Jakie swiece do LPG

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Jakie swiece do LPG

Post autor: psilos1 » sob lip 30, 2016 07:40

Witam,z uwagi na zbliżający sie termin wymiany świec zapłonowych postanowiłem poprosić Szanownych Kolegów o opinię...Golf to 1,6 AKL z LPG jak dotychczas swiece to dedykowane trzyelektrodowe NGK BKUR6ET-10 ktore wymieniłam co 15 tys kilometrow.Z uwagi na utrudniony dostęp do świec w tym silniku myślałem o zmianie na bardziej trwałe...NGK Iridium IX BKR6EIX-11 wymiana na LPG co 80tys kilometrow.Co sądzicie o tych świecach?



axyzx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob mar 18, 2017 18:15

Jakie swiece do LPG

Post autor: axyzx » sob mar 18, 2017 19:04

Według mnie zarówno trójelektrodowe jak i jedno elektrodowe zachowują się tak samo. Ważniejsza jest częstsza wymiana niż marka. Sam jeżdżę na świecach jedno elektrodowych ISKRA i nie narzekam.



Awatar użytkownika
zilog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 22, 2016 01:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jakie swiece do LPG

Post autor: zilog » ndz mar 19, 2017 04:08

Świece zapłonowe platynowe do gazu są bardzo dobre z tym że one sporo kosztują.
Za to starczają na dłużej niż standardowe świece zapłonowe.

Świece zapłonowe Iskra do gazu są bardzo dobre i tanie. Warto je używać.
Ogólne zasady jak dobierać świece zapłonowe do gazu są w krótkim poradniku
http://lpgmasters.pl/swiece-przewody-zaplonowe-gazu/

Zalecane są świece zapłonowe jednoelektrodowe do gazu. Oczywiście na świecach 3 elektrodowych też pojedziesz.
Chodzi jednak o to że energia zgromadzona w iskrze przy świecy jednolektrowej jest większa niz kiedy są 3 elektrody.
Tak to sobie mozna łopatologicznie wytłumaczyć na chłopski rozum.



Vernis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr mar 15, 2017 16:30

Jakie swiece do LPG

Post autor: Vernis » śr kwie 26, 2017 13:34

Ja założyłem normalne świece jednoelektrodowe takie jak zaleca producent. Żadnych wynalazków niby do LPG.



crixu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 11, 2017 19:09

Re: Jakie swiece do LPG

Post autor: crixu » wt sie 08, 2017 20:24

Witam,

Wybaczcie ze zawracam gitare ale kompletnie nie znam się na tych sprawach a nie chce niepotrzebnie zakładać nowego tematu jak mój problem tyczy się właśnie wyboru odpowiednich świec.

Otóż znalazłem: http://allegro.pl/swiece-iskra-24g-octa ... 71540.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ewentualnie na miejscu u siebie mogę kupić: http://www.sklep-s-auto.pl/swieca-iskro ... ISA,a.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Czy będą one pasowały do Golf IV z LPG silnik 1.8 ?

razem ze świecami potrzebne mi przewody zapłonowe: http://allegro.pl/ngk-przewody-zaplonow ... 49123.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Czy one także nadają się do mojego auta???



Rzecz w tym ze jakiś czas temu auto przestawało palić mi na jeden gar, najczęściej objawiało się to przy przyśpieszaniu do 3 tyś obrotów takim przerywaniem. Jednak po 2 tygodniach praktycznie auto nie chodzi juz caly czas na 1 cylindrze, dusi się przy przyśpieszaniu, brak mocy itp - wyczytałem ze to typowy objaw wyeksploatowanych przewodów i świec.
Proszę doradzcie! :)
Bardzo zależy mi na wydaniu jak najmniejszych pieniędzy, ale tez żeby starczyło na jakiś czas.



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Jakie swiece do LPG

Post autor: psilos1 » ndz sie 13, 2017 09:46

...od wymiany świec na NGK Iridium IX BKR6EIX-11 mija prawie rok i około 20kkm...sprawują sie idealnie-polecam



sienna89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: wt maja 02, 2017 19:23

Jakie swiece do LPG

Post autor: sienna89 » czw wrz 07, 2017 16:33

UWAGA. Zakupiłem świece(link poniżej) i auto nie chciało odpalić jestem zdziwiony-wróciłem do starych świec i auto odpalilo odrazu-ktoś miał taki przypadek? Świece dobierałem według katalogu na stronie boscha.


http://allegro.pl/swieca-bosch-platinum ... ODgzNjU%3D" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Jakie swiece do LPG

Post autor: grandi » czw wrz 07, 2017 23:35

Najlepsze swiece do lpg to denso W20TT koniec kropka


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

Jakie swiece do LPG

Post autor: jan1966 » czw wrz 07, 2017 23:49

sienna89 a nie zdziwiła cie niska cena tych świec to jakaś podróba



sienna89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: wt maja 02, 2017 19:23

Re: Jakie swiece do LPG

Post autor: sienna89 » pt wrz 08, 2017 07:53

grandi pisze:Najlepsze swiece do lpg to denso W20TT koniec kropka
Kogo nie zapytamy każdy ma swoją ulubioną marke świecy :)n Co do firmy deso mało się mówi-ale sprawdziłem tą swiece i niby jest dedykowana do gazu,ale przerwę ma 1mm,ale posiada jedną elektrode. Dałeś mi do myślenia z tą świeca i teraz się zastanawiam,czy lepsza będzie świeca 3elektrodowa z przerwa 1mm nikiel,czy jednak lepiej będzie się sprawowała świeca 1elektrodowa z tą samą przerwą i niklem? Co o tym myślicie??



sienna89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: wt maja 02, 2017 19:23

Re: Jakie swiece do LPG

Post autor: sienna89 » pt wrz 08, 2017 08:00

jan1966 pisze:sienna89 a nie zdziwiła cie niska cena tych świec to jakaś podróba
Co do ceny to średnio kosztują od 25zł do 30zł więc czy ja wiem,czy jest duża rozbieżność cen po drugie sugerowałem się również firmą,która sprzedaje i szczerze mają mega dużo sprzedanych świec i nie ma komentarzy o podróbkach :) Kuzyn do audi 1.8 odkupił ode mnie-przekonamy,czy są jakieś wadliwe,czy jednak golfik nie toleruje czegoś-dam znać jak bede wiedział.



sienna89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: wt maja 02, 2017 19:23

Re: Jakie swiece do LPG

Post autor: sienna89 » pt wrz 08, 2017 08:05

grandi pisze:Najlepsze swiece do lpg to denso W20TT koniec kropka
Kolego,czy uważasz,że te świece będa lepszą opcją niż standardowe NGK 3elektrodowe?? Link poniżej

http://allegro.pl/denso-swieca-zaplonow ... 73447.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Jakie swiece do LPG

Post autor: grandi » pt wrz 08, 2017 23:48

Tak na 3 elektrodowych potrafi iskra przeskoczyc miedzy elektrodami

https://www.youtube.com/watch?v=LKKWUGGQg28" onclick="window.open(this.href);return false;


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Re: Jakie swiece do LPG

Post autor: psilos1 » ndz lis 29, 2020 12:29

Dzisiaj podczas wymiany oleju kontrolnie wykręciłem świece...przebieg 82tys NGK Iridium IX BKR6EIX-11 nie wyglądają na wypalone przerwa tez OK wracają do silnika może dobiją do setki..



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości