TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY. REGULAMIN STR 116.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kendi
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 398
Rejestracja: czw lip 15, 2010 22:24
Lokalizacja: Kielce/Końskie/Stąporków TKN

Re: TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY ! Regulamin/porada str

Post autor: kendi » pn cze 03, 2013 20:51

italiano_83 pisze:[A jak wtedy nie odpalał to zapalała się kontrolka świec żarowych po przekręceniu kluczyka :bajer:
Zresztą to jednostkowy przypadek zapewne związany z elektryką - a nie powtarzające się utrudnienie rozruchu ciepłego silnika ...
nie świeciły się, na zimnym po przekręceniu kluczyka na jakieś 2 sekundy się zaświeca, jak już ciepły tylko mrygnie.

Tak jak napisałem, problem pojawia się tylko wtedy gdy jest gorący silnik i jest ciepło na dworzu, piłuje i nie odpala. Tak jak teraz, temp. nie przekracza 18 stopni to nawet na ciepłym odpala na dotyk... chociaż tyle :kac: :grrr:



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY ! Regulamin/porada str 112

Post autor: Piasek » pn cze 03, 2013 20:57

Mi to tak wygląda jakby na ciepłym nastawnik w pompie przestawał pracować.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
kendi
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 398
Rejestracja: czw lip 15, 2010 22:24
Lokalizacja: Kielce/Końskie/Stąporków TKN

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY ! Regulamin/porada str 112

Post autor: kendi » wt cze 04, 2013 18:03

chyba sam rozwiązałem zagadkę, winny: sprawny egr... wymieniłem go zimą bo była zepsuta klapa gasząca, teraz gdy jest dobra i gasi silnik jakby później przy zapłonie nie dostawał powietrza choć jest otwarta. Odpiąłem wężyk sterujący klapą na razie odpala i szukamy problemu dalej co by chodziło tak jak należy... :?



konevaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:11

Re: TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY ! Regulamin/porada str

Post autor: konevaa » śr lip 03, 2013 21:47

Witam. Na forum jestem nowy. Z góry przepraszam ze zakładam temat od nowa ale nie znalazłem nigdzie konkretnej odp.

Problem wyglada nastepujaco. Wiec Pacjent to VW Golf IV 1.9 TDI 110KM 1998r nie wiem jakie dokladne oznaczenie silnika
Przy odpalaniu załapuje i chodzi jak by miało wyrwać silnik z ramy, tak ja by nie palił na wszystkie cylindry, raz zdarzyło sie to na cieplym silniku, wystraszylem sie auto na krawat i do mechanika który nic nie stwierdzil poniewaz u niego auto po holowaniu (20km) odpaliło bez problemu i jezdziło ok. 1000km, mineło ok. 3-4 tyg wczoraj odpalam auto na zimnym silniku i to samo telepocze autem tucze sie(tak jak by chodzilo nie na wszystkie cylindry) , zgasilem i po minucie odpalam auto i jest wszystko ok, kiedy stalo sie to pierwszy raz odczekalem chwile ale 3 razy pod rząd odpalil wlasnie z takim problemem dlatego byl holowany, wiec nie dzieje sie to zawsze lecz raz na jakis czas, auto nie stracilo na mocy jest zrywne jezdzi jak powinno, prosil bym o jakies wskazówki tylko nie te typu sprawdz filtr paliwa, swiece poduszki itp bo to juz sprawdzalem i czytalem, Oblecialem kilka tych tematów i nikt nie dal konkretnej odp co to było Myslalem jeszcze o czyszczeniu EGR ale jak to zrobic jakies wskazówki ? .

Przepraszam z góry za nowo załozony temat ale nie znalazlem odp a zaczyna mnie to irytować.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY ! Regulamin/porada str 112

Post autor: Piasek » czw lip 04, 2013 08:06

Rozrząd do kontroli - może ścięło któryś klin na którymś z kół
Może pompa wtryskowa się poluzowała i się sama przestawia
Może nastawnik w pompie wariuje
Przydałyby się odczyty z VAG`a...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

konevaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:11

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY ! Regulamin/porada str 112

Post autor: konevaa » pt lip 05, 2013 12:47

Rozrząd był robiony teraz, zrobione na nim ok. 1000km, auto ciezko odpalalo mechanik zrobil wszystko bo mowi ze bylo popierdzielone ale stwierdzil ze pompa jest ok, podpinal pod kompa i tez nie stewierdzil nic zlego...



kamikadzebm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: śr cze 20, 2012 18:34

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY ! Regulamin/porada str 112

Post autor: kamikadzebm » pn lip 08, 2013 18:04

Witam. Czy takie objawy jak w tym filmiku mogą świadczyć o zużytych uszczelniaczach pompowtrysków?

Problem się pojawiał wczesniej ale znikał i auto paliło prawie normalnie czasem troszke gorzej ale nie aż tak źle jak na filmiku po każdym odpaleniu na zimnym nawet jak odpalił od strzału obroty lekko falują. Tak jak na filmie szary dym z wydechu podczas takiego kręcenia i zapach niespalonego ON

Golf 115 KM AJM przebieg 278 tysięcy nie wiadomo czy cofany.

" onclick="window.open(this.href);return false;



konevaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:11

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY ! Regulamin/porada str 112

Post autor: konevaa » pn lip 15, 2013 01:02

kamikadzebm

Rozwiązałeś problem ? poniewaz mam tak somo z odpalaniem mojego golfa i nie wiem co to moze byc, wyglada jak by przy odpaleniu nie lapal na wszystkie cylindry i po chwili załapał, niestety tu na forum chyba nie ma mądrego na to dlaczego tak sie dzieje. Pozdrawiam



aura1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob maja 23, 2009 14:25
Lokalizacja: Elbląg

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY ! Regulamin/porada str 112

Post autor: aura1 » pt lip 19, 2013 06:57

Witam. Mam mały problem i postaram się go opisać.
Auto to VW MK1 była benzyna 1,8
Silnik 1,9td AAZ
Głowica zregenerowana profesjonalnie: nowe zawory, uszczelnienia, prowadnice, wyspawane pęknięcia.
Nowa metalowa uszczelka pod głowicą oraz nowe śruby głowicy.
Ciśnienie sprężania: 1-31, 2-32, 3-30, 4-30
Nowy rozrząd prawidłowo załozony (sprawdzało 2 mechaników)
Pompa wtryskowa ustawiana na zegar.
Świece żarowe wszystkie sprawdzone miernikiem i wizualnie (widziałem jak grzeją po odkręceniu wtryskiwaczy)
Nowy filtr paliwa i przewody paliwowe od filtra do pompy.
Akumulator praiw nówka markowy.
Rozrusznik idealny, kręci bez zająknięcia.
Założony intercooler przed chłodnicą oraz lekko podkręcone tubro (garrett t2) ale to raczej nie ma związku.
Mój problem polega na tym że auto słabo zapala czy to ciepłe czy zimne. Musze kilka razy zakręcić aby załapało. Zdarza się że zapali od razu nawet bez wyciągniętego przyśpieszacza. Po odpaleniu silnikm pracuje równo przyśpieszacz "ssanie" zaraz wciskam i pracuje równo bezproblemowo. Auto w czasie jazdy zbiera się dobrze jest żwawe i dynamiczne. Kolega założył mi rezystor aby za każdym zapaleniem świece podgrzewały 6-8sek. ale to też nie bardzo pomaga. Założyłem zaworek zwrotny na zasilaniu pompy ale to też nie bardzo pomogło. Nie wiem czy mam szczelny układ paliwowy gdyż węże wymienione są na nowe gumowe. Zawiesiłem nad pompą bańkę z 5 litrami ON i podłączyłem na krótko do pompy wężem igielitwym przeźroczystym. Po odpaleniu nie widać było bąbelków powietrza. Zostawiłem zbiornik na ok. 6 godz. aby zobaczyć jak odpali na zimnym silniku. I tu moje zdumienie gdyż okazało się że po ok. 6 godz. cała ropa została przez pompę wyssana ze zbiornika. Nie wiem czy to jest normalne. Proszę o pomoc co jeszcze mogę sprawdzić. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pt lip 19, 2013 07:02 przez aura1, łącznie zmieniany 2 razy.



kamikadzebm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: śr cze 20, 2012 18:34

Re: TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY ! Regulamin/porada str

Post autor: kamikadzebm » pt lip 19, 2013 06:58

konevaa pisze:kamikadzebm

Rozwiązałeś problem ? poniewaz mam tak somo z odpalaniem mojego golfa i nie wiem co to moze byc, wyglada jak by przy odpaleniu nie lapal na wszystkie cylindry i po chwili załapał, niestety tu na forum chyba nie ma mądrego na to dlaczego tak sie dzieje. Pozdrawiam
Kolego niestety jeszcze nie. Mechanik podejrzewa Pompę Tandem. Niedługo powinienem mieć na kilka dni używkę i sprawdzę czy to jej wina. Bo raczej oringi na pompowtryskach odpadają bo u mnie oleju nie przybywa. Zaworek na filtrze paliwa "podgrzewacz" raczej też jest szczelny ponieważ w wężykach nie ma ani jednego pęcherzyka powietrza.



marcinku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lip 19, 2013 21:54

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY ! Regulamin/porada str 112

Post autor: marcinku » pt lip 19, 2013 22:25

czesc mam problem z moim autem jak dluzejnpostoi jest to passat 1.9 tdi 130 km silnik avf a problem polega na tym ze kreci dlugo i zaczyna zaskakiwac pomagam mu gazem i zapala sprawdzilem szczelnosc układu paliwowego bledow nie ma pomozcie proszze

dodam swiece wymienilem filtr paliwa wymienilem sprawdzal mi mechanik na kompie czy wtryski sa ok i sa dobrze nie wiem co juz mam robic

Nie piszemy posta pod postem Moderator :bajer:



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY ! Regulamin/porada str 112

Post autor: Piasek » sob lip 20, 2013 09:31

Dawki rozruchowe do kontroli


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Dwight1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 06, 2012 02:34

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY ! Regulamin/porada str 112

Post autor: Dwight1 » pt sie 02, 2013 23:00

Koledzy kamikadzebm i konevaa coś się ruszyło w temacie? Bo jest już nas trzech! Mam identyczne objawy na zimnym ciężko kreci, odpali za pierwszym razem ale zapach niespalonego ON i biały/szary dym za każdym razem w dużej ilości, chwile pochodzi lub od razu jak się ruszy i znika. Niestety zapach niespalonego ON moim zdaniem pozostaje cały czas taki sam, kolega miał jakiś czas temu takiego samego golfa IV 116km 6 bieg, dużo nim jeździłem i jestem przekonany że ten dziwny, gryzący zapach nie jest normalny. Na ciepłym też trzeba dłużej pokręcić z tym że czasem ale raczej rzadko nawet z 2-3 i dopiero zaskoczy. Dziwne, bo nie ważne jak mocno się go "dociska" to nie kopci ani na biało/szaro ani tym bardziej na czarno co jak wszyscy wiemy jest dosyć powszechne. Auto ma świeży filtr paliwa i pompo wtryski na wag też niby ok wyszły (w normie). Mój mechanik mówi że to może być ten czujnik temperatury. Niedługo się tym zajmie jak to nie pomoże to będę walczył dalej a jak pomoże to się odezwę. Dorzucę jakiś filmik w najbliższym czasie z porannego rozruchu może ktoś pomoże. Temat przejrzałem, ale całego nie czytałem i nie znalazłem konkretnego rozwiązania na wyżej wymienione objawy. Może ktoś pomóc? A może kamikadzebm lub konevaa już coś wiedzą?



lysyat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob paź 25, 2008 21:46
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY ! Regulamin/porada str 112

Post autor: lysyat » ndz sie 25, 2013 00:09

koledzy mialem tez ten problem. powod przestawil sie kont wtrysku bo sruba na lozysku sie odkrecasla tak ze sciela klin i kont sie przestawil o 2 zabki i wtedy juz nie chcial zapalic.



Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 57 gości