Problem z mocą i dymienie 1.9tdi

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

aki_aki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lut 17, 2018 19:47

Problem z mocą i dymienie 1.9tdi

Post autor: aki_aki » sob lut 17, 2018 20:16

Witam, jestem czytelnikiem tego forum od dłuższego czasu, lecz dopiero teraz gdy mam problem do rozwiązania,zarejestrowałem się i na start wypada się przywitać, a więc - Witajcie ;)

Jestem szczęśliwym posiadaczem vw t3 zrobionego od podstaw, (przeróbka blaszaka na kemping) z włożonym silnikiem z golfa mk3 1.9 tdi do wczoraj nie miałem problemów (poza wydechem i przerabianą łapą silnika), sprawa komplikuje się bardziej ponieważ jestem w podróży a dokładniej obecnie w Sofii (Bułgaria).

Jeszcze w Rumuni przy długich podjazdach pod górki auto zaczęło tracić moc, i delikatnie dymić na czarno, lecz dało się utrzymać jakąś przyzwoitą prędkość, a zadymienie uznałem za normalne przy zwiększonym wysiłku.... okazało się jednak że na rumuńskich drogach wybiłem doszczętnie poduszkę silnika a silnik oparł się turbiną na rurze trzymającej poduchę przecinając rurę miedzy kolektorem a turbiną.... wszystko wydało się własnie w Bułgarii gdzie wczołgałem się pod samochód gdy auto ledwo się już toczyło, a każde przyspieszenie pozostawiało chmurę czarnego dymu...

Wszystko zostało uszczelnione i zadowolony z siebie wsiadam, test, a tu przysłowiowa pupa, mocy brak dymi trochę mniej ale jednak dymi(tego też nie jestem pewny jeżdżę najmniej jak się da, puki nie znajdę powodu)....
Co do błędów to w tym momencie Brak, poprzednio jedynie różnica ciśnienia w kolektorze różnica doregulowania - lecz to było oczywiste....
Sprawdziłem węże od egr,n75, sprawdziłem rozrząd, ostatnie testy na odłączonym filtrze powietrza została jedynie przepływka na wężu... , na blokach pomiarowych rozjeżdża się ciśnienie jest niższe od zakładanego.... aczkolwiek turbinka obraca się lekko... już sam nie mam pomysłu co morze być nie tak, jeżeli macie jakieś pomysły będę wdzięczny...

Załącznik foto maleństwa ;) pozdrawiam Kamil

Obrazek Uploaded with fotem.pl



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Problem z mocą i dymienie 1.9tdi

Post autor: munior » ndz lut 18, 2018 12:22

aki_aki pisze:na blokach pomiarowych rozjeżdża się ciśnienie jest niższe od zakładanego.
No i to jest przyczyną nadmiernego dymu i braku mocy ...a gdzie jest nieszzczelnosć ,bo na pewno gdzieś jest ,to musisz sam namierzyć.Jak masz możliwosć ,w co raczej wątpię ,to pomiń cały układ idący do IC i podłacz bezpośrednio wyjscie ciśnieniowe z turbiny z dolotem


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Problem z mocą i dymienie 1.9tdi

Post autor: karol8114 » pn lut 19, 2018 17:52

I kontakt zdechł...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 77 gości