Nie odpala gdy zimny na LPG

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Szkudnik7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 22, 2016 00:20

Nie odpala gdy zimny na LPG

Post autor: Szkudnik7 » pn lut 22, 2016 00:29

Cześć
Jestem tutaj nowy i nie wiem, czy dobrze zamieściłem ten temat.
Przechodząc do sedna sprawy - Mam w posiadaniu Golfa 2 1.3 o oznaczeniu silnika NZ, mam go na pełnym wtrysku, na razie jestem zmuszony na odpalaniu na LPG, gdy rano próbuje odpalić silnik, to nie mogę go odpalić, tak jak by się zalewał, dopiero gdy go przepalę (odłączam kabel od reduktora, przekręcam stacyjke, gaz do dechy, załapie podpinam i gaz do dechy) to odpala, ale znów gaśnie na niskich, po przejechaniu 1km chodzi już ok, czasami ma tak, że chodzi nierówno, lub dławi się i gaśnie, męczy mnie to, bo czasami można dostać furii, tym bardziej od rana jak się człowiek śpieszy do pracy :) Macie jakieś pomysły, co może mu się dziać ? Wymieniałem już czujnik ssania, ale to nic nie pomogło. Spalanie ma też różne, bo czasami spali 8.5 w trasie, a ma tak, że po przejechaniu 180 km brakuje mu gazu (butla 35 litrów).



seba.golf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 23, 2016 20:51
Lokalizacja: Jabłonka

Nie odpala gdy zimny na LPG

Post autor: seba.golf » śr mar 02, 2016 16:16

Przed rannym odpalaniem polej parownik gorącą wodą, nie wrzątek, ale niech będzie mocno gorąca. Powinien zapalić na LPG wtedy



Szkudnik7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 22, 2016 00:20

Nie odpala gdy zimny na LPG

Post autor: Szkudnik7 » pt mar 11, 2016 01:33

Sprawdziłem dokładnie parownik, od stóp do głów - przepuszcza w dużych ilościach gaz, dlatego z rana się zalewał. Może to też być powód dla którego nie ma ssania ?



Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Nie odpala gdy zimny na LPG

Post autor: ace-mati » pt mar 11, 2016 09:22

Odpalając na gazie zimny silnik sam prawdopodobnie uszkodziłeś parownik :helm:

Ssania nie masz na benzynie czy lpg?



Szkudnik7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 22, 2016 00:20

Nie odpala gdy zimny na LPG

Post autor: Szkudnik7 » sob mar 12, 2016 17:31

Ssania nie mam na lpg, na razie pompy nie mam zamontowanej, kupiona mam, ale w poniedzialek bede ja montowal, zobaczymy co wyjdzie jak zamontuje benzyne, mam nadzieje, ze ta druga pompa tez nie siadla, jeszcze a propo pompy co mam w zbiorniku, ona gdy jest nieuzywana i nie ma w niej benzyny to tez moze sie uszkodzic ?



Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Nie odpala gdy zimny na LPG

Post autor: ace-mati » ndz mar 13, 2016 13:31

Ssania na lpg nie będzie, ponieważ to oddzielny układ zasilania, a po za tym lpg nie służy do odpalania na zimnym silniku...

Co do pompy w zbiorniku jeśli nie masz w niej paliwa, a jest podłączona to może się zatrzeć...



niezalogowany
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob paź 20, 2012 11:18

Nie odpala gdy zimny na LPG

Post autor: niezalogowany » ndz mar 13, 2016 16:12

Ssania na lpg nie będzie
W ogóle czy tylko w opisywanym przypadku mk2 z silnikiem 1.3 ?



Szkudnik7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 22, 2016 00:20

Re: Nie odpala gdy zimny na LPG

Post autor: Szkudnik7 » pn mar 14, 2016 13:01

Pompe mam wymontowana i na chwile obecna tylko lezy, wiec nie powinna sie zatrzec. A z patownikiem co moge zrobic ? Zestaw naprawczy czy nowy parownik ?
niezalogowany pisze:
Ssania na lpg nie będzie
W ogóle czy tylko w opisywanym przypadku mk2 z silnikiem 1.3 ?
Zapewne w kazdym



Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

Nie odpala gdy zimny na LPG

Post autor: iNitiaL » pn mar 14, 2016 14:12

Jak możesz mieć ssanie na LPG skoro LPG jakie by nie było skonstruowane jest do pracy na już rozgrzanym silniku... Ssanie było jest i będzie, ręczne czy automatyczne, do odpalania zimnego silnika.

Tak, możesz zatrzeć pompę paliwa w baku, a nawet bym rzekł że jest to wysoce prawodpodobne, tym pompom w mk2 naprawdę niewiele trzeba. Mi się zatarła w 1.3 NZ właśnie jak zepsuły się zegary i pokazywał że jest jeszcze waha a już nie było. Długo dochodziłem że to przez pompę samochód często gaśnie (w szczególności jak pojeździ już). Dobrze że chociaż partiami podawała bo tą pompę ciśnieniową w małym boxie też bym utłukł, na szczęście się uchowała.


___

Szkudnik7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 22, 2016 00:20

Nie odpala gdy zimny na LPG

Post autor: Szkudnik7 » pn mar 14, 2016 14:18

Ale rozumiem, gdy lezy i czeka na zamontowanie to nic sie jej nie stanie ?
Wlasnie chodzi o to, ze mam ssanie automatyczne i sie dziwilem, dlaczego nie ma ssania.



Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

Nie odpala gdy zimny na LPG

Post autor: iNitiaL » pn mar 14, 2016 14:46

Nie, nic jej się nie stanie, nie może się kręcić na sucho. Benzyna ją smaruje i odbiera z niej ciepło.


___

Szkudnik7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 22, 2016 00:20

Nie odpala gdy zimny na LPG

Post autor: Szkudnik7 » pn mar 14, 2016 16:41

Zobaczymy, czy bedzie chodzil na benzynie, mam wielka nadzieje, ze ta pompe co kupilem to bedzie dzialac.



niezalogowany
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob paź 20, 2012 11:18

Nie odpala gdy zimny na LPG

Post autor: niezalogowany » pn mar 14, 2016 19:09

Jak możesz mieć ssanie na LPG skoro LPG jakie by nie było skonstruowane jest do pracy na już rozgrzanym silniku.
A widzisz, u mnie jest czy to na benie czy na gazie, nie ma różnicy (rzecz jasna chodzi o ustawienia) więc nie wprowadzajmy ludzi w błąd.



Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

Nie odpala gdy zimny na LPG

Post autor: iNitiaL » pn mar 14, 2016 22:22

Och tak? To bardzo ciekawe, może oświecisz mnie jak działa przy okazji. W swoim podpisie masz "vento 1.8 ABS" czyli następca RP, 1.8 na monowtrysku. Z tego co się orientuję to masz podanie gazu prosto nad kolektory ssące, masz mikser wciśnięty w ciągu podstawka monowtrysku-monowtrysk. I gdzie tam masz jakieś ssanie do LPG niby? Uważasz że nagle gaz wylatuje Ci tymi samymi kanalikami co benzyna, czy tak? :goof: Bo to że masz LPG II gen z attuatorem i korzysta z czuników silnika to nie jest ssanie tylko dostosowanie składu mieszanki tak jak robi to każdy silnik na wtrysku benzyny porównując dane czujników z mapą...

@Szkudnik7 - aha, tak mi się przypomniało, pompa chodzi chyba niezależnie od tego czy jeździsz na LPG czy nie, na pewno kręci chwilę przy każdym przełączeniu kluczyka na zapłon. Zatem jeśli jeździsz cały czas na LPG o suchym totalnie baku to też się pompa może zatrzeć. Dlatego zawsze nawet jeżdżąc na LPG trzyma się minimalny chociaż stan rezerwy paliwa, na pewno w II.


___

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości