Za duża emisja spalin golf 3 1.9 SDI

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kamikaze.
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: śr maja 08, 2013 21:14
Lokalizacja: Jaworzno

Za duża emisja spalin golf 3 1.9 SDI

Post autor: kamikaze. » pt sty 05, 2018 17:30

Rozgrzewasz silnik do temperatury najlepiej 90 stopni, włączasz grupę 13 w silniku, przyciskasz log na dole po prawej, później start i zaczyna zapisywać do pliku. Wyłącz sobie wszystkie odbiorniki prądu i nie kręć kierownicą, niech tak sobie chodzi na wolnych obrotach z minutę, klikasz stop i close. Masz już plik txt w folderze z logami, będzie gdzieś w katalogu instalacji VAGa. Wklejasz plik na vaglogi.pl i wklejasz link ze strony tutaj.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Za duża emisja spalin golf 3 1.9 SDI

Post autor: munior » pt sty 05, 2018 18:34

Masz vaga wiec bez ruszania nastawnika mozesz i powinienieś przed następnym przeglądem zmniejszyć dawkę paliwa ,a mozesz to zrobić w adaptacjach o ok.2 mg .EGR koniecznie "odślep " jak chcesz mieć mniejsze zadymienie .Wszystko to pomoże o ile to "nadmierne zadymienie " nie ma natury "olejowej " ...bo na spalanie oleju nie pomogą niestety żadne zabiegi z dawką i odslepieniem EGR


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

sadam-x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 03, 2018 03:04
Lokalizacja: ok. Krosno Odrzańskie

Re: Za duża emisja spalin golf 3 1.9 SDI

Post autor: sadam-x » pt sty 05, 2018 18:42

kamikaze. pisze:Rozgrzewasz silnik do temperatury najlepiej 90 stopni, włączasz grupę 13 w silniku, przyciskasz log na dole po prawej, później start i zaczyna zapisywać do pliku. Wyłącz sobie wszystkie odbiorniki prądu i nie kręć kierownicą, niech tak sobie chodzi na wolnych obrotach z minutę, klikasz stop i close. Masz już plik txt w folderze z logami, będzie gdzieś w katalogu instalacji VAGa. Wklejasz plik na vaglogi.pl i wklejasz link ze strony tutaj.
ok dziękuje
munior pisze:Masz vaga wiec bez ruszania nastawnika mozesz i powinienieś przed następnym przeglądem zmniejszyć dawkę paliwa ,a mozesz to zrobić w adaptacjach o ok.2 mg .EGR koniecznie "odślep " jak chcesz mieć mniejsze zadymienie .Wszystko to pomoże o ile to "nadmierne zadymienie " nie ma natury "olejowej " ...bo na spalanie oleju nie pomogą niestety żadne zabiegi z dawką i odslepieniem EGR

nie jest zaślepiony a z nastawnika leci mi ropa , jest foto na 1 stronie



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Za duża emisja spalin golf 3 1.9 SDI

Post autor: munior » pt sty 05, 2018 19:32

sadam-x pisze: z nastawnika leci mi ropa , jest foto na 1 stronie
To się wymienia 2 uszczelki za 20zl i nie leci :chytry:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

sadam-x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 03, 2018 03:04
Lokalizacja: ok. Krosno Odrzańskie

Za duża emisja spalin golf 3 1.9 SDI

Post autor: sadam-x » pt sty 05, 2018 20:22

munior pisze:Masz vaga wiec bez ruszania nastawnika mozesz i powinienieś przed następnym przeglądem zmniejszyć dawkę paliwa
wiem ze można ale ja co się robi to muszę poszukać
munior pisze:To się wymienia 2 uszczelki za 20zl i nie leci
Mam i już wymieniłem i składam - wujek Google mi pomógł :hehe: :hehe:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



sadam-x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 03, 2018 03:04
Lokalizacja: ok. Krosno Odrzańskie

Za duża emisja spalin golf 3 1.9 SDI

Post autor: sadam-x » pt sty 05, 2018 23:28

http://vaglogi.pl/log-013_8YYVAUm.html" onclick="window.open(this.href);return false;
I jeszcze jedno czemu w Group 000 /2 MAM 48-52 A jak dam na Switch To Basic Settings to jest 000 i silnik całkiem inaczej zaczyna pracować , to jak mam ustawić pompę .
Jaki jest kod do silnika 1.9 sdi AEY żebym mógł zmienić dawkę paliwa ?? :hmm:



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Za duża emisja spalin golf 3 1.9 SDI

Post autor: munior » pt sty 05, 2018 23:47

sadam-x pisze:I jeszcze jedno czemu w Group 000 /2 MAM 48-52 A jak dam na Switch To Basic Settings to jest 000 i silnik całkiem inaczej zaczyna pracować , to jak mam ustawić pompę
Bo masz żle ustawiony poczatek wtrysku ...w basic seting masz mieć ok.50 jednostek .
sadam-x pisze:Jaki jest kod do silnika 1.9 sdi AEY żebym mógł zmienić dawkę paliwa
Adaptacje login 12233 ...nastawnikiem ustaw z grubsza ok 5 mg a dopiero potem możesz sie bawić w adaptacjach bo tam za dużo zakresu nie ma do regulacji


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

sadam-x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 03, 2018 03:04
Lokalizacja: ok. Krosno Odrzańskie

Za duża emisja spalin golf 3 1.9 SDI

Post autor: sadam-x » sob sty 06, 2018 00:13

munior pisze:Bo masz żle ustawiony poczatek wtrysku ...w basic seting masz mieć ok.50 jednostek .
ok zaraz sprawdzę

:wazup: MAX 41 i koniec fasolek :zakrecony: ale jaja jeden ząbek :rozpacz: ciekawe czy silnik nie oberwał a za 10tys wymiana



kamikaze.
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: śr maja 08, 2013 21:14
Lokalizacja: Jaworzno

Za duża emisja spalin golf 3 1.9 SDI

Post autor: kamikaze. » sob sty 06, 2018 13:55

Ciekaw jestem jak Ci rano odpalał :hmm:
Tu masz fajny temat z opisem bloków w VAGu:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3&start=14" onclick="window.open(this.href);return false;



sadam-x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 03, 2018 03:04
Lokalizacja: ok. Krosno Odrzańskie

Re: Za duża emisja spalin golf 3 1.9 SDI

Post autor: sadam-x » sob sty 06, 2018 15:49

kamikaze. pisze:Ciekaw jestem jak Ci rano odpalał :hmm:
Tu masz fajny temat z opisem bloków w VAGu:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3&start=14" onclick="window.open(this.href);return false;
:okej: :okej: :okej: super



sadam-x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 03, 2018 03:04
Lokalizacja: ok. Krosno Odrzańskie

Za duża emisja spalin golf 3 1.9 SDI

Post autor: sadam-x » sob sty 06, 2018 18:57

No i stało się :
Wykasowane błędy / wymieniony filtr / wyczyszczona odma / kolektor /EGR / uszczelka pod nastawnikiem / ustawienie dawki paliwa na ok. 5.4 / ustawienie kąta 49-52 . :hmm:

No i w drogę a za mną siwo :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :banghead: :banghead: i co dalej ,................... silnik do 85c obroty 3-4 tys. i tak około 7 km i zadymienie zniknęło i smród :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :okej: :okej: a golfik chyba ma turbo bo idzie jak szalony , a jak to nie wystarczy to albo olej na mineralny albo nowy post jak zrobić remont :satan: :satan: :satan:

Dziękuje wszystkim za pomoc :pub:


Z 6-9 na 0,56 :grin: :grin: :grin: :grin: :goof: :goof: :goof: :goof: :okej: norma 3,00 :hehe:
0,56.png

Temat zakończony.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości