LPG do GTI

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pawello900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw sty 05, 2012 00:54
Lokalizacja: Kielce

LPG do GTI

Post autor: pawello900 » czw lut 26, 2015 09:29

Siemka wszystkim. Czy spotkal sie ktos moze z instalacja gazu do silnkia 2.0 TFSI 200KM? Czy wogole jest mozliwosc i czy bedzie to dzialalo? Obilo mi sie o uszy ze koszt takiej instalacji wynosi ponad 5tys zl a podczas jazdy i tak spalana jest benzyna w ilosci okolo 20-30%



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: LPG do GTI

Post autor: Xandar » czw lut 26, 2015 09:46

Istnieje taka instalacja natomiast jest droższa niż podałeś o ile dobrze kojarzę bo sam przerabiałem ten temat kiedyś to koszt dobrej instalacji to 7 wzwyż mówię tu o markach prins itp. Druga sprawa to ograniczenie kosztów jest słabsze niż w zwykłym wolnossaku gdyż silnik z bezpośrednio wtryskiem nie może pracować w pełni na gazie tylko jest to mieszanie z ograniczeniem dawki PB i zastąpieniem LPG. Mam nadzieję że się nie pomyliłem w informacjach ;-)



Awatar użytkownika
pawello900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw sty 05, 2012 00:54
Lokalizacja: Kielce

LPG do GTI

Post autor: pawello900 » czw lut 26, 2015 09:49

Wiec raczej nie ma sensu zakladac LPG do takiego silnika :pub:



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: LPG do GTI

Post autor: Xandar » czw lut 26, 2015 10:18

Na obecną chwilę nie, natomiast technologia się rozwija i to co niemożliwe teraz w późniejszym czasie stanie się realne ;-) wystarczy zobaczyć jak zmieniały się instalacje LPG obecnie już któraś generacja z rzędu :-)



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

LPG do GTI

Post autor: Hubi14 » sob lut 28, 2015 23:27

trochę w błąd wprowadzacie, do silników FSI/TFSI/TSI są przygotowane instalacje V generacji, gaz w fazie ciekłej, korzysta z wtryskiwaczy benzynowych, w baku jest pompa LPG, nie ma parownika odpalasz prosto z gazu itp, tylko koszt jest konkretny, koło 7-8 klocków ;)



Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

LPG do GTI

Post autor: przemal » wt mar 03, 2015 10:43

Hubi14 pisze:do silników FSI/TFSI/TSI są przygotowane instalacje V generacji, gaz w fazie ciekłej, korzysta z wtryskiwaczy benzynowych, w baku jest pompa LPG, nie ma parownika odpalasz prosto z gazu
V generacja to zdaje się sekwencyjny wtrysk pośredni a to o czym piszesz to już VI generacja - ciekły wtrysk bezpośredni. W teorii wygląda to bardzo fajnie, tylko nie słyszałem nic od kogoś kto na tym jeździ. Eh...takie Audi A8 z 4.2 FSI już by było w zasięgu... :food:


Gran Turismo Iniezione

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: LPG do GTI

Post autor: Xandar » wt mar 03, 2015 16:01

No właśnie więc dobrze pisałem że całkowicie na gazie obecnie nie ma takiej możliwości :-P



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

LPG do GTI

Post autor: Fastener » wt mar 03, 2015 22:44

Poczytaj kolego o instalacjach Viali albo innej bliźniaczej firmie trudzącej się podzespołami lpg do silników TFSI / TSI. Jak ostatnio patrzyłem to instalacja firmy Viali do 2.0 tfsi do 220 PS to koszt około 9 tyś. zł - Instalacja jest w pełni bezobsługowa odpalamy na lpg nawet w mróz i jeździ się bez straty benzyny. Niestety instalacje te dopiero co wchodzą na rynek, części są przesadnie drogie, a druga sprawa to taka, że główna część tej instalacji lubi ulegać awarii mowa tutaj o pompie wysokiego ciśnienia gazu która jest w zbiorniku.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

LPG do GTI

Post autor: grg474 » wt mar 10, 2015 20:56

pawello900, gadałem z kumplem co pracuje w AGCentrum w Radomiu - takie instalacje są montowane ale w zależności od kodu silnika - spalanie na wolnych obrotach do 25% benzyny, na autostradzie itp ok 5% - czyli nie jest to w praktyce sam gaz :bigok:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: LPG do GTI

Post autor: Xandar » wt mar 10, 2015 21:05

grg474 pisze:pawello900, gadałem z kumplem co pracuje w AGCentrum w Radomiu - takie instalacje są montowane ale w zależności od kodu silnika - spalanie na wolnych obrotach do 25% benzyny, na autostradzie itp ok 5% - czyli nie jest to w praktyce sam gaz :bigok:
Otóż to więc chyba wyszło na moje ;p poza nowościami na targach motoryzacyjnych :P



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: LPG do GTI

Post autor: Fastener » wt mar 10, 2015 21:49

grg474 pisze:pawello900, gadałem z kumplem co pracuje w AGCentrum w Radomiu - takie instalacje są montowane ale w zależności od kodu silnika - spalanie na wolnych obrotach do 25% benzyny, na autostradzie itp ok 5% - czyli nie jest to w praktyce sam gaz :bigok:
Mówisz o instalacji która w swej zasadzie pracuje na gazie a chłodzona jest benzyną. Jednak są również instalacje tak jak mówiłem firmy np. Vialle lpi które pracują w 100% na gazie.
Co do tego, że pasują tylko do określonych silników to jest prawda.



Ogorek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob maja 27, 2017 15:40

LPG do GTI

Post autor: Ogorek123 » ndz maja 28, 2017 10:38

Siemka chłopaki szhkam fajnego autka tak do 23tys benzyna lub gaz :bigok: pomożecie :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości