Warczenie na wstecznym

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Warczenie na wstecznym

Post autor: DejaVu » ndz sty 14, 2018 15:55

Panowie co to może być w 1,9sdi gdy jest mróz , a objawy są tylko zimą , to podczas cofania na wstecznym słychać w kabinie takie warczenie i czasem też przy wolnej jeździe jak się puści gaz ? Z dwie zimy wstecz miałem tak samo , na warsztacie podnieśli samochód na podnośniku i po oglądzie było podejżenie padniętej poduszki (taka łapa przy skrzyni) ale okazało się że takie coś blaszane (nie wiem jak się nazywa) do którego jest przykręcona ta łapa jest pełne lodu , mechanik lód obstukał i tej łapy nie wymieniał. Latem nic mi nie warczy.


Seat Mii 1.O CHYA

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Warczenie na wstecznym

Post autor: DejaVu » pn sty 15, 2018 07:18

Chodzi mi o tę ''łapę'' https://www.youtube.com/watch?v=1HMMPN8RJGI" onclick="window.open(this.href);return false; czemu na wstecznym i tylko zimą warczy? podczas odpalania też jest takie szarpnięcie.


Seat Mii 1.O CHYA

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Re: Warczenie na wstecznym

Post autor: DejaVu » wt lut 27, 2018 20:43

Ponawiam pytanie dotyczące tej części http://allegro.pl/lemforder-poduszka-si ... 03595.html Są teraz u mnie duże mrozy i nie da się jeździć , a trzeba :( hałas w samochodzie wkurzający no i podczas hamowania silnikiem , dziś nawet byłem z tym problemem u ''mechaników'' - wczoraj miało nie być problemów z czasem i dostępem do części ,a dziś wzięli na warsztat , nic nie zrobili , walnęli rundkę i stwierdzili że to ta poduszka co sam wiedziałem ! Czas mają dopiero po 15tym :( A więc czy ta z linku wyżej to dobra firma? bo ''mechanik'' mówił że cena ''u nich'' to 250zł no i trzyma się to tylko na 3 śrubach , więc dla kogoś dysponującego kanałem to z godzina roboty.
Edyta i jeszcze mnie nurtuje pytanie ,czy długotrwałą jazda z taką ''uszkodzoną'' nie zerwaną poduszką może spowodować jakąś większą szkodę? na razie wkurza tylko hałas.


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

Re: Warczenie na wstecznym

Post autor: Xarox » śr lut 28, 2018 10:58

Nie wiem czy to co opisujesz to objawy poduszki, ale jeśli faktycznie to ona jest winna, to wymiana jej to prosta sprawa, 4 śruby odkręcić i wlatuje nowa. Lemforder jest bardzo dobry.
Jeśli nie widzisz przy otwartej masce że silnik buja się jakoś bardzo, to można jeździć jakiś czas.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Re: Warczenie na wstecznym

Post autor: DejaVu » śr lut 28, 2018 22:07

Jestem pewny że to ta poduszka , a może bardziej ta część blaszana do której ona jest przymocowana , parę lat wstecz miałem takie same obiawy : podczas zapalania silnika takie szarpnięcie jak by coś przymarzło , jak się jedzie wolno na niskich przełożeniach i puści się gaz , i hamuje silnikiem to też jest takie szarpnięcie i wibracja , a już na wstecznym to trzeszczy jak nie wiem co . Ja w golfie od kupna zawsze mam problemy z hamulcami z tyłu , jak się nie zapiecze jedna to druga strona , no i myślałem na początku że to klocki blokują na wstecznym , pojechałem na warsztat , na podnośniku odpalili auto i orzekli że to poduszka , i jak ją wykręcili , urywając przy okazji śruby(pewnie nigdy nie zmieniana) to okazało się że w tym czymś blaszanym było pełno lodu! mieszkam na zadupiu , nie raz kałuże mam do progów , no i woda tam zamarza i błoto i tak było , może i teraz tak jest? nie mam ogrzewanego garażu ,ani kanału więc nie mogę tego sprawdzić , wtedy obili tą blachę młotkiem , lód się wysypał , nie mieli tej poduszki ,wkręcili więc starą i tak jeżdżę , tamtej zimy nie było takich problemów ,ale nie było też tylu dni po -20 Może gdybym miał osłonę silnika całą a nie jak u mnie połamaną to by było lepiej? a tak zawsze mam tam pełno śniegu :(


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

Re: Warczenie na wstecznym

Post autor: Xarox » śr lut 28, 2018 22:50

Ta 'blaszana część' to są sanki/wózek pod silnikiem i to jest raczej element, który się nie rusza :P tylko jest na sztywno. Postaraj się kupić osłonę - ona całkowicie zasłania tę poduszkę.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Re: Warczenie na wstecznym

Post autor: DejaVu » czw mar 01, 2018 07:45

Mam zamiar kupić ale już taką z blachy .


Seat Mii 1.O CHYA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości