1,9 TD a 1,9 TDI różnice, zalety i wady.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: Bula88 » pn lis 13, 2006 15:30

Grzesiekk1982 pisze:inek01 napisał/a:
Pruszkowiak napisał/a:
Z tym się nie zgodze.Kolega ma TD i chodzi dużo ciszej

Moze tylko na wolnych obrotach

Może tak być gdy TDI ma zdjęte jakieś wygłuszenie na przegrodzie czołowej (zasyfiło się olejem, zamokło, przy przeprowadzaniu kabli itp. itd.).
Siedziałem w kumpla TD AAZ i duuużo głośniej nawet na wolnych w porównaniu do mojego jedenzeta.
Pozdrawiam
zgadzam sie w 100% TD sa glosniejsze od TDI



dominic88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lis 27, 2009 00:10
Lokalizacja: slaskie
Kontakt:

Post autor: dominic88 » pt lis 27, 2009 00:25

witam!
jestem nowym uzytkownikiem, zalogowalem sie poniewaz mam zamiar zakupic vw golf III jestem bardziej sklonny do ropniaka, a wiec pytanie ktory bedzie lepszy sdi, td czy tdi. nie powiem ze lubie jezdzic wolno ale 2-3 litry roznicy w spalaniu przy 2000 km miesiecznie robi duza roznice. co poradzicie? czy moze jednak zagazowac benzynke? nie powiem ze jestem zwolennikiem silnikow benzynowych a tym bardziej tych z grupy bmw lpg power, dlatego wolalbym zostac przy dieslu. wiem ze sdi to wolnossacy wolnojezdzacy pytanie ile faktycznie spali na 100km ? (podobno 4-4,5l) jak jest z awaryjnoscia? (podobno td trwalsze a tdi najtrwalsze) przetrzasnalem google i wielu chwali TD (podobno potrafi spalic 8l) ktory w koncu mniej pali ( jedni uwazaja ze tdi inni ze minimalnie td) za duzo mam "podobno" dlatego porsze o pomoc znwacow tematu- uzytkownikow i z gory dziekuje za rade...



Przemek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2385
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:22
Lokalizacja: CENTRUM DOWODZENIA OSSY
Kontakt:

Post autor: Przemek » pt lis 27, 2009 02:05

ja terz się wypowiemwłaśnie 5 miechów temu założyłem TDI tylko pąpe założyłem z TD i śmiga mi doskonale na trasie pali mi 4,8 a w mieście 5,5 dochodzi czasem zależy jak jade to co pszecie jest dlamnie zaskoczeniem ile wam pali TD czy TDI ja mam 2 w jednym i jestem zadowolony


LEŚNY PRZYTULAS

Exted
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 14:06
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Exted » pt lis 27, 2009 12:20

W lato na trasie z ustrzyk do swietokrzyskiego to srednie spalanie wyszlo mi 3.8 L na 100 KM (wedlug komputera). Tyle tylko, ze max predkosc byla 100 km/h i silniczek sobie pyrtal z gorek. :-) Realnie w lato na trasie to jakies 4.5 L, po miescie 5.3 L. Teraz kiedy zrobilo sie zimno to na trasie jakies 5.0 L, po miescie ok 6.0 L, zalezy jak sie cisnie.
Troche sie offtop zrobil....
Jesli chodzi o roznice, to niestety nie jezdzielm TD, ale sadze, ze nie zamienil bym swojego TDI'ka. Jest żwawy i malo pali. :-)



arwam

Post autor: arwam » pt lis 27, 2009 21:20

RobertP, coś u ciebie nie jest w porządku bo ja swoim AAZ'et przy spokojnej jeździe nie przekraczałem 5l/100km na trasie jak nie deptałem jakoś szczególnie i 6,5l/100km w mieście.
a z kolei 1Z'em na 15l zrobiłem lekko ponad 400km

[ Dodano: 27 Lis 2009 20:52 ]
TDI jest elastyczne, ekonomiczne.
TD można po małych przeróbkach bardzo wysoko kręcić jak na diesla, i można małymi kosztami duże moce uzyskiwać.



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » pt lis 27, 2009 22:27

arwam pisze:a z kolei 1Z'em na 15l zrobiłem lekko ponad 400km
no to musisz bardzo delikatnie jezdzic skoro Ci okolo 3,7 l/100 pali.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

arwam

Post autor: arwam » pt lis 27, 2009 22:33

no to musisz bardzo delikatnie jezdzic skoro Ci okolo 3,7 l/100 pali.
płynna jazda około 100-120km/h bez deptania w podłogę a jak wracałem z Krakowa to już nie pieszcząc się z pedałem gazu nie wychodzi ponad 5,5/100km



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości