

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

papson10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lis 26, 2015 00:35

Dusi przy pełnym dodaniu gazu

Post autor: papson10 » wt lut 21, 2017 14:41

Witajcie. Sory za orto,. ale pisze z telefonu. Szumem podobnego tematu lecz nic nie odpowiadalo konkretnie mojenu problrmowi. Problem jest taki ze na pb strasznie mi auto chodzilo. Wymienilem kable i swiece. Na LPG super chodzil. Okazalo sie jednak ze to tps byl zrypany i wtryskiwacz lal paliwo. Wiec wymienilem caly zespol wtryskiwacza wraz z przepustnica i osprzetem. Sytacja wyglada teraz tak ze na pb jest bajka zas na gazie dusi sie gdy pedal gazu wcisne wpodloge. Przy delikatnym trzymani pedalu jest ok ale ciezko rozpedzic auto. Jagby mial za malo paliwa albo za duzo powietrza. Golf 3 1.8 75 km. Wtrysk byl z wersji 90 konnej. Ale mowili mi ze to bez roznicy. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
zilog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 22, 2016 01:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dusi przy pełnym dodaniu gazu

Post autor: zilog » śr lut 22, 2017 10:01

Napisz jaką masz instalacje lpg.
Czy to jest instalacja gazowa 2 generacji czy to jest instalacja gazowa sekwencyjna?
jak nie wiesz to zostaje odwiedzić serwis lpg.
Bez tego ciężko cokolwiek powiedzieć.
Ostatnio zmieniony sob lut 25, 2017 23:20 przez zilog, łącznie zmieniany 1 raz.



papson10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lis 26, 2015 00:35

Dusi przy pełnym dodaniu gazu

Post autor: papson10 » śr lut 22, 2017 15:51

2 generacja. Auto z 92 roku reduktor w miarę nowy bo wymieniałem pół roku temu jakoś



tomanhez2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw lut 23, 2017 20:41

Dusi przy pełnym dodaniu gazu

Post autor: tomanhez2 » czw lut 23, 2017 21:20

Musisz wyregulować instalacje u gazownika tzn, silniczek krokowy ktory reguluje ci dawkę źle dawkuje, najlepszym i najtańszym sposobem, według mnie to odpiac silniczek i załozyc zwykłą "śrubę" - tzn ręczna regulacja śrubą, z drugą generacją zawsze są problemy, najlepsze do regulacji to 1gen lub sekwecja



papson10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lis 26, 2015 00:35

Dusi przy pełnym dodaniu gazu

Post autor: papson10 » sob lut 25, 2017 15:05

tak tylko na wężu do miksera lpg mam silniczek krokowy a obok niego śrubę regulującą. To co może na razie odłączyć go w cholerę ? Do gazownika umówiłęm się na regulace na środe wieć zobaczymy co wyjdzie :) Mam coś takiego jak na obrazku lecz do tego jeszcze śrube do regulowania :) Pozdrawiam

Obrazek



tomanhez2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw lut 23, 2017 20:41

Dusi przy pełnym dodaniu gazu

Post autor: tomanhez2 » sob lut 25, 2017 23:01

możesz spróbować, choć ja zawsze zakładam bez silniczka nawet jak jest ta śruba do regulacji bo czasem ten czpień od silniczka jest zacięty w pozycji bardziej zamkniętej i dlatego tez sie dławi.



Awatar użytkownika
zilog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 22, 2016 01:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dusi przy pełnym dodaniu gazu

Post autor: zilog » sob lut 25, 2017 23:04

papson10 pisze:tak tylko na wężu do miksera lpg mam silniczek krokowy a obok niego śrubę regulującą. To co może na razie odłączyć go w cholerę ? Do gazownika umówiłęm się na regulace na środe wieć zobaczymy co wyjdzie :) Mam coś takiego jak na obrazku lecz do tego jeszcze śrube do regulowania :) Pozdrawiam

Obrazek
Jeżeli masz srubę obok silnika krokowego to znaczy że silnik krokowy jest założony tylko dla ściemy bo tak przepisy wymagają.
W praktyce Twoja instalacja to jest instalacja lpg 1 generacji to regulacji na śrubę.



papson10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lis 26, 2015 00:35

Dusi przy pełnym dodaniu gazu

Post autor: papson10 » śr mar 01, 2017 16:35

Byłem dziś u gazownika. Wywalił pseudo korkowca i dał nowa regulacje na śrubę i podregulował. Dołożył rurkę do filtra zmniejszająca średnice wlotu powietrza. Na PB może troszeczkę gorzej się zbiera ale za to na LPG jedzie jak złoto. A oto głównie chodziło. Zostaje tylko kwestia spalania. Jestem ciekaw na jakim poziomie będzie. Pozdrawiam



papson10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lis 26, 2015 00:35

Dusi przy pełnym dodaniu gazu

Post autor: papson10 » czw mar 09, 2017 14:31

Spalanie na poziomi 15 litrów trasa-miasto więc chyba znośnie szczególnie że dużo odpalam i gaszę auto



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości