Przestawiony rozrząd w mk 3 1,9 td

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bolekrsko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 674
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 11:18
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Przestawiony rozrząd w mk 3 1,9 td

Post autor: Bolekrsko » ndz lut 04, 2007 11:23

Przestawil mi sie rozrzad... ustawiam tak ja wszedzie pisze i na fotkach jest.. korek wyjelem ze skrzyni i ustawilem w pozcyji na strzalke... na kole wałka rozrządu jest jakiś znaczek .. na oslonie tego kola jest dziurkai tam sie pojawił znaczek ale i tak rozrzad jest zle... ma ktos jakies dobre foto? z gory dzieki
Obrazek tutaj jest napewno dobrze.
Obrazek ale tutaj nie wiem jak dokladnie przekrecic wałek.. jak nim krece to mozna tylko o jakies 90 bo pierwszy tlok jest u gory.. wiec zawroy blokuja.. teraz tylko jak ustawic ta pierwsza krzywke? patrzcie na foto.
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 04 Lut 2007 12:04 ]
Jezeli ktos wie w jakim polozeniu ta pierwsza krzywka ma byc niech napisze



Awatar użytkownika
GSOWIEC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sty 17, 2006 23:30
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GSOWIEC » ndz lut 04, 2007 14:27

Po prawej stronie wałka jest takie wcięcie. Ono ma być ustawione równolegle względem górnej krawędzi głowicy. Ustaw wałek w tej pozycji, a między to wcięcie i powierzchnię głowicy włóż jakąś blaszkę lub kluczyk płaski, żeby zablokować wałek w tej pozycji i działaj dalej. Pamiętaj też o zblokowaniu pompy!!!

TUATJ ZNAJDZIESZ ZDJĘCIA Z WYMIANY ROZRZĄDU - własność kolegi RYDZA



Awatar użytkownika
S1BART1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 20:25
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: S1BART1 » ndz lut 04, 2007 14:31

krzywki na pierwszym cylindrze maja byc do gory (tak rzby zawory byly zamkniete) a do ustawienia walka rozrzadu slurzy rowek ktory jest wyciety z tylu walka rozrzadu.Ja mam przyrzad do blokowania walka ale mozesz tez wziasc kawalek grobszej blachy (np. kontownik) i wlozyc go do tego rowka Blokada powina wejsc do walka rorzadu i oprzec sie o powieszchnie glowicy (tam gdzie przychodzi pokrywa rozrzadu) Nie patrz na zanaki na kole zebatym od walkaKolo zebate pompy wtryskowej mozesz zablokowac grubszym wiertlem.

[ Dodano: Nie Lut 04, 2007 13:33 ]
sorry - nie pokrywa rozrzadu tylko pokrywa zaworow - sorry



Awatar użytkownika
GSOWIEC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sty 17, 2006 23:30
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GSOWIEC » ndz lut 04, 2007 14:34

W linku który podałem wyżej, popatrz na zdjęcie nr 37. Widać tam jak ma być zblokowany wałek rozrządu.



Awatar użytkownika
Bolekrsko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 674
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 11:18
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: Bolekrsko » ndz lut 04, 2007 14:50

ooo dzieki.. zdjecia mi pomogly.. ide robic:D jak skoncze to napisze czy pyka:)


http://datingsidorsingel.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

naum
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr mar 23, 2005 22:54
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: naum » ndz lut 04, 2007 16:30

Hejj :zakrecony:
Skąd wiesz, że przestawił ci się rozrząd?

Panie daj pan spokój... to nie ten znak na kole zamachowym :shock: uuu cięzko będzie i wogóle.... O ile przekręcasz wałek - o 90 stopni, hmm :majkel:
"... fantazja, fantazja, bo fantazja jest dla każdego ..."

Jakby to podsumować? No cóż człowiek uczy się na błędach ... młodość ci wszystko wybaczy, lecz silnik napewno nieee.



Awatar użytkownika
Bolekrsko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 674
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 11:18
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: Bolekrsko » ndz lut 04, 2007 17:05

niby dobrze ale jeszcze pompa nie jest dobrze ustawiona... odpala i gasnie odrazu... namalowalem gdzie sie znajduje ta dziura. zblokowalem ja srubą i nic:/ nie odpala Obrazek

[ Dodano: 04 Lut 2007 16:07 ]
jeszcze jedno.. zauwazylem na kole pompy ze jest taki rowik(wycięcie) tylko ze nie ma do czego przypasowac:/

[ Dodano: 04 Lut 2007 16:08 ]
Panie daj pan spokój... to nie ten znak na kole zamachowym :shock: uuu cięzko będzie i wogóle.... O ile przekręcasz wałek - o 90 stopni, hmm :majkel:

wiem ze nie ten sa dwa wieksze znaki na kole zamachowym a pomiedzy nimi takie wyciecie:) ;p

[ Dodano: 04 Lut 2007 17:37 ]
yeaaaaaah jupi :bigok: :majkel: ustawilem pompe dzieki twoim zdjecia GSOWIEC ... thnx:) super wszytsko pyka:) dzieki wszytskim za pomoc:)


http://datingsidorsingel.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
GSOWIEC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sty 17, 2006 23:30
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GSOWIEC » ndz lut 04, 2007 19:01

Bolekrsko pisze:yeaaaaaah jupi ustawilem pompe dzieki twoim zdjecia GSOWIEC ... thnx:) super wszytsko pyka:) dzieki wszytskim za pomoc:)
Fajno, z tym jednak zastrzeżeniem, że zdjęcia należą do Rydza, a je podałem Ci jedynie do nich link!

pozdrawiam!



Awatar użytkownika
Bolekrsko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 674
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 11:18
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: Bolekrsko » ndz lut 04, 2007 19:02

GSOWIEC pisze:
Bolekrsko pisze:yeaaaaaah jupi ustawilem pompe dzieki twoim zdjecia GSOWIEC ... thnx:) super wszytsko pyka:) dzieki wszytskim za pomoc:)
Fajno, z tym jednak zastrzeżeniem, że zdjęcia należą do Rydza, a je podałem Ci jedynie do nich link!

pozdrawiam!

ale udzieliłeś sie ty:) wiec pozdro:)



KubaMart
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lut 01, 2010 18:58
Lokalizacja: Krosno

Post autor: KubaMart » pn lut 01, 2010 19:27

bb



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości