TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY. REGULAMIN STR 116.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Julek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: pn cze 27, 2005 19:16
Lokalizacja: Pomorskie

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Julek » pn lut 06, 2012 19:17

Akumulator według numeru seryjnego jest z kwietnia 2011- więc pozostało mi tylko szukać innych przyczyn.



piotreksz455
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 21:28

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: piotreksz455 » pn lut 06, 2012 22:17

Witam..mam pytanie dotyczące mojego silnika SDI. Przy porannym rozruchu mimo że aku jest naładowane to pali dpiero po 7-8 obrotach potem tak próbuje załapac a jak juz chwyci to rozruch jest taki nierówny. Czy to świece? Czy może byc jakas inna przyczyna?..pozdrawiam



romanek84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:39
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: romanek84 » pn lut 06, 2012 23:26

przemo2108 pisze:seat leon, 1.9tdi, rok 2001, dzisiejszy poranek -12 stopni
" onclick="window.open(this.href);return false;
swiece mam dobre, prod do nich dochodzi,
prad pa wolnych obrotach 14.4V,
przy odpalaniu spada do 10.2V,
dodam ze akumlator mam 2 lata- centra futura 77AH, przy mrozie -25 stopni, napiecie miał 12.08V, wiec troche mróz go zbił, normalnie powinien miec chyba 12.6, wiec go naładowałem, i i tak z oporami zapalilem. jak siedzi w samochodzi to przy tych mrozach co teraz sa to wogole nie odpale, a jak wyciagne to ledwo ledwo. w załaczonym filmiku akumlator miałem wyciagniety i ladowany cała noc a i tak kiepsko odpalił. nie wiem czy to wina akumlatora czy coś innego??
a moze rozrusznik kiepsko? wiem ze z 1.5roku temu kiepsko bendiks odbijał wiec go przeczysciłem i szczotki nie były za bogate!! moze w nim wina!
prosze o ocene filmiku
pare dni temu pisałem posta podobnie mi kręcił jakby był słaby akumulator (ma pół roku) jak postał pod chmurką przy -10s to raz ledwo co odpaliłem. Nikt mi nie udzielił odpowiedzi ale wykręciłem rozrusznik zaniosłem do regeneracji okazało się że w stojanie były popękane magnesy zapłaciłem za całość ze szczotkami 170zł i jak ręką odjoł pali idealnie. Może u kolegi to samo?



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Piasek » wt lut 07, 2012 09:08

Julek pisze:Za drugim odpalaniem jest już ok.
No to by wskazywało na zbyt głębokie przysiad akumulatora po nocy. Jak już odpali - zostanie wzbudzony przez tęgi prąd z alternatora i odpala bez problemu a co najważniejsze - żwawo.
Można to łatwo sprawdzić prostownikiem. Na 10 min przed porannym rozruchem podepnij prostownik i daj mu max prąd ładowania, może napisze inaczej: 8-10A (bo jak masz 40A prostownik to aku może się ugotować ;) ) i po 10 min odepnij prostownik i uruchom silnik. Jeżeli rozrusznik będzie żwawo kręcił - aku 100% winny. Jeżeli to nie pomoże no to przyczyna tkwi gdzieś dalej czyli rozrusznik i wówczas
romanek84 pisze:okazało się że w stojanie były popękane magnesy zapłaciłem za całość ze szczotkami 170zł i jak ręką odjoł pali idealnie
to może być bardzo dobry trop.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: dimmer » wt lut 07, 2012 13:17

na 81 stronie koledzy pytali o co chodzi z dusicielem .. to jest klapie gaszącej .. po zgaszeniu auta nie odbiła z powrotem i była cały czas zamknięta i nie mógł odpalać a załapałem jak się zaciela na amen i samostartu mu chciałem dać wtedy doszedłem ze powietrza nie ciągnie..a mechanicy co jeden to miał inna teorie to kąt synchronizacji wałka mam na -2 to mówili ze może od tego jak się cieplej zrobi to postaram się ustawić na 0 jak się uda. bipa maiłem jednego wysokiego więc obstawiano ze uszczelniacze na pompce puściły i też może tak robić.. no to sobie juz myśle ze jak całkiem padnie to laweta i serwis ale od tamtego czasu odpukać nie było problemu i jakieś dwa miesiące pali bez problemu.


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: untaztood » wt lut 07, 2012 13:28

Mój ASV (Leon) odpala tak:
" onclick="window.open(this.href);return false;
I już mnie krew zalewa... Co to może być? Jak jest zimniej, niż na filmiku, to muszę kręcić z 30 sekund. Obroty powoli pną się do góry, ale strasznie mozolnie...

Z tego co zrobiłem do dziś:
- nowy akumulator
- nowy filtr paliwa VW + zawór paliwa VW
- kąt ustawiony na 49 - 53
- nowe świece NGK
- dochodzi prąd do świec
- czujnik temperatury daje -14st. przy -17st. na dworze (sprawdzone VAG-COM)
- zmienione opaski zaciskowe na skręcane przy przewodach paliwowych



leviatanm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob cze 18, 2011 22:39

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: leviatanm » wt lut 07, 2012 14:10

dimmer pisze:o co chodzi z dusicielem .. to jest klapie gaszącej .. po zgaszeniu auta nie odbiła z powrotem i była cały czas zamknięta
no własnie jak to jest w silniku AGR?
po zgaszeniu silnika tak po 4 sekundach powinna w tym silniku odbic klapa?
w moim drugim silniku ALH po 4 sekundach słychac takie "klap" i odbija klapa. A w tym AGR tego nie słychać po 3 sekundach?



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Piasek » wt lut 07, 2012 14:21

untaztood, wygląda to tak jakby się paliwo cofało po dłuższym postoju i zasysał...
Sprawdzałeś przewody czy nie idzie powietrze przy porannym rozruchu ?
A może zbiornik nie odpowietrza ?
Spróbuj wieczorem po powrocie z trasy otworzyć korek wlewu paliwa, odkręcić 1 obrót żeby powietrze miało swobodny dostęp i zostaw tak na noc.
Rano zobacz jak się uruchamia silnik - czy się coś zmieni (dopiero po odpaleniu zakręć korek)


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: dimmer » wt lut 07, 2012 14:45

leviatanm pisze:w moim drugim silniku ALH po 4 sekundach słychac takie "klap" i odbija klapa. A w tym AGR tego nie słychać po 3 sekundach?
w moim asz problem pojawił się gdy odłączyłem odmę od dolotu- jakieś dwa miesiące po odłączeniu, najpierw sporadycznie potem coraz częściej.
po zgaszeniu właśnie jest takie klap ale nie zwróciłem uwagi czy było ono po zgaszeniu silnika w momencie gdy później miałem problemy z odpaleniem.


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
daniocrack
Forum Master
Forum Master
Posty: 1023
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 13:02
Lokalizacja: ZCH
Kontakt:

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: daniocrack » wt lut 07, 2012 15:21

dimmer pisze:
leviatanm pisze:w moim drugim silniku ALH po 4 sekundach słychac takie "klap" i odbija klapa. A w tym AGR tego nie słychać po 3 sekundach?
w moim asz problem pojawił się gdy odłączyłem odmę od dolotu- jakieś dwa miesiące po odłączeniu, najpierw sporadycznie potem coraz częściej.
po zgaszeniu właśnie jest takie klap ale nie zwróciłem uwagi czy było ono po zgaszeniu silnika w momencie gdy później miałem problemy z odpaleniem.
ale problemy pojawiły sie po tym jak nie bylo slychac tego klepniecia? bo od jakiegos czasu wlasnie nie slysze tego klepniecia i po nocy to rewelacji to nie ma z odpalaniem jak cieply to oki



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: dimmer » wt lut 07, 2012 16:16

tzn tak jak juz miałem problemy z odpaleniem to takie ze mogłem go kręcić 10 minut i nic.. czasem było tak ze wystarczyło kilka razy spróbować i np za 4 lub 5 razem zapalił od strzała a bywało tak ze cały dzień nie mogłem zapalić. trzy tygodnie paliłem od kopa czy zimny czy ciepły a znalazł sie jeden dzień w tygodniu kiedy klapa gasząca sie zacieła i za skurczybyka zapalić nie chciał. a i bez różnicy czy ciepły czy zimny w lecie jak przyjechałem skądś zgasiłem auto i np po godzinie chciałem gdzieś jechać a klapa się zaciela to juz miałem pojechane , ale po kilko próbach odpalenia zawsze za którymś razem udawało się zapalić


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: italiano_83 » wt lut 07, 2012 17:37

untaztood pisze:Mój ASV (Leon) odpala tak:
Zapala się ABS - to masz duży spadek napięcia, rozrusznik pożera i to jego wina skoro akumulator dobry.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: daniel.wwe » wt lut 07, 2012 17:56

daniocrack pisze:od jakiegos czasu wlasnie nie slysze tego klepniecia i po nocy to rewelacji to nie ma z odpalaniem jak cieply to oki
Na zimnym sprawdź w jakiej pozycji jest klapa i będzie wszystko jasne :bigok: ale skoro na ciepłym jest ok a tylko na zimnym kiepsko to raczej nie tu problem.
Jakby klapa była przymknięta to odczuwałbyś efekt słabej kompresji silnika i szybkie kręcenie rozrusznika, a z wydechu by się wydobywały jasno-siwe spaliny.


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: untaztood » wt lut 07, 2012 19:34

Piasek pisze:untaztood, wygląda to tak jakby się paliwo cofało po dłuższym postoju i zasysał...
Sprawdzałeś przewody czy nie idzie powietrze przy porannym rozruchu ?
A może zbiornik nie odpowietrza ?
Spróbuj wieczorem po powrocie z trasy otworzyć korek wlewu paliwa, odkręcić 1 obrót żeby powietrze miało swobodny dostęp i zostaw tak na noc.
Rano zobacz jak się uruchamia silnik - czy się coś zmieni (dopiero po odpaleniu zakręć korek)
Zostawiłem zupełnie wykręcony korek, ale zamkniętą klapkę.
Jakich efektów rano się spodziewać? (ma lepiej, czy gorzej odpalać?)



Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości