1.9 TDI AXR Wysokie spalanie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Itz Virgun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn gru 25, 2017 00:23

1.9 TDI AXR Wysokie spalanie

Post autor: Itz Virgun » pt sty 05, 2018 10:51

6.75l/100km wyszło przy tankowaniu pod korek (tankowane po przejechaniu 300km, mała ilość miasta).

Teraz jeszcze gorzej - pojechałem, chciałem odpalić i pupa - nie odpala, nie kręci, nic - cisza.
Przekręcam kluczyk, czekam aż zgaśnie kontrolka od świec i próbuje odpalić - cisza, kontrolki (np. od hamulca ręcznego) nie gasną, rozrusznik nie kręci.
Próbowałem z 5 min (potrząsając samochodem) w końcu zapalił, następnego dnia pierwszy raz nie chciał zapalić (kompletna cisza) później już zapalił i pali do teraz, natomiast kiedy ledwo odpaliłem kręcił jakby nie mógł. Napięcie na akumulatorze 11.2V (podczas odpalonego silnika 14V), przy włączonych światłach wartość spada do 11V - problem z akumulatorem, rozrusznikiem, kostką stacyjki?

Dzisiaj jadę 100 km to zobaczę czy w drodze powrotnej odpalę i jakie będzie napięcie jak przyjadę.



deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: 1.9 TDI AXR Wysokie spalanie

Post autor: deskjet » pt sty 05, 2018 11:35

Itz Virgun pisze:Napięcie na akumulatorze 11.2V (podczas odpalonego silnika 14V), przy włączonych światłach wartość spada do 11V
11,2V to stanowczo za mało, przy doładowanym i sprawnym aku po nocy min to 12,5V, spróbuj naładować aku prostownikiem.
Druga sprawa 11V na włączonych światłach to też porażka i stąd problem z niedoładowanym aku, do sprawdzenia altek i regulator. Na włączonych światłach min to 13,9V ale najlepiej jak jest powyżej 14V.


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości