Zawór N75 a spalanie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Post autor: Łuki_79 » śr cze 09, 2010 23:26

Chris_krk pisze:Gdzie są i co to są te kierowniczki
W turbinie(strona gorąca),regulują ciśnienie doładowania.
Chris_krk pisze:w ogóle jak dostać się do tego tłoczka
Zapewne chodzi tobie o sztangę-przy turbinie jest gruszka,która jest połączona za pomocą sztangi z dzwignią sterującą pracą kierownic.Sprawdz na zgaszonym silniku jaki jest zakres ruchu sztangi(ile możesz ją wcisnąć w gruszkę).P.S Jakie masz oznaczenie silnika tak na początek-AGR czy ALH?



Awatar użytkownika
Chris_krk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 14:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Chris_krk » czw cze 10, 2010 00:08

Mam ALH, i tak, chodziło mi o sztangę faktycznie. Już tyle czytam o tych zaworkach i przewodach że mylę pojęcia :/

Mój problem zaczął się po długiej trasie (600 km z czego 500 autostradą na równych jednostajnych obrotach około 3k), kiedy to pod sam koniec jazdy, gdy jechałem już w trybie miejskim poczułem że nie mam mocy i nie załącza się turbina (prawdopodobnie tryb awaryjny silnika, jeśli jest coś takiego). Po ponownym odpaleniu silnika wszystko grało, powrót znów ok 400-500 km autostradą na równych obrotach (podobno diesle tego nie lubią) i znów nagle koniec- vmax 90km/h i powyżej 2k obrotów mimo gazu do podłogi - zero przyspieszenia. Po chwili postoju na stacji i odpaleniu silnika znów ok, potem już tylko jakieś 50-100 km autostrady i jazda po krajowych, więc zmienne obroty i było ok.

Potem jazda po mieście- tydzień spokoju, a teraz znów zaczyna szwankować- brak mocy przy obrotach powyżej 2k, ale bywa też że da się wejść na wyższe obroty, tylko spalanie pokazuje bardzo wysokie. Po zabiegach opisanych w poprzednim poście jest jak jest. Na razie ok ale nie mam złudzeń, że to koniec problemów.



Haos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Zawór N75 a spalanie

Post autor: Haos » ndz lis 13, 2011 22:08

Mam pytanie, bo zabieram się jutro za N75, czy w ASZ jest rozbieralny ten zaworek?? Czy odgiecie tej blaszki nie spowoduje ze potem nie bedzie szczelne?

Z góry dzięki za odp



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości