Pomocy..Gaśnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowania.

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pitu96
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw maja 01, 2014 00:46
Lokalizacja: Lubliniec

Pomocy..Gaśnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowania.

Post autor: pitu96 » sob lis 12, 2016 11:35

Witajcie mam problem ze swoim golfem,a mianowicie gaśnie mi przy dojeżdżaniu do skrzyżowań,lub nawet zatrzymaniu się przed przejściem dla pieszych. Dodam że mam w nim silnik 1.3. Instalacja to STAG 300. Gaśnie mi i nierówno pracuje tylko na zimnym silniku. Co to może być?



Kml89955
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob lis 29, 2014 21:22

Re: Pomocy..Gaśnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowania.

Post autor: Kml89955 » pn lis 14, 2016 21:42

Może zbyt wcześnie przełączasz na gaz i parownik nie wyrabia , a jeśli na benzynie i na gazie dzieje się to samo wtedy warto sprawdzić stan świec i przewodów zapłonowych .



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Pomocy..Gaśnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowania.

Post autor: hak64 » pn lis 14, 2016 22:04

pitu96 pisze: mam w nim silnik 1.3.
Na gaźniku, czy na wtrysku, bo to także robi różnicę? Jak zachowuje sie silnik - szarpie, przerywa (to oznaka wypadania zapłonów, więc do sprawdzenia, wymiany świece, kable kopulka aparatu), falują obroty (nieszczelność układu dolotowego /zasysanie lewego powietrza/, padniety któryś z czujników odpowiedzialnych za dawkowanie paliwa).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

lluukk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr wrz 14, 2016 15:16

Pomocy..Gaśnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowania.

Post autor: lluukk » pt kwie 07, 2017 14:42

Jak gaśnie tylko na gazie to prawdopodobnie wtryskiwacze się kończą :(



Awatar użytkownika
zilog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 22, 2016 01:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomocy..Gaśnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowania.

Post autor: zilog » sob kwie 08, 2017 23:12

Możliwe są dwie albo wtryskiwacze lpg są do wymiany albo reduktor lpg jest uszkodzony.

Istnieje jeszcze opcja optymistyczna że wystarczy dobra regulacja instalacji lpg u gazownika, który wiec co i jak robić. Sam niczego nie zrobisz.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Pomocy..Gaśnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowania.

Post autor: Hubi14 » sob kwie 08, 2017 23:14

tak, w Golfie 2 wtryskiwacze od gazu.. :D ludzie litości. Niech autor do info czy ma gaźnikowca czy wtrysk i czy na benzin to samo się dzieje.



Ssindossa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob mar 05, 2016 23:17
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Pomocy..Gaśnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowania.

Post autor: Ssindossa » pn maja 01, 2017 16:30

zilog pisze:Istnieje jeszcze opcja optymistyczna że wystarczy dobra regulacja instalacji lpg u gazownika, który wiec co i jak robić. Sam niczego nie zrobisz.
Sam w garazu wymienilem butle, regulowalem gaz z 3 razy, nie mam zielonego pojecia ani aparatury do tego, wszystko robilem na logike i chlodne przemyslenia. Wystarczy uzywac glowy, robic powoli nie na hura, miec wyczucie i sluch. Innego wyboru nie mialem, nikt w okolicy nie byl w stanie mi wyregulowac gazu gen.2, bo nie mieli sterownika, a na sluch nie potrafili. Samochod jezdzi i wszystko jest zaje..., jedyne co zepsulem, to nie pokazuje ile jest gazu (prawdopodobnie zle wmontowalem czujnik przy elektrozaworze, nie moglem sie od pol roku zebrac zeby to poprawic, 2 minuty roboty). Teraz samochodu i tak sie pozbywam, bo pojawil sie nowy, benzyna, nie bedzie gazu :ass:

Wystarczy poszukac w internecie, to nie jest takie ciezke jak moze sie wydawac :pub:


Było: MK2 1,3 benzyna+gaz
Jest: MK2 1.8 GTI benzyna <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości