Regeneracja Turbiny

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr paź 01, 2008 15:24

b4rszczyk pisze:poza tym jak poczytasz po internecie to znajdziesz jeszcze wiele osób takich jak ja to chyba coś w tym jest
ale ja nie napisałem że regenerowane turbiny są OK :) tylko ze są firmy które potrafią zregenrować turbinę :)

dając nowe ułożyskowanie i wałek i wywazają to i jest cacy - przecież nowe turbiny nie rosną na drzewach tylko też są robione przez ludzi ?
b4rszczyk pisze:A co do tych panewek to niech ci się nie wydaje że jesteś taki cwany zobaczymy jak długo pojeździsz takie wkładanie nowych panewek na stary wał daje krótkotrwały efekt zobaczymy jak długo się nacieszysz
możesz rozwinąć tą teorię, chętnie posłucham :)

wsadziłem tez nowe pierścienie na stare tłoki i cylindry...



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » śr paź 01, 2008 16:32

b4rszczyk pisze:takie wkładanie nowych panewek na stary wał daje krótkotrwały efekt zobaczymy jak długo się nacieszysz
Chlopie Ty nie wiesz co piszesz i o czym piszesz, nie bede sie wiecej udzielal bo nie ma sensu, wiedz ze jestes w duzym bledzie.

Pozdr i powodzenia z turbinka ;)


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

b4rszczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt paź 16, 2007 12:15
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Post autor: b4rszczyk » śr paź 01, 2008 16:37

Co daje włożenie nowych panewek na stary wyrobiony już wał???, a pierścienie to inna bajka skomentuje to dwoma słowami i już wiecej nic nie będe pisał: pożyjemy zobaczymy.

[ Dodano: 01 Paź 2008 16:40 ]
cowboy pisze: ale ja nie napisałem że regenerowane turbiny są OK :) tylko ze są firmy które potrafią zregenrować turbinę :)

dając nowe ułożyskowanie i wałek i wywazają to i jest cacy - przecież nowe turbiny nie rosną na drzewach tylko też są robione przez ludzi ?

..

no właśnie kolego dając nowe łożyskowanie Iwałek to może coś tego być ale za 700 zł nie dostaniesz nowego wałka. Także jak nie wiesz to nie mów.
Ostatnio zmieniony śr paź 01, 2008 16:40 przez b4rszczyk, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr paź 01, 2008 16:49

b4rszczyk pisze:nowe łożyskowanie Iwałek to może coś tego być ale za 700 zł nie dostaniesz nowego wałka. Także jak nie wiesz to nie mów.
Ty wiesz, że ŻADEN wartszat, który regeneruje nie daje nowego wałka i wszystkie regenerowane turbiny sa be :)

gdzie ja napisałem że za 700 PLN dostane wałek ?
Co daje włożenie nowych panewek na stary wyrobiony już wał???
co to znaczy wyrobiony wał - mierzyłeś zużycie wału z TDI o przebiegu 300 tys km ?

pytanie: co zuzywa się bardziej wał czy panewka ? co jest bardziej miekkie i ścieralne ?



Awatar użytkownika
marcinoGTI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: pn maja 15, 2006 16:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: marcinoGTI » śr paź 01, 2008 16:51

cowboy pisze:
b4rszczyk pisze:nowe łożyskowanie Iwałek to może coś tego być ale za 700 zł nie dostaniesz nowego wałka. Także jak nie wiesz to nie mów.
Ty wiesz, że ŻADEN wartszat, który regeneruje nie daje nowego wałka i wszystkie regenerowane turbiny sa be :)

gdzie ja napisałem że za 700 PLN dostane wałek ?
Co daje włożenie nowych panewek na stary wyrobiony już wał???
co to znaczy wyrobiony wał - mierzyłeś zużycie wału z TDI o przebiegu 300 tys km ?

pytanie: co zuzywa się bardziej wał czy panewka ? co jest bardziej miekkie i ścieralne ?
Oczywiscie ze lozyska szybciej siada. Jezeli sa chetni to podajcie modele turbin to wam napisze jutro jakie sa wymiary nominalne walkow.


Kontakt GG 2331324
Kontakt kom. 696-028-242
http://www.vwdolnyslask.pl/ ZAPRASZAMY :D

Obrazek

Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » śr paź 01, 2008 17:13

b4rszczyk pisze:...Co daje włożenie nowych panewek na stary wyrobiony już wał???...
Daje i to bardzo dużo, ale pod jednym warunkiem. Czop jest gładki. Nie ma się co oburzać jeśli ktoś tak zrobi. Firmy takie jak Fiat i Alfa Romeo, Citroen, Peugeot i inne w swoich nowych modelach (i nie tylko) nie przewidują czegoś takiego jak szlif wału. Podczas naprawy silnika mechanik ma stwierdzić, czy wał nadaje sie do dalszej eksploatacji (gładkie czopy) i na odpowiedni wymiar założyć nowe panewki. Panewki są znakowane kolorami. Np. w Alfie Romeo panewki występują jako nominał 0,00, oraz dwa wymiary naprawcze +0,10 i +0,20. Łatwo zauważyć, że to nie są typowe wymiary szlifów. Przy porysowanym czopie min. szlif wynosi -0,25mm.
Co do pierścieni tłokowych, też często zakłada się nowe pierścienie bez szlifu. Jeśli cylinder nie jest nadmiernie porysowany i trzyma odpowiedni kształt (nie posiada kilku różnych średnic) wtedy wykonuje się tzw. honowanie cylindra po czym dopasowuje się zamki nowych pierścieni tłokowych i potem montaż.

[ Dodano: 01 Paź 2008 17:20 ]
marcinoGTI, co można zrobić z taką turbiną, jak u mnie w opisie, bo mi się wala po piwnicy :grin:

Nie brała oleju, do końca się kręciła, myślałem że ma zapieczone kierownice, ale się okazało że jest uszkodzona i zablokowana mechanicznie przez resztki przylgni zaworowych. :grin:


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

Awatar użytkownika
marcinoGTI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: pn maja 15, 2006 16:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: marcinoGTI » śr paź 01, 2008 17:30

AFN140KM pisze:
b4rszczyk pisze:...Co daje włożenie nowych panewek na stary wyrobiony już wał???...
Daje i to bardzo dużo, ale pod jednym warunkiem. Czop jest gładki. Nie ma się co oburzać jeśli ktoś tak zrobi. Firmy takie jak Fiat i Alfa Romeo, Citroen, Peugeot i inne w swoich nowych modelach (i nie tylko) nie przewidują czegoś takiego jak szlif wału. Podczas naprawy silnika mechanik ma stwierdzić, czy wał nadaje sie do dalszej eksploatacji (gładkie czopy) i na odpowiedni wymiar założyć nowe panewki. Panewki są znakowane kolorami. Np. w Alfie Romeo panewki występują jako nominał 0,00, oraz dwa wymiary naprawcze +0,10 i +0,20. Łatwo zauważyć, że to nie są typowe wymiary szlifów. Przy porysowanym czopie min. szlif wynosi -0,25mm.
Co do pierścieni tłokowych, też często zakłada się nowe pierścienie bez szlifu. Jeśli cylinder nie jest nadmiernie porysowany i trzyma odpowiedni kształt (nie posiada kilku różnych średnic) wtedy wykonuje się tzw. honowanie cylindra po czym dopasowuje się zamki nowych pierścieni tłokowych i potem montaż.

[ Dodano: 01 Paź 2008 17:20 ]
marcinoGTI, co można zrobić z taką turbiną, jak u mnie w opisie, bo mi się wala po piwnicy :grin:

Nie brała oleju, do końca się kręciła, myślałem że ma zapieczone kierownice, ale się okazało że jest uszkodzona i zablokowana mechanicznie przez resztki przylgni zaworowych. :grin:
Oddac na zlom chyba ze ktos ma walek to moze sobie zrobic. Nie wiem czy nie mam takiego walka gdzies przypadkiem


Kontakt GG 2331324
Kontakt kom. 696-028-242
http://www.vwdolnyslask.pl/ ZAPRASZAMY :D

Obrazek

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » czw paź 02, 2008 08:41

marcinoGTI pisze:Oczywiscie ze lozyska szybciej siada
zgoda
marcinoGTI pisze:Jezeli sa chetni to podajcie modele turbin to wam napisze jutro jakie sa wymiary nominalne walkow.
rozmowa zeszła na temat wału kornbowego i panewek :)



Awatar użytkownika
marcinoGTI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: pn maja 15, 2006 16:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: marcinoGTI » czw paź 02, 2008 18:42

cowboy pisze:
marcinoGTI pisze:Oczywiscie ze lozyska szybciej siada
zgoda
marcinoGTI pisze:Jezeli sa chetni to podajcie modele turbin to wam napisze jutro jakie sa wymiary nominalne walkow.
rozmowa zeszła na temat wału kornbowego i panewek :)
Nie doczytalem :crazy: Ale tak czy siak zasada jest jednakowa jakie kolwiek zuzycie za czopie walu jak i walka turbo (oczywiscie poza dopuszczalnym) eliminuje wymiane samych panewek badz lozysk w przypadku turbo.


Kontakt GG 2331324
Kontakt kom. 696-028-242
http://www.vwdolnyslask.pl/ ZAPRASZAMY :D

Obrazek

rokoski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt cze 20, 2008 17:10
Lokalizacja: S-ec

Post autor: rokoski » sob paź 25, 2008 13:42

Witam, siada mi turbinka. Dotad mialem pare notlaufów przy koncu obrotomierza ale zaczęlo mi ubywać oleju, dzis sprawdziłem i pojawil sie olej przy IC.

Ile zapłacę za regenerację, gdzie w okolicach Katowic to zalawię?

czysty silniczek


Obrazek

zaolejony IC
Obrazek



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » ndz paź 26, 2008 15:15

Masz nieszczelnosc w IC (jest peknieta obudowa badz nie trzymaja zlaczki), najpierw sprawdz co jest powodem wyrzucania oleju na zewnatrz, pozniej zobacz ile oleju wyleje sie po odkreceniu dolnego weza od IC.

W dolocie normalna rzecza jest olej, bierze sie tam z odmy, dopiero jesli zbiera sie tam duzo oleju mozna wnioskowac ze turbinka jest do regeneracji.

Pozdr


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

uzzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 05, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Regeneracja Turbiny

Post autor: uzzi » śr maja 06, 2009 11:50

zygimar pisze:Witam

Gdzie we Wrocławiu są dorzy fachowcy od regeneracji turbin TDI
Witam !!! Jeżeli chodzi o regeneracje turbinki we Wrocławiu to polecam GORĄCO serwis przy ul. Ks. Czesława Klimasa 4. www.turboserwis.pl. Oddałem tam ostatnio turbinkę. Przyjęli mnie od razu. Na drugi dzień turbinka była gotowa a na dodatek mechanik powiedział mi co mogło być przyczyną i co sprawdzić jeszcze w silniku !!! Gwarancja 24m-ce a nie jak u innych 6 m-cy!!! Świetnie , profesionalnie , szybko i sprawnie !!!



Awatar użytkownika
grzybsi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt sie 12, 2008 21:33
Lokalizacja: DL/WR
Kontakt:

Post autor: grzybsi » śr maja 06, 2009 11:57

GORĄCO POLECAM FIRMĘ TURBO-RKF We Wrocławiu na ulicy ROBOTNICZEJ 22 tel.502-822-105. Bardzo fachowo podchodzą do sprawy i po noralnych cenach.pozdrawiam.



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr maja 06, 2009 16:33

uzzi, grzybsi, koledzy, warto podać koszt regeneracji w w/w zakładach, które polecacie..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości