Filtr oleju

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Filtr oleju

Post autor: pironet » pn paź 19, 2015 21:14

italiano_83 pisze:A co poleca i co oferuje warsztat w swojej ofercie.. hmmm logicznie działający oferuje produkt na którym ma najlepsza przebitkę na sprzedaży/ marży :bajer:
Bez urazy, bo tak się robi jak się chce zarabiać pieniążki i z tego żyć .
Ojjj mylisz się kolego,dla mnie liczy się niezawodność i renoma a jeśli miałem niemiłe doświadczenia z jakimiś podzespołami to po prostu ich nie stosuję.,,przebitka? A myślisz, że na tańszych podzespołach nie mam przebitki???? Zdziwił byś się oj zdziwił. Podam przykład z dzisiejszego dnia - mogłem zamontować w pandzie wahacze z maxa i mieć przebitkę 80 % ale wybrałem wersję meyle z przebitką 55 % . Klient dał mi wolną rękę ale ja wolę zarobić mniej, ale mieć klienta niż zbijać bąki .Generalnie każdy u mnie słyszy, że nie robi mi różnicy czy zamówi u mnie czy przywiezie sam ale zawsze również podaję ceny u mnie i generalnie nawet ci co sprawdzają w sklepie i tak wolą abym dostarczył części. NA marginesie to odbiega to już od samego tematu i nie jest to przedmiotem dyskusji a ja wyraziłem tylko swoją skromną opinię.
i powtórzę nie porównuj cen allegro bo o tym w ogóle nie chcę dyskutować. Allegro to masa podróbek problemów itd.. Każdy mój zakup tam kończył się problemami.


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Filtr oleju

Post autor: italiano_83 » wt paź 20, 2015 18:00

pironet pisze:ojjj mylisz się kolego,dla mnie liczy się niezawodność i renoma a jeśli miałem niemiłe doświadczenia z akimiś podzespołami to po prostu ich nie stosuję.,,przebitka? a myślisz że na tańszych podzespołach nie mam przebitki????
Podziwiam, nic więcej napisać nie można :bigok: Mam tylko nadzieje, że dla dobra klientów nie dokładasz do interesu.
pironet pisze:i Powtórzę nie porównuj cen allegro bo o tym w ogólę nie chcę dyskutować allegro to masa podróbek problemów itd.Każdy mój zakup tam kończył się problemami.
A czy ja coś o cenach z allegro pisałem, przestań mącić wodę -ok :bajer: Bo bzdury jakieś wymyślasz.

Pewnie jak by ci się trafiło schrzanione sprzęgło LUK czy Sachs czy dwumasowe kolo zamachowe, to był by to przypadek nic nie znaczący, a jedne filtr nie pasił i robisz z tego dramat.

Ludzie jeżdżą na gorszych wynalazkach i tłuką kilometry i nie mają problemów, tylko u nas rządzi "przerost formy nad treścią" i najlepszy autem jest Passat tdi w combi.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Buc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt mar 05, 2010 18:04
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Filtr oleju

Post autor: Buc » śr paź 21, 2015 17:31

Ja ostatnio się ,,rzuciłem" i kupiłem filtr oleju Purfluxa (ponoć szły na pierwszy montaż w Golfie mk2). Mój mechanik zakłada wszystkim klientom produkty Filtrona i bardzo sobie chwali ich produkty, dotąd nie miał z nimi żadnego problemu (podobno Filtron jest podwykonawcą dla Manna, nie wiem ile w tym prawdy). I nie robi na tym przebitki, gdyż pokazuje faktury za części, dolicza jedynie parę złotych za dojazd po części. Płaci się u niego za robociznę i już.

Jednakże, ostatnio mój dziadek miał przykrą niespodziankę właśnie z filtrem oleju Filtrona, zainstalowanym u tego mechanika. Po dojechaniu do domu, gdy silnik nabrał właściwą temperaturę, to filtr się rozszczelnił i wyciekł olej. Zaholowaliśmy samochód i na koszt warsztatu założono nowy filtr i nalano nowy olej. Resztkę butelki wydano do ręki na ewentualne dolewki. Tak więc, Filtronowi zdarzają się małe wpadki (o których pisał Michał 1977). Mechanik stwierdził, że to pierwszy przypadek gdy nawalił mu założony filtr Filtrona.

Z resztą, kilka dni temu, napotkałem całkowicie przypadkiem taki artykuł: http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/t ... trze/jgl7p" onclick="window.open(this.href);return false;

Co prawda jest on z 2009 roku, ale dość dobrze wypowiadano się o filtrach Boscha. Być może są robione w Chinach (jak większość produktów), co może jednak nie rzutować na jakość.


Wielki, zły Buc

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Filtr oleju

Post autor: VW_seller » czw paź 22, 2015 16:24

prawie wszystko robią w chinach to ,że pisze made in coś tam to nie ważne ,mają to opłacone . kolega pracuje w zakładzie uszczelek ,pisze na nich made in germany a produkty przychodzą z ch.r.l co nie zmienia faktu ,że z chin mozna liczyć na towar bardzo dobrej jakosci


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
jmw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: wt sie 18, 2015 17:40
Lokalizacja: Śląskie
Silnik: BCB

Filtr oleju

Post autor: jmw » sob sty 13, 2018 18:34

Szkoda, że producenci nie podają masy swoich filtrów. Dałoby się fajnie porównać.
Poza tym odnośnie flitów Hengst, czy jak się je kupuje to są "Made in Germany"?



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Filtr oleju

Post autor: Barton_ » sob sty 13, 2018 23:22

A ten napis, że Zdiełano w Germanii to coś zmienia?
Dla mnie Filtron z PL czy inny w DE to jedno i to samo. Zmieniać co 10-15 tys razem z olejem i nie szukać problemu gdzie go nie ma.

P.S. Złota łopata stycznia jest Twoja. Odkopałeś wątek z '15.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
jmw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: wt sie 18, 2015 17:40
Lokalizacja: Śląskie
Silnik: BCB

Filtr oleju

Post autor: jmw » ndz sty 14, 2018 09:29

Właśnie Piotr Tester na YT zaczął mierzyć masy i wkłady filtrów.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Filtr oleju

Post autor: grandi » ndz sty 14, 2018 13:34

http://www.vitay.pl/AutoSwiat/Artykul,D ... 580,1.html" onclick="window.open(this.href);return false;

TO tak w skrócie

Najważniejsze chyba żeby filtr posiadał zawór zwrotny , nastepna rzecz to ilosc otworow np mann ma 5 a np filtron 4 ostania rzecz to wkład filtrujacy czy bedzie to mann czy bosch czy filtron bedzie to podobna jakosc nie kupujcie najtanszych filtrow np decermann czy david deso czy jakos tak . Mann robi filtry na pierwszy montaż ale np filtronn tez robi filtry na pierzwszy montaż do opla ale zarowno filtron i knecht naleza do tej s amej korporacji


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 83 gości