[TDI VP] drgania silnika ,wibracje ,uszkodzone koło dwumasowe ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

qunsh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn sie 09, 2010 12:12

[TDI VP] drgania silnika ,wibracje ,uszkodzone koło dwumasowe ?

Post autor: qunsh » sob wrz 30, 2023 16:10

Witam

Mam problem ze swoim samochodem (a3 8l ,silnik 1.9 TDI ALH - 360tys przebiegu) .Problemem są drgania ,wibracje odczuwalne we wnętrzu samochodu na wolnych obrotach ,najbardziej czuć je na fotelu ,kierownicy , jest tez efekt "bijącego podłokietnika ". Rano przy odpalaniu silnik ma takie uderzenie które czuć w środku ,dodam że jak się dotknie w czasie pracy na biegu jałowym np rozrusznika to czuć ze silnik wibruje. Kolejnym efektem jest częsty problem z wbiciem 1 biegu ,sporadycznie z pozostałymi min. 3 i 5.Przy jeździe na 5 biegu 120km po dotknięciu lewarka zmiany biegów czuć jego mocne wibracje ,mrowienie ,które nie występuje na innych biegach .Czasem gdy silnik schodzi z obrotów podczas przegazowania w zakresie około 1300 jest bujnięcie silnika.

Wymienione /sprawdzone zostało :

Sprzęgło alternatora - wymiana (brak poprawy)
Poduszki silnika - wymiana (1 rok temu prawa ,teraz lewa nad skrzynią i stabilizator na samym dole ,minimalnie lepiej ,nie drzy lewarek zmiany biegów na postoju ,minimalnie lepsze odpalanie))
Wszystkie wieszaki wydechu -wymiana ( bez większych zmian)
Korekty wtrysków ,kąt wtrysku -sprawdzone (jest w normie)
Plecionka wydechu ,niedawno wymieniony cały odcinek z katalizatorem ( raczej jest ok )
Nastawnik sprawdzony ,po odłączeniu impulsatora nic się nie zmienia.
Brak jakichkolwiek błędów silnika.
Rozrząd wymieniony 3 tys. km temu ,drgania występowały już wcześniej.

Jest to bardzo denerwujące szczególnie podczas stania w korkach , samochód oddałem teraz do mechanika (wcześniejsze naprawy robiłem sam). Mechanik uważa że winna jest poduszka nad skrzynia ,wymieniłem ją dwa tygodnie temu i jest taki sam efekt jak na starej . osobiście uważam ze to jednak dwumas jest uszkodzony (ja zrobiłem 120tys. km ,a poprzednik też go nie wymieniał ).Przy gaszeniu ze sprzęgłem lub bez czasem jest lekkie telepanie ,ale nie ma dziwnych odgłosów .

Często przy szybszym ruszaniu sprzęgło trochę szarpię ,czy to będzie padnięty dwumas ?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[TDI VP] Re: drgania silnika ,wibracje ,uszkodzone koło dwumasowe ?

Post autor: muszkatobiasz » ndz paź 08, 2023 20:06

Sprawdź jak telepie czy jest różnica jak widzisz sprzęgło czy zostaje bez zmian



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości