Regeneracja Turbiny

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

helciu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 01, 2013 00:30

Re: Regeneracja Turbiny

Post autor: helciu » pt lis 01, 2013 00:39

Witam!
Przepraszam za odkop, ale nie czytałem wszystkich stron. Chciałbym się zapytac, gdyż mam podobny problem z turbosprężarką i szukam kogoś we Wrocławiu kto zajmuje się regeneracją turbosprężarek.

Czy może ktoś korzystał z firmy "Turboserwis przy ulicy Klimasa 4"? Czytałem o nim dużo negatywów ale to były negatywy z 2009 roku - czy od tego czasu się poprawili i warto z nich skorzystać?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Regeneracja Turbiny

Post autor: wesol » pt lis 01, 2013 08:30

helciu pisze:Przepraszam za odkop, ale nie czytałem wszystkich stron.
Za to juz powinies byc ukarany.
Na opiniach chcesz sie opierac?? Jednemu zrobili dobrze drugiemu juz nie. Kto wie czy nie ma tez sztucznych opini na necie. Dla mnie to zadna taka opinia gdzies tam podana. Chyba ze znam tego co ja pisał ale i tak wtedy biore taka wypowiedz jako 50% prawdy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

helciu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 01, 2013 00:30

Regeneracja Turbiny

Post autor: helciu » pt lis 01, 2013 11:40

Rozumiem, przeprosiłem, jednak nie chcę zakładać nowego wątku z tym samym bo mogą mnie jeszcze wtedy ukarać za dublowanie tematów.

Czyli twierdzisz że te negatywne opinie to działania np. konkurencji? Spotkałem się też z opiniami pozytywnymi o nich. Cóż chyba większość osób sprawdza najpierw opinie o kimś żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto.

A akurat moi znajomi, ani rodzina nie miała jeszcze potrzeby regeneracji turbo żebym mógł u nich zapytać...



helciu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 01, 2013 00:30

Regeneracja Turbiny

Post autor: helciu » ndz gru 22, 2013 00:40

Witam ponownie

Tak się składa, że zdecydowałem się na regenerację turbo w turboserwisie i właściwie mogę ich polecić. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do przebiegu naprawy, turbinka póki co działa już kolejny tysiączek kilometrów.

Spotkałem się też z czymś, z czym nie miałem okazji się spotkać w innych warsztatach i mnie to mile zaskoczyło: darmowa kawa dla klientów oraz sam fakt wyjaśniania przez faceta z obsługi na czym polega sprawa i jak to technicznie wygląda. W żadnym zakładzie mnie tak mile nie potraktowali, przez co naprawdę jestem zadowolony. Nie wiem ile w tym prawdy, ale mówili, że inne warsztaty robią turbo u nich i sprzedają jako swoje...

Koszt usługi: 900 zł

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
nuke_duke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 09:38
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: Regeneracja Turbiny

Post autor: nuke_duke » pn paź 27, 2014 09:50

Witam

Również mogę polecić Turboserwis we Wrocławiu - http://turboserwis.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; do regeneracji turbosprężarek.

Odwiedziłem ich pół roku temu, do tej pory turbo spisuje się bez żadnych zarzutów. Naprawa trwała kilka godzin, wszystko w miłej atmosferze, mechanicy wyjaśniali wszystko co i jak, to mi się podobało dlatego ich śmiało polecam!!!



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Regeneracja Turbiny

Post autor: pinstonvw » śr lis 19, 2014 00:48

Podpinam się pod temat. Potrzebuję opinii o moim turbo. Mianowicie zakupiłem turbo regenerowane zamontowałem odpaliłem i okazało się, że turbo w ogóle nie pompuje! Szukałem przyczyn z każdej strony ale po podmianie na stare (które jeszcze miałem) okazało się, że jednak jest wadliwe. Odesłałem i gościu przysłał mi kolejne regenerowane. Zamontowałem i niby jest ok ale: turbo ładuje od ok 2400 tys. obr. Problem pojawia się przy niższych obrotach, ponieważ auto jedzie jak traktor. Po logach widać, że do tych 2400 tys (zaokrągliłem) turbo zaniża doładowanie o ok 1000mbar i auto nie chce jechać. Ogólnie ciężko się rozpędzić. Spalanie w normalnym trybie jazdy wynosi ok 12 litrów/100km.
Czy możliwe jest, że turbo nadal jest źle zregenerowane? W jaki sposób można je źle zregenerować? Szukać problemów gdzie indziej czy reklamować turbo? Brak jest jakichkolwiek błędów.

Pozdro
Dotyczy 2.0 TDI BKD


...

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Regeneracja Turbiny

Post autor: wesol » śr lis 19, 2014 09:12

zle wyregulowana dzwignie od VNT. Wyslales pewnie calosc co nie do tej regeneracji. Pytnaie po co jak oni zawsze majstruja przy tym po swojemu.

Nie pamietam czy bkd ma na gruszce ale chyab tak z tym czujnikiem nieszczesnym ale to nie istotne. Sztange trzeba skrócić ze dwa obroty minimum i bedzie ladowac juz z dolu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Regeneracja Turbiny

Post autor: pinstonvw » śr lis 19, 2014 21:53

Dzięki kolego... na to nie wpadłem. Jak będę przy aucie to pokręcę. Wysłałem całość bo tak sobie życzył ten zakład, który to regeneruje turba. Fakt faktem w poprzednim przypadku facet sam kazał mi pokręcić zderzakiem żeby wyregulować max odchył sztangi. Regulację w BKD mam na sztandze :D


...

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Regeneracja Turbiny

Post autor: wesol » czw lis 20, 2014 00:31

Nie wysyła się turba z gruszka. Zawsze można powiedzieć że ta siadla a na nowa się czeka bo ma przyjść poczta


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Regeneracja Turbiny

Post autor: pinstonvw » sob lis 22, 2014 00:25

Oki na przyszłość będę wiedział. Dzięki za sugestie. To teraz inne pytanie, bo firma regenerująca przy pierwszej turbawce twierdziła, że gruszka jest 100% ok i jest 100% wyregulowana. Powiedziano mi, że gruszka nie może być źle wyregulowana jedynie można robić korektę na zderzaku. Jak będę przy aucie to pobawię się z korektą ustawienia i VCDSem.


...

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Regeneracja Turbiny

Post autor: wesol » sob lis 22, 2014 14:12

zrob loga doladowania to bedziemy widzieli jak wstaje i jakie jest wysterowanie N75. Oni tam zazwyczja kreca przy gruszce. Nawet wypieraja sie w żywe oczy. Najlepiej to dac im sam koras i niech go regeneruja aczkolwiek jak dma nie to lepiej i taniej zakupic uzywke. Tka aktora nie ma luzu poprzecznego i podluzny minimalny to tak jak nowa wiec co za roznica nowa i praktycznie nowa skoro za jenda placisz okol 1000 zl a za druga polowe tej kasy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Rebox1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 02, 2007 16:57
Lokalizacja: Gdańsk

Regeneracja Turbiny

Post autor: Rebox1 » śr mar 25, 2015 09:25

Witam
Szukam dobrego,sprawdzonego warsztatu regenerującego turbosprężarkę (Trójmiasto,Pruszcz Gdański).
Czy możecie polecić jakiś warsztat?
rebox1



maciek805
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: pt mar 18, 2011 21:10

Regeneracja Turbiny

Post autor: maciek805 » wt sie 18, 2015 20:11

Witam. Chcialbym sie zapytac jak to bylo u was i czy faktycznie mam racje - Mialem juz kilka tdi i po regeneracji turbinki bylo czuc, ze autko jest troche slabsze, ale co najgorsze - Jak wdeplem gaz do konca to powinien natychmiast lub prawie natychmiast zareagowac - Po regeneracji i wcisnieciu gazu do oporu silnik kilka sekund myslal i dopiero wystrzal... Zupelnie inaczej jak przed regeneracja turbinki.

Wiec jak to jest ? Warsztaty nie umia regenerowac turbin VNT ? Jak bylo u was i gdzie ewentualnie mozna turbinke oddac i miec pewnosc, ze silnik bedzie chodzil jak powininen ?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Regeneracja Turbiny

Post autor: wesol » wt sie 18, 2015 21:38

To już kwestia regulacji. Pewnie dałeś turbo razem z gruszka do regeneracji?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości