Nierowna praca podczas przyspieszania

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rysiek80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 04, 2018 20:38

Nierowna praca podczas przyspieszania

Post autor: Rysiek80 » czw sty 04, 2018 21:00

Witam serdecznie wszystkich , jestem nowy wiec z gory przepraszam jesli popelnie jakies techniczne bledy ale mimo wszystko licze na wasza pomoc .
Miesiac temu kupilem Golfa IV SDI z silnikiem AQM 2003 rok i mam wrazenie jakby podczas przyspieszania do zmiany biegow jak i podczas jazdy troszke kulal na jeden tlok , odgos takiego ''taptania'' :-) . Na wolnych obrotach silnik pracuje idealnie , pali bezblednie , nie kopci nawet podczas mocnej przegazowki na postoju , jedyne co to ta nieladna praca podaczas jazdy . Jesli mozecie cos doradzic to bedzie fajnie .



Rysiek80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 04, 2018 20:38

Nierowna praca podczas przyspieszania

Post autor: Rysiek80 » śr sty 17, 2018 12:17

Witam, nagralem ten dzwiek ale na komputerze nie slychac tego dobrze. Sprobuje to lepiej opisac. Dzwiek ten slychac tylko pod obciazeniem tzn. jak przyspieszam do zmiany biegow a najglosniej na zimnym, potem jakby slabnie ten dzwiek, na postoju na wolnych obrotach jak i podczas przegazowek silnik pracuje bardzo ladnie. Jadac na biegu z gory bez wcisnietego pedalu gazu tez tego nie slychac i silnik ladnie pracuje. Jak tylko dodam gazu slychac takie "plaskanie".

Dodam ze ten dzwiek ma czestotliwosc obrotow silnika.

Aha i jeszcze jedno, kat wtrysku oscyluje 60 a dawka paliwa wynosi 3,2.



Rysiek80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 04, 2018 20:38

Nierowna praca podczas przyspieszania

Post autor: Rysiek80 » sob sty 20, 2018 17:34

Dzięki za zainteresowanie. Skrzynie mam załozona w tamtym tygodniu po remoncie to odpada bo wcześniej było tak samo . Dzisiaj jadąc z większej góry na 5 biegu to bez względu na obroty silnika oczywiście bez gazu jest ok ale jak tylko wcisnę gaz słychać ten dzwięk . Znajomy który troszkę więcej wie ode mnie stwierdził ze jakieś szklanki graja , jest to mozliwe ? Jeśli tak to mógłbyś mi to rozjaśnić bo na mój rozum to powinno być to słychać cały czas a nie tylko podczas jazdy z wcisniętym gazem .


Nagralem dzisiaj film na ktorym silnik pracuje , jak dla mnie chodzi jak Harley i slychac ewidentnie w pewnych momentach takie metaliczne stukanie. Jezdzilem kiedys Vw Caddy z takim silnikiem ale tamten silnik pracowal bardzo ladnie , jak wchodzil w obroty podczas zmiany biegow to az milo posluchac bylo a ze wymagajacy nie jestemto teraz postanowilem kupic osobowke z takim silnikiem ale w moim Golfie to nie to samo , co sadzicie?

https://www.youtube.com/watch?v=l1Peadv_gHw" onclick="window.open(this.href);return false;



Rysiek80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 04, 2018 20:38

Nierowna praca podczas przyspieszania

Post autor: Rysiek80 » pn sty 22, 2018 09:41

Nagralem jeszcze jeden film

https://www.youtube.com/watch?v=ftLF7DOHeYw" onclick="window.open(this.href);return false;

na calkiem zimnym slychac to jescze wyrazniej .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości