Ile gazu wchodzi do butli

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michal656
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 19, 2016 21:45

Ile gazu wchodzi do butli

Post autor: michal656 » pn lis 21, 2016 20:01

Witam, posiadam butlę STAKO o pojemności 42L. Z ogólnie dostępnych informacji wiem, że do butli powinno wejść 80% pojemności butli. Więc wychodziło by na to iż do mojej butli powinno wejść 33.6 L LPG. Na początku po założeniu instalacji do butli wchodziło zaledwie 27L. Po kilku tankowaniach ta wartość urosła do 29L. Gdy już byłem umówiony z gazownikiem na podgięcie pływaka do butli wlałem 39L. I tak było przez kilka tankowań. Natomiast ostatnio wchodzi do butli 32L czasem niecałe. Dodam iż cały czas tankuję na jednej i tej samej stacji. Temperatury podczas tankowań też były zbliżone. Spotkał się może ktoś z takim zjawiskiem ?



Awatar użytkownika
zilog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 22, 2016 01:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ile gazu wchodzi do butli

Post autor: zilog » wt lis 22, 2016 01:29

Wygląda na wadliwy wielozawór. Napełnienie na poziomie 80% jest orientacyjne. wyliczenie że powinno wejść gazu 33,6l jest robione ze zbyt dużą dokładnością. 32 litry czy 33,6l przyjmij że obie wartości są prawidłowe.



michal656
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 19, 2016 21:45

Ile gazu wchodzi do butli

Post autor: michal656 » wt lis 22, 2016 09:07

No oczywiście ze te wartości są orientacyjne. Natomiast wczoraj gdy wracałem domu i wyjezdzilem go do końca ( pomimo sygnału o braku lpg wyłączyłem instalacje i włączyłem ponownie. Tak kilka razy wiec w butli nie było prawie nic. To znowu zatankowalem 39L. Natomiast jeśli odcina mi gaz np przy przyspieszaniu i juz instalacji nie włączę wtedy tankuje ok 30 - 32 L.



Awatar użytkownika
zilog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 22, 2016 01:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ile gazu wchodzi do butli

Post autor: zilog » sob lis 26, 2016 02:20

Jeżeli przy przyspieszaniu odcina gaz to znaczy że albo masz problem z wydajnością reduktora, wtryskiwaczami albo za mało z jakiegoś powodu gazu wychodzi z butli.
Ewidentnie jest jakas usterka instalacji.

Zbiornik lpg o co chodzi z nim poczytasz http://lpgmasters.pl/zbiornik-lpg/
Ostatnio zmieniony pn sty 30, 2017 05:02 przez zilog, łącznie zmieniany 1 raz.



Bohnooze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 02:29
Auto: Seat Leon 1.6
Silnik: AKL

Re: Ile gazu wchodzi do butli

Post autor: Bohnooze » pt sty 27, 2017 19:55

Witaj. Ja tu nie widze problemu nawet z wielozaworem z wlasnego doswiadczenia powiem że owszem trzeba podgiac do konkretnej butli plywak (wiele modeli asuje do roznych butli) ale przy tankowaniu on nie musi odbijac zawsze w tym samym miejscu. Mialem nawet tak ze na jednej stacji tankowanie chyba zamrozilo pływak (albo problem z napelniania dystrybutor nie mroził tak ardzo przy odpinaniu pistoletu wolniej napelniał) i nie odbił wcale pompowalo gaz powolutku na innej stacji odbijał pływak na tej konkretnej stacji nie odbił kilka razy. Pływak jest mechaniczny i nie jest dokładny mozesz przy kazdej sytuacji sprawdzać czy na butli liczniku wskazówka nie stanęła w ktorymś miejscu, mozna tez pływaka ramie zblokowac np plastikowym ssakiem (czesto obok) ktoru obrócic trzeba przy wkladaniu wielozaworu do butli. Sądzę że tu nie ma problemu mechaniczne ramie plywaka nie działa ci zawsze tak samo moze to miec powód ale jest niegroźne. Czy butla wypala sie do konca?bo jezeli nie to wlasnie plywak moze byc blokowany przez ssak ktory przestawił sie równocześnie nie dosiega samego dna butli (zalezy jaki ssak jest).



tomanhez2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw lut 23, 2017 20:41

Ile gazu wchodzi do butli

Post autor: tomanhez2 » czw lut 23, 2017 21:30

problem lezy w pływaku, do wymiany sam lub z wielozaworem



axyzx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob mar 18, 2017 18:15

Ile gazu wchodzi do butli

Post autor: axyzx » ndz mar 26, 2017 12:27

A może właściciel stacji przedobrzył i po prostu oszukuje na ilości zatankowanego gazu?



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości