Zerwany pasek rozrządu ASV

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kateer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lip 24, 2010 16:50
Lokalizacja: zabrze

Zerwany pasek rozrządu ASV

Post autor: Kateer » śr sty 03, 2018 20:32

Witam ,poraz kolejny zwracam się do was koledzy o pomoc :smirk:
A więc tak u siostry w mk4 strzelił pasek rozrządu podczas ruszania ze świateł ,chciałem od razu ściągać głowice w obawie o pogięte zawory , tym bardziej ,że próbowała jeszcze 2 razy odpalić ,ale jednak kupiłem pasek licząc na cud...
Ustawiłem rozrząd na znaki ( znak na kole zamachowym ,blokada wałka rozrządu i blokada pompy ) , obróciłem kilkakrotnie silnikiem ,nic nie blokowało ,więc spróbowałem odpalić -bezskutecznie ,obróciłem pompe wtryskową o 360* dalej to samo ,spróbowałem na "plaku" i silnik sie odzywa... także zadaje pytanie panowie o co chodzi?



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Zerwany pasek rozrządu ASV

Post autor: munior » śr sty 03, 2018 21:05

Kateer pisze:,ale jednak kupiłem pasek licząc na cud...
Ustawiłem rozrząd na znaki ( znak na kole zamachowym ,blokada wałka rozrządu i blokada pompy ) , obróciłem kilkakrotnie silnikiem ,nic nie blokowało ,więc spróbowałem odpalić -bezskutecznie ,obróciłem pompe wtryskową o 360* dalej to samo ,spróbowałem na "plaku" i silnik sie odzywa... także zadaje pytanie panowie o co chodzi?
Po prostu cudu nie było ...w tych silnikach się cuda nie zdarzają jak peknie pasek rozrzadu ,kolizja i nie odwracalne skutki na 100% ...i wcale nie musi ci nic blokować .Zrzuć sobie pokrywę zaworów i zobacz podczas kręcenia wałem czy wszystkie szklanki chodzą i stają równo ....założe się ze nie :chytry:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Zerwany pasek rozrządu ASV

Post autor: wesol » śr sty 03, 2018 21:15

Nie ma opcji by nie uszkodziło zaworów. Może może na jałowych ale raczej nie. A już podczas jazdy musiało zdzielić kilka.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Kateer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lip 24, 2010 16:50
Lokalizacja: zabrze

Zerwany pasek rozrządu ASV

Post autor: Kateer » śr sty 03, 2018 21:21

No liczyłem na cud ,bo już jeden taki przeżyłem w afn tyle ,że tam zerwało pasek przy kreceniu rozrusznikiem. Masz racje jutro obejrzę jak chodza szklanki ,dzisiaj sam grzebałem i nie miał mi kto pokrecić .Dziwi mnie tylko ,że na plaku sie odzywa ,ale w sumie może nie chodzic na wszystkie garki a i moze kompresje mniejsza potrzebuje żeby sie odezwać na plaku....



Kateer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lip 24, 2010 16:50
Lokalizacja: zabrze

Re: Zerwany pasek rozrządu ASV

Post autor: Kateer » pn lut 12, 2018 14:08

Panowie oczywiście mieliście rację ,zawory powbijaly się ładnie w szklanki.Odebrałem glowice z remontu (nowe prowadnice ,frezowanie gniazd pod nowe zawory) planowanie 0.13mm ,rozumiem że nie ma to wpływu na grubość uszczelki i dobieram ja po tym ile wystaje tłok ponad blok (czyli taka jaka była do tej pory)?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Zerwany pasek rozrządu ASV

Post autor: wesol » pn lut 12, 2018 17:48

Tak wszystko się zgadza.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Zerwany pasek rozrządu ASV

Post autor: Michał_1977 » wt lut 13, 2018 21:32

Kateer pisze:planowanie 0.13mm ,rozumiem że nie ma to wpływu na grubość uszczelki i dobieram ja po tym ile wystaje tłok ponad blok (czyli taka jaka była do tej pory)?
Taka jak do tej pory. Wystawanie tłoków ma znaczenie,a nie wysokość planowania.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Zerwany pasek rozrządu ASV

Post autor: wesol » wt lut 13, 2018 23:52

Planowanie w dieslu na głowicy nic nie zmienia bo głowica jest jak lustro płaska bez zagłębień bo komora spalania jest w tłoku. W benzynowcu komora jest w głowicy więc planowanie zabiera pojemność komory spalania podnosząc tym stopień sprężania.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

arka10
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pt lip 21, 2006 20:45
Lokalizacja: Poznań

Zerwany pasek rozrządu ASV

Post autor: arka10 » śr lut 14, 2018 00:05

Nie zgadzam się. Z tego co piszecie znaczyło by że splanowanie głowicy np. o 5 mm nie ma wpływu na grubość uszczelki.
Każde splanowanie głowicy zmniejsza odległość pomiędzy tłokiem a zaworami a tym samym zawory wydechowe mają mniej czasu ( w stopniach ) by się zamknąć a ssące zaczną się jak gdyby za szybko otwierać. Jedyna rada na to jest pogłębić gniazda zaworowe o tyle ile jest splanowana głowica. Oczywiście planowanie 0,13 mm jeszcze nie stwarza takich problemów.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Zerwany pasek rozrządu ASV

Post autor: wesol » śr lut 14, 2018 00:10

Nie zmienia nic bo głowica dość często jest równa z zaworami. Sam planowałem osobiście na uczelni głowice na frezarce gornowrzecionowej i spokojnie nawet nie było słychać jak zaczynała zbierać i zawory.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Zerwany pasek rozrządu ASV

Post autor: wron » śr lut 14, 2018 15:49

Kateer pisze:A więc tak u siostry w mk4 strzelił pasek rozrządu
Jaki miał przebieg ten rozrząd jeśli wolno zapytać?
Ja mam w swoim ARL zrobione 60tys i pomału zaczynam się bać jak czytam takie posty.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Zerwany pasek rozrządu ASV

Post autor: wesol » śr lut 14, 2018 18:46

Zależy w jakim czasie ale kuzyn walnął w auy kiedyś ponad 200 tys zanim go wymienił. Spokojnie ogarnia arl asz interwały 120 tys.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Kateer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lip 24, 2010 16:50
Lokalizacja: zabrze

Re: Zerwany pasek rozrządu ASV

Post autor: Kateer » sob lut 17, 2018 02:48

Przebieg nieznany ,ale po dacie produkcji napinacza wnioskuje że miał 10lat.
Panowie jeszcze jedno pytanie jak mi wiadomo walek rozrzadu kręci się w stosunku 1:2do pompy wtryskowej ,jak ustawić pompę ,żeby była we właściwym położeniu i nie musieć rozpinac rozrzadu ,żeby ja obrócić o 360* jak nie trafie ?



Bora2005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: wt lip 21, 2015 15:24

Re: Zerwany pasek rozrządu ASV

Post autor: Bora2005 » sob lut 17, 2018 09:37

Wystarczy ustawić rozrząd wg. oznaczeń na kołach i w tej pozycji ustalić ich położenie przy pomocy blokad. Tutaj krótki film poglądowy - https://www.youtube.com/watch?v=DOWwK3qAcXQ . Później pozostaje tylko ustawienie kąta wtrysku.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości