Układ chłodzenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kamikadzebm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: śr cze 20, 2012 18:34

Układ chłodzenia

Post autor: kamikadzebm » ndz sie 13, 2017 13:26

Witam. Posiadam Golfa mk4 1.9 tdi. W grudniu 2015 roku robil mi mechanik wymiane rozrzadu wraz z pompą wody. Pompa wody wyglądała jak obgryziona dookoła. Wtedy tez mechanik stwierdził że cały układ chłodzenia mam zawalony syfem z tej pompy. Wyplukalem go na ile moglem. Zbiorniczek tez wymylem. Przejezdzalem ok 500km i znow spuszczalem wode i wlewalem świeżej itd. Oczywiscie destylowana. Od jakiegos czasu tzn może około 1.5 miesiąca miałem problem że wstaje rano odpalam auto a tu mi wyskakuje brak płynu. Sprawdzam patrze nie ma nic susza w zbiorniczku. Pod autem raczej od strony rozrządu plama ze widać gdzie leciało. Mechanik miał mi wymienić pompę ale stwierdził że może coś podeszlo i woda uciekła. Dolalem przejechałem do pracy to samo. Woda uciekła. Wrocilem do domu spuscilem całą wodę odpinajac wąż od chlodnicy u dołu no i zaczęła lecieć dosłownie bordowa woda. No to zaczalem sciagac węże po kolei i wybierać taką maź bordowa z ukladu. Wybralem ile moglem wyplukalem uklad jeszcze woda. Przejechalem okolo 2 tysiecy kilometrów wchodzę do auta odpalam. Brak wody. I teraz pytanie. Czy możliwe jest że układ się zatyka przez ten syf robi sie cisnienie i wywala go w najslabszym punkcie? Najgorzej sytuacja wyglądała przy chlodnicy oleju. Węże byly twarde chyba zatkane przy pierwszym czyszczeniu. Wczoraj zrobilem ok 80 km i nic nie ubyło



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2824
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Układ chłodzenia

Post autor: bioly05011 » ndz sie 13, 2017 14:23

nie ma takiej możliwości,podstaw na noc ,kawał tektury będziesz wiedział w którym dokładnie miejscu cienkie,jak koło rozrządu pompa cieknie...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

kamikadzebm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: śr cze 20, 2012 18:34

Układ chłodzenia

Post autor: kamikadzebm » ndz sie 13, 2017 14:26

Tylko że widzisz. Przejechalem 1.5 miesiaca jakieś 2 tysiace km i nic nie ucieklo. Dopiero wczoraj jeżeli pompa by padla to nie uciekaloby caly czas?



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2824
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Układ chłodzenia

Post autor: bioly05011 » ndz sie 13, 2017 14:39

ostatnio vectra c miałem że dopiero po zgaszeniu z pompy ciekło,dlatego zrób tak jak pisałem i będziesz wiedział z której strony leci...również może być że to tylko korek do wymiany...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

kamikadzebm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: śr cze 20, 2012 18:34

Układ chłodzenia

Post autor: kamikadzebm » ndz sie 13, 2017 17:40

Tylko mi w trakcie jazdy tez ucieka. Jeszcze ktoś ma jakies rady?



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Układ chłodzenia

Post autor: Garrison » ndz sie 13, 2017 18:01

Może chłodnica w lewym dolnym rogu (patrząc od przodu na auto) zaczęła solidnie puszczać? Mi dzisiaj Golf zgotował niespodziankę, bo znowu zniknął płyn chłodniczy. Kałuża dość obfita, cieknie właśnie z narożnika chłodnicy (jak nie na całej szerokości), ale przy okazji widziałem, że jest mokry przewód 1-1,5cm^2 zaraz obok chłodnicy. Zakleiłem taśmą izolacyjną i już tak płyn nie spiernicza. Niemniej jednak z chłodnicy dalej kapie. Jak pech to pech - urlopy, święto, nic tylko odkrywać awarie.

Wcześniejsze spore ubytki były spowodowane przez uwalony króciec, który wchodzi w podszybie, a raczej jego okolicy do ściany grodziowej. Zdarzało się uzupełniać zbiornik od 0 do max trzy razy dziennie, zanim tego dziada zlokalizowaliśmy. Najlepsze było to, że nie zostawiałem plam :)



kamikadzebm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: śr cze 20, 2012 18:34

Układ chłodzenia

Post autor: kamikadzebm » ndz sie 13, 2017 19:39

Najgorsze jest to że leci nie wiadomo kiedy. Moge teraz znow jezdzic dwa miesiące i nic nie bedzie leciec bede jak glupi podkladal karton codziennie i nic z tego nie bedzie



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Układ chłodzenia

Post autor: Garrison » ndz sie 13, 2017 21:36

kamikadzebm pisze:Najgorsze jest to że leci nie wiadomo kiedy. Moge teraz znow jezdzic dwa miesiące i nic nie bedzie leciec bede jak glupi podkladal karton codziennie i nic z tego nie bedzie
Niby są środki, które potem pod lampą UV oświetlają. W moim przypadku plam nie było, bo leciało na skrzynię (automat, więc może się różnić obudowa) i faktycznie jak się tam zajrzało, to było "morze czerwone". Wycieki płynu chłodniczego to straszne cholery, które ciężko znaleźć, ale w końcu znajdziesz. Najlepiej to zagrzej silnik, stań w suchym miejscu i obserwuj, gdzie się skrapla.



kamikadzebm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: śr cze 20, 2012 18:34

Układ chłodzenia

Post autor: kamikadzebm » pn sie 14, 2017 19:28

No właśnie juz tak robilem. Sciagnalem koło osłony od spodu założyłem koło i jazda. Nawet mu cisnalem galancie na trasie zeby sie dobrze zagrzal. Wracam karton pod auto sciagam koło. Susza plynu nawet nie ubylo :/



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Układ chłodzenia

Post autor: Garrison » wt sie 15, 2017 00:40

Czyli wynika z tego, że raz na jakiś czas lub w naprawdę specyficznych warunkach któreś miejsce się rozszczelnia i uszczelnia. Ta plama przy rozrządzie podpowiada rozsądkowi, by przyjrzeć się dokładniej wężom idącym w tamtej okolicy, bo może patrząc od góry są ok, a od spodu, na łączeniach, są popękane.

W AJM nie było takiego wynalazku jak chłodnica EGR?



kamikadzebm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: śr cze 20, 2012 18:34

Układ chłodzenia

Post autor: kamikadzebm » wt sie 15, 2017 10:17

Dokładnie tak jak powiedziałeś raz na jakiś czas. Właśnie nie wiem czy jest taka chłodniczka. Nie jestem pewny ale kiedys po wycieku mokry był tlumik drgań skretnych i wahacz od spodu wiadomo predkosc to pryska do tylu. Niestety w domowych warunkach do pompy dotrzec za bardzo nie ma jak. Nawet jej nie moge zlokalizowac bo wszedzie cos przeszkadza



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości