V5 + lpg king po rozgrzaniu na gazie zaczyna wariowac

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

adrian.sultan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt paź 27, 2015 13:56

V5 + lpg king po rozgrzaniu na gazie zaczyna wariowac

Post autor: adrian.sultan » czw lut 16, 2017 12:49

Witam
Mam od niedawna problem z moją borą 1999 v5 150KM
mianowicie gdy odpalam go to pierwsze minuty jazdy na benzynie wlacza sie tak jakby ssanie, kiedy jade bez biegu to trzyma okolo 2.5 tyś obrotów. kiedy sie zatrzymam spada do 0.8tyś.
Kiedy juz sie rozgrzeje i przelacza sie na gaz zazwyczaj wyskakuje mi gaz i pika jakbby gazu nie bylo.
wystarczy wtedy zgasic i odpalic auto i wtedy juz przelacza sie na gaz bez problemu.
i wszystko jest super obroty w normie nie szarpie, ma moc aż do momentu gdy przejade jakies 30km i się dobrze rozgrzeje auto.
wtedy przy niskich obrotach tak do 3tyś samochod chodzi jakby na 3lub 4 cylindry,przerywa, dlawi sie, natomiast powyzesz 3 tyś jest wszystko okey i mozna dusic bez oporow, jest moc.
wiadomo kiedy musze zwolinic lub sie zatrzymac to samochod gasnie.
po przelaczeniu na benzyne auto chodzi bez problemow.
probowalem zatrzymywac sie na 5-10minut i po tym czasie auto jedzie juz normalnie na gazie do pewnego momentu oczywiscie az znow sie nie zagrzeje cos(tak przynajmniej mysle)
Gaz tankuje na statoil lub orlen. staram sie nie kupowac na niewiadomych stacjach.
dodam ze jakies 25tyś temu wymienialem wtryski gazowe hana i 10 tyś temu filtr gazu, jak zalecil gazownik.
swiece wymieniane 40tyś temu, kabli nie ruszalem od zakupu czyli przejechalem jakies 45tyś + ktos cos jezdzil na nich
ogolnie mam wrazenie ze gdy jade na benzynie i staram sie oszczednie jechac to i tak pali kolosalne ilości. do 10/100 nawet nie jestem w stanie sie zblizyc
Z góry dziekuje i czekam na rady
pozdrawiam



Awatar użytkownika
zilog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 22, 2016 01:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

V5 + lpg king po rozgrzaniu na gazie zaczyna wariowac

Post autor: zilog » pt lut 17, 2017 01:55

To że po przełączeniu pierwszym na gaz jest sygnał jakby gazu nie było i wraca na benzynę wynika z tego że masz gdzieś nieszczelność w instalacji gazowej i gaz ucieka. Jak właczysz drugi raz to gaz już znowu jest w całej instalacji i dlatego jedziesz potem bez problemu.
Może to też wskazywać na złe działanie reduktora lpg albo wtryskiwacze lpg puszczaja gaz.



adrian.sultan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt paź 27, 2015 13:56

Re: V5 + lpg king po rozgrzaniu na gazie zaczyna wariowac

Post autor: adrian.sultan » pt lut 17, 2017 11:48

zilog pisze:To że po przełączeniu pierwszym na gaz jest sygnał jakby gazu nie było i wraca na benzynę wynika z tego że masz gdzieś nieszczelność w instalacji gazowej i gaz ucieka. Jak właczysz drugi raz to gaz już znowu jest w całej instalacji i dlatego jedziesz potem bez problemu.
Może to też wskazywać na złe działanie reduktora lpg albo wtryskiwacze lpg puszczaja gaz.
no okey te problemy z przelączaniem mogą z tego wynikać, sprawdzę u gazownika sprzętem i dam znać.
lecz nie do końca rozumiem dlaczego na benzynie są problemy z utrzymywaniem obrotów (szczegolnie na zimnym silniku) około 2.5 tyś aż do momentu całkowitego zatrzymania auta.
Czy kable nie robią tego typu usterek?



adrian.sultan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt paź 27, 2015 13:56

V5 + lpg king po rozgrzaniu na gazie zaczyna wariowac

Post autor: adrian.sultan » pn lut 20, 2017 10:16

Problem rozwiązany.
Wymieniłem kable zapłonowe i przy wymianie okazało się że świeca na 3 cylindrze ma 3 pęknięcia wzdłuż świecy.
wymieniłem świece i wszystko wróciło do normy.
mam jeszcze delikatne drgania przy LPG na niskich obrotach ale udam się do gazownika żeby sprawdził ustawienia, ewentualnie wgrał nową mapę.
pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości