TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY. REGULAMIN STR 116.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

abdulx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 04, 2010 11:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: abdulx » pn lut 06, 2012 10:49

daniocrack pisze:
abdulx pisze:Witam, mam pewien problem w Golfie V 2.0 TDI
Otóż auto stoi na dworze, mróz -22 stopnie. Udaje się go odpalić po kilku ciężkich ******* rozrusznikiem. Wskakuje natychmiast na 1200-1400 obrotów, silnik się nagrzewa i nagle dzieje się coś dziwnego. Obroty spadają do standardowego poziomu, jak na minutę po odpaleniu, czyli jakieś 1000-1100 obrotów, ale zwykle komuter wyświetlał spalanie chwilowe na poziomie ok. 1L/h i stopniowo z czasem spadało do 0,5L/h - teraz natomiast jest to 0,1-0,2L/h. Samochód cały się trzęsie, silnik nierówno pracuje, po lekkim dodaniu gazu i przytrzymaniu pedału nieruchomo obroty rytmicznie rosną i nagle spadają, potem znów rosną i spadają... W trakcie postoju potrafi tak być przez 7-8 minut, aż w końcu się uspokaja i zaczyna pracować reguralnie, a komputer wskazuje 0,5L/h.
Podczas jazdy natomiast na drugim biegu po przekroczeniu 2000 obrotów i mocniejszym naciśnięciu gazu zaczyna samochodem rzucać i nie pozwala na dynamiczne przyspieszenie... Na czwórce z niskich obrotów np. 1500-1600 po naciśnięciu gazu do dechy dławi się i cały czas nim rzuca, zdarzyło się, że po redukcji biegu zgasł i nie chciał się odpalić z kluczyka, dopiero po odczekaniu kilku minut po długotrwałej próbie wreszcie odpalił.
Dodam, że paliwo było tankowane na stacji neste, a przed tankowaniem doałem deprasatora, więc paliwo teoretycznie nie powinno zamarznąć, między czasie przy 3/4 zbiornika zatankowałem na Orlenie ok.8 L vervy wraz z małą dolewką deprasatora. Dziś (-16,5 stopnia) po zakończeniu podróży zaparkowałem auto, silnik na postoju pracował elegancko, równo, po wciśnięciu gazu na każdych obrotach podczas postoju też pracował równo, nie dusił się. Ale po zgaszeniu próbowałem go natychmiast odpalić i nie chciał. Bardzo długo trzeba kręcić, aby wreszcie zaskoczył, a silnik był rozgrzany już niemal do 90 stopni.
Proszę o pomoc co to może być. Czy to wina układu paliwowego, a może komputer nie pozwala turbinie dostarczać tak zimnego powietrza do silnika? Proszę o podpowiedź możliwie prostym językiem, ponieważ mam średnią wiedzę o samochodach :)
na twoim miejscu zaczalbym do wymiany filtra paliwa :bajer:
Witam ponownie,

Wczoraj zrobiłem pewien eksperyment, tzn. pozostawiłem auto na jedną dobę na parkingu podziemnym (temperatura wewnatrz -5 st.) z nadzieją, że choć odrobinę się auto zagrzeje.
I wszystkie problemy ustąpiły: odpala na dotyk, obroty prawidłowe, spalanie prawidłowe, wyjechałem na mróz -17 i na każdym biegu przyspiesza tak, jak należy.
Dziś rano auto odpaliło bez żadnych problemów. Obstawiam więc, że to chyba jednak nie jest wina filtra paliwa, tylko może po prostu coś się za bardzo zamroziło (pytanie tylko - co?)



rafal0325
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 23, 2010 19:37
Lokalizacja: Katowice

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: rafal0325 » pn lut 06, 2012 11:07

Pewnie powonieniem zapytać na elektrycznym ale zapytam tu o rozrusznik.
Czy można go jakoś sprawdzić,pomierzyć nie odkręcając go od silnika,chodzi mi o jakieś wstępne oględziny domowymi sposobami np.pomiar miernikiem.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Piasek » pn lut 06, 2012 11:16

Na pewno w domowych warunkach można go dobrze wyczyścić (a jest z czego), pomierzyć ew. luzy i zużycia elementów oraz przesmarować wszystko to co się do smarowania kwalifikuje. Bo gorszej rzeczy nie ma jak stawiający ogromne opory rozrusznik.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek08 » pn lut 06, 2012 12:04

Witam, jak już wyciągniesz i rozbierzesz ten rozrusznik do smarowania, to jeśli będzie coś nie tak, to powinieneś to zauważyć, np. komutator i szczotki.
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
LordSpooky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn paź 19, 2009 11:47
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: LordSpooky » pn lut 06, 2012 12:56

Wymienilem rozrusznik+aku+alternatro+swiecie+kąt. Wszystko dziala. Rano jednak przy - 27 /-30 trzepie autem nie pali od strzala kopci. Ponizej -20 jest git. Na to juz chyba nic sie nie poradzi co ? Na mroz nie ma sily? Czy moze macie tak ze przy takim mrozie odpala Wam idealnie od strzala?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: jhosef » pn lut 06, 2012 13:36

LordSpooky, możesz kombinować z paliwami premium, skyyd itp ale jak zejdzie w okolice -30 to niewiele może pomóc. To nie sa mrozy na diesle. Przy takich zimach montuje się grzały w blok na 220 V lub webasto.



Awatar użytkownika
LordSpooky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn paź 19, 2009 11:47
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: LordSpooky » pn lut 06, 2012 13:55

jhosef pisze:LordSpooky, możesz kombinować z paliwami premium, skyyd itp ale jak zejdzie w okolice -30 to niewiele może pomóc. To nie sa mrozy na diesle. Przy takich zimach montuje się grzały w blok na 220 V lub webasto.
No tak myslalem. Daltego moze niech moderator napisze na czerwono czcionka 24 "TDI w granicach 27-30 stopni na minusie zrobione na cacy nie odpali od strzala" ...Pomoze to innym ktorzy pakuja kase.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: jhosef » pn lut 06, 2012 14:01

LordSpooky, to nie znaczy, że nie odpali. Raczej tyle, że jak nie odpali to się nie należy gniewać. I nie należy się nastawiać na podróż tym autem.
Przy tej temperaturze to już loteria. Może się uda, może nie.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Piasek » pn lut 06, 2012 14:21

LordSpooky pisze:Rano jednak przy - 27 /-30 trzepie autem nie pali od strzala kopci. Ponizej -20 jest git. Na to juz chyba nic sie nie poradzi co ? Na mroz nie ma sily? Czy moze macie tak ze przy takim mrozie odpala Wam idealnie od strzala?
Mój jak ma dobry aku bez problemu w -28 zapalał bo przy takich mrozach miałem okazję go odpalać.
2x podgrzane świece i za 3cim obrotem wału zaskakiwał pięknie na wszystkie 4 gary.

Ekstremum zaliczył firmowy zimą 2004/2005 kiedy to przez 3 poranki przy -34, -35st odpalał po parkowaniu na ulicy :helm: W silniku 0W-40 było zalane.
4go poranka nie odpalił - spaliły się wszystkie 4 świece naraz :panna: i po 3ciej sekwencji kręcenia zastrajkował akumulator.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Julek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: pn cze 27, 2005 19:16
Lokalizacja: Pomorskie

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Julek » pn lut 06, 2012 15:52

" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja mam tak samo- nowy akumulator centra plus 74/680 ( kupiony 02 02.2012) nowe świece na kompie zero błędów, a pali identycznie jak autko z filmiku ( a właściwie już nie pali bo dziś nawet go nie odpaliłem po prostu trup). Może jest to jakaś wspólna przypadłość tych silników (ALH), ma ktoś jakiś pomysł bo mi już sił nie starcza. :banghead:



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Piasek » pn lut 06, 2012 16:14

Dla mnie ewidentnie za duże spadki napięcia.
- słaby prąd rozruchowy z akumulatora
- kiepski stan rozrusznika, luzy i opory wewnętrzne przy obracaniu
- brak przejścia zasilania po kablach (zaśniedziałe końcówki itp)
- mazut w silniku zamiast oleju.

A jak już go odpalisz i po minucie zgasisz i ponowny rozruch to jak wówczas kręci ?
Jak odpala ?

Mój ALH tak wczoraj rano kręcił... Tzn 3x zakręcił i podziękował...
Podpięty prostownik na cały dzień - wieczorem od pierwszego obrotu. Sam rozrusznik zaś kręcił tak żwawo jak w dodatnich temperaturach.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Julek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: pn cze 27, 2005 19:16
Lokalizacja: Pomorskie

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Julek » pn lut 06, 2012 16:27

Za drugim odpalaniem jest już ok. Jedyna rzecz jaka mógłbym zrobić to jeszcze olej wymienić bo na tym to już z 10 tyś zrobiłem, a pyzatym to wszystko wg. mnie jest ok. Aku nie możne być słabe bo sprawdzałem miernikiem ( jak już pisałem kupiłem je tydzień temu) dziś nocowało w domu i jeszcze ciepłe zamontowałem je do autka... które nie odpaliło... :-(



wojtass31
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 00:36
Lokalizacja: 3miasto

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: wojtass31 » pn lut 06, 2012 17:48

Witam
mam problem z mim mk2 td gdy przyszy większe mrozy nie mogę go odpalic wczoraj z kumplem daliśmy radę odpalic go przez kable co do czego przyszło układ paliwowy był zapowietrzony ukręciliśmy sojusznikiem i dało radę a po nocy dziś znowu nie idzie go odpalic a przy mniejszym mrozie odpala bez problemu. Jak powierzyć układ paliwowy z filtra idzie powietrze wg nic nie robiłem z filtrem a jest zapowietrzone



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: italiano_83 » pn lut 06, 2012 18:58

Julek pisze:Za drugim odpalaniem jest już ok. Jedyna rzecz jaka mógłbym zrobić to jeszcze olej wymienić bo na tym to już z 10 tyś zrobiłem, a pyzatym to wszystko wg. mnie jest ok. Aku nie możne być słabe bo sprawdzałem miernikiem ( jak już pisałem kupiłem je tydzień temu) dziś nocowało w domu i jeszcze ciepłe zamontowałem je do autka... które nie odpaliło...
Może być kupione tydzień temu - pytanie kiedy zostało wyprodukowane i jak długo czekało aż trafiło do Ciebie :bajer:
Miernikiem sprawdzisz stan napięcia, ale to o niczym nie świadczy, testerem sprawdzisz prąd rozruchowy bo on odpowiada za odpalanie auta.
Piasek pisze:- słaby prąd rozruchowy z akumulatora
- kiepski stan rozrusznika, luzy i opory wewnętrzne przy obracaniu
- brak przejścia zasilania po kablach (zaśniedziałe końcówki itp)
- mazut w silniku zamiast oleju.
Amen

Jeśli akumulator 100% sprawny szukaj innej usterki - kable, rozrusznik - spadek napięcia jest ewidentny - widać jak zapala się ABS - więc sterownik nie dostaje prądu.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości