Świece zapłonowe do LPG

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

yaraz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 16, 2010 18:52
Lokalizacja: Wielkopolska

Świece zapłonowe do LPG

Post autor: yaraz » sob maja 03, 2014 16:48

Witam

Mam pytanie jakich świec używacie w golfie IV 1.4 16V z instalacją gazową?

Na początku po założeniu instalacji miałem standardowo świece trójelektrodowe. Po tym jak zaczęły się problemy z szarpaniem (silnik szarpał na benzynie i gazie) mechanik założył świece jednoelektrodowe NGK nr 17 BCP6E . Przejechałem na tych świecach ponad 20 tyś kilometrów bez większych problemów i jak byłem na przeglądzie instalacji lpg i powiedziałem jakie świece mam założone to gazownik stwierdził że to nie są świece od VW i do golfa mogą być jednoelektrodowe NGK nr 34 PZFR5D-11 i takie założył. Na tych świecach zrobiłem już około 30 tyś kilometrów. Ostatnio natomiast jak byłem sklepie motoryzacyjnym i rozmawiałem ze sprzedawcą to ten powiedział że do LPG do VW najlepsza jest jednoelektrodowa NGK nr 12 BCPR6E. Stwierdził że to jest kochana tania świeca do VW do każdego silnika.

W cenach tych świec jest różnica bo NGK 12 i 17 to około 50 zł za komplet a ngk 34 to 40 zł za sztukę. A tak naprawdę ja osobiście różnicy w pracy silnika między ngk 17 i 34 nie zauważyłem.

Możecie napisać jakich świec używacie - chodzi mi bardziej o typ/numer bo jeżeli założyłbym świece polecaną przez sprzedawce to miałbym trzeci typ świecy jednolektrodowej :?
(szczelina między elektrodami odpowiednio ngk 12 - 0,9 mm; ngk 17 - 0,9 mm; ngk 34 - 1,1 mm)



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Świece zapłonowe do LPG

Post autor: red_devil25 » ndz maja 04, 2014 07:30

czy 1 cz 3 elektrodowe zdania zawsze beda podzielone.wsadzaja te ,na ktorych Ci lepiej auto jezdzi.Ja mialem 3 elektrodowe ,a teraz od pol roku wsadzilem 1elektrodowe i jakby troche lepiej .wsadzilem Denso serii TT.Czytalem ,ze na 1 elektrodowych mieszanka lepiej jest spalana .Kazdy bedzie chwalil swoje.


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
Golf_Ekipa
GOLF BANDA
GOLF BANDA
Posty: 665
Rejestracja: wt maja 26, 2009 22:02
Lokalizacja: kraina KRA

Świece zapłonowe do LPG

Post autor: Golf_Ekipa » ndz maja 04, 2014 11:39

Miałem 3 elektrodowe NGK z serii V-Line dobrze chodziło, lecz były straszne okopcone. Założyłem Denso jedno elektrodowe i jest dobrze :)


VW GOLF MK IV

pawlom95
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt maja 02, 2014 09:27

Świece zapłonowe do LPG

Post autor: pawlom95 » pn maja 05, 2014 16:14

Może ja dołoże swoje 3 groszę.
Do gazu jak najbardziej najlepsze są jednoelektrodowe, nie warto wydawać pieniędzy na tamte.
Mechanicy jak to mechanicy - najlepiej samemu sprawdzić jaką świeca ma mieć ciepłotę z danych producenta i trzymać się tego. Wtedy jest święty spokój. To samo cudowne świece do gazu - nie warto, nic ci to nie da.
Jak komuś chce się bawić to warto sprawdzić w danych samochodu jaką przerwę mają mieć elektrody- szczelinomierz w ręke i ustawiamy. To nic nie kosztuje a często poprawia rozruch większa przerwa ale w granicach rozsądku ( tak jak przewidział producent ) raczej z tego co widzę to świece ze sklepu są ustawione na 0.60 a to mało.
Kolejna sprawa to firma- tylko ngk i birsk. Bosch to teraz jedna wielka niewiadoma. Ewentualnie jak ktoś chce przyoszczędzić to firma iskra też nawet daje rady.



misterbociek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn paź 26, 2015 22:14

Świece zapłonowe do LPG

Post autor: misterbociek » czw gru 24, 2015 13:50

Witam!
Posiadam GOLFa IV 1.4 16V LPG i chcę wymienić świece. 17 BCP6E a 12 BCPR6E- która będzie lepsza? A może coś innego ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości