Golf 1.4 16V APE jaka instalacja LPG i gdzie w Łodzi

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jet_jet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 19, 2017 20:03

Golf 1.4 16V APE jaka instalacja LPG i gdzie w Łodzi

Post autor: jet_jet » wt lut 07, 2017 01:53

Witam,
Autko niedawno zakupione, jeździ bezproblemowo ale niestety ze względu na wysokie spalanie benzyny (10-11l/100km) zastanawiam się nad założeniem LPG.
Jaką najlepiej instalacje wybrać??
Gdzie w Łodzi można oddać do zagazowania bez strachu że rozwalą auto??
Jakie przy tym silniku powinno być spalanie LPG??

Pozdrawiam.



mkslonik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sty 29, 2017 22:49

Golf 1.4 16V APE jaka instalacja LPG i gdzie w Łodzi

Post autor: mkslonik » wt lut 07, 2017 22:33

Na gaz Stefanowski mogę ci polecić z własnego doświadczenia. Nie ma problemów z instalacja gazową zakładałem do aut Dewoo lanos kupę już lat temu potem w dwóch Fabkach. Z tym że z jedną sie połaszczyłem gdzie indziej bo mi polecono e niby lepiej aż w końcu wylądowała u nich na naprawie tego co sknocili gdzie indziej i chodzi bez zarzutu od tego momentu.



Awatar użytkownika
zilog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 22, 2016 01:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Golf 1.4 16V APE jaka instalacja LPG i gdzie w Łodzi

Post autor: zilog » śr lut 08, 2017 03:38

Jak to ma być tani montaż lpg w samochodzie to na przykład zestaw Stag : Qbox, reduktor AC R01 , wtryskiwacze AC W01

Cena instalacji gazowej na tych elementach powinna być przystępna.
Co do tego jaka jest jakość wtryskiwaczy AC W01 możesz zobaczy porównanie wtryskiwaczy valtek i wtryskiwacze AC W01.

http://lpgmasters.pl/wtryskiwacze-valtek-czerwone-cz-2/

Dobre wtryskiwacze lpg w bardzo dobrej cenie.
Zobacz zdjęcia i poczytaj jak bardzo poprawiła się praca instalacji gazowej lpg w samochodzie.
Pamiętaj że i tak najważniejszy jest montaż instalacji gazowej w samochodzie.
To żeby auto gaz serwis z doświadczeniem robił montaż a nie Heniek co wczoraj był kominiarzem.
profesjonalny montaż i profesjonalny serwis lpg podstawa.
Regulacja gazu nie tylko na warsztacie ale też strojenie instalacji lpg na drodze.



Awatar użytkownika
jet_jet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 19, 2017 20:03

Golf 1.4 16V APE jaka instalacja LPG i gdzie w Łodzi

Post autor: jet_jet » śr lut 08, 2017 22:28

Dzięki chłopaki za podpowiedzi. Czytałem pozytywne opinie o firmie Nagaz i tam podjadę w pierwszej kolejności dowiedzieć się co, jak i za ile.
Myślę że będzie to właśnie zestaw Stag z wtryskiwaczami AC bo właśnie o valtekach negatywne opinie krążą w internecie.

A jak to jest ze spalaniem benzyny zanim przełączy się na gaz, sporo jej spala??
Robię niestety zazwyczaj krótkie odcinki do pracy około 6km, od czasu do czasu dłuższe 10-20km.

Jeżeli teraz spala mi około 11L benzyny na 100km to jest szansa że gazy będzie spalał podobnie??



Zdylu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz sty 25, 2015 14:26

Golf 1.4 16V APE jaka instalacja LPG i gdzie w Łodzi

Post autor: Zdylu » pn lut 13, 2017 08:32

Sporo spala tej benzyny, może warto się temu przyjrzeć?

Ja do swojego silnika, też APE, montowałem Staga + wtryski AC i nie narzekam. Brak jakichkolwiek szarpnięć, braków mocy itp. Spalanie w granicach 8,5L-10,5L LPG. Przykładowo jazda w granicach 140-160km/h, 3 osoby + bagaż i włączona klimatyzacja, a spalanie 10L z groszami.



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości