Gdzie zregenerować turbinę?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kaczmar1948
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 31, 2015 11:32

Gdzie zregenerować turbinę?

Post autor: Kaczmar1948 » pt wrz 04, 2015 11:57

Witam Panowie. Jestem nowy wiec też Was witam :)

Problem jest taki że zakupiłem niedawno Golfa IV 1.9 TDI i problem polega na tym że czasami przechodzi mi w "notlauf"(tryb awaryjny) i cała ta srebrna muszla jest upaćkana od oleju. Wolę ją zregenerować bo lepiej dmuchać na zimne :) I pytanko me gdzie najlepiej ją zregenerować bo słyszałem że są w Polsce tylko 2 czy 3 miejsca gdzie ją porządnie zregenerują. Wiecie gdzie i jakie koszta ? Pozdrawiam :pub:



Havan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 16:10

Gdzie zregenerować turbinę?

Post autor: Havan » pt wrz 04, 2015 12:11

Jeżeli masz taki problem to najpierw bym przyjrzał się skąd się ten olej bierze i co jest przyczyną notlaufa (b. obszerny temat na forum) a potem dopiero obwiniał turbinę bo b. możliwe że to nie jej wina a w ciemno oddać do regeneracji to większe koszta jak kupienie sprawnej używki i brak gwarancji że będzie ona hulać tak jak powinna. Ja regenerowałem i żałuję decyzji. Może po prostu miałem pecha, ale moje zdanie na temat regeneracji jest taki że to loteriada.


Tuning D/TD/MTDI? Pisz PW.

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Gdzie zregenerować turbinę?

Post autor: VW_seller » pt wrz 04, 2015 16:10

Havan pisze: Może po prostu miałem pecha, ale moje zdanie na temat regeneracji jest taki że to loteriada
to nie pech ,zazwyczaj wkładają nowe chińskie korasy (niby ustawione/wyważone ) ,że je tylko ci wkładają i ot już po regeneracji .zakładają aby 2 nowe oringi pomiedzy koras a obudowe i tyle . miałem przypadek ,że gosciowi wcisneli niby nowe turbo do silnika AHU garret t15 zapłacił za 1600zł :shock: a miał gorsze luzy jak u mnie po 320 tyś km ( pewnie x2 ) ale tyle pisze na liczniku . do tego po miesiacu od kupna juz pobierała olej ,fajna mi to nowa t15 :rotfl: :jaja:

ja to bym szukał sprawnej używki od kogoś zaufanego z forum z jakąś chociaż 30 dniową gwarancją . bo jak ktoś nie umie jeździć to nówke można szybko załatwić .lepiej sobie sdi kupić


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

pantol89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 21:52

Gdzie zregenerować turbinę?

Post autor: pantol89 » pt wrz 04, 2015 22:03

Kup korasa na allegro i sam sobie zregeneruj sam jezdze na regenerowanej samemu i jest wszystko ok. Mozna podjechac z korasem do turbinjarzy i ci ja dowaza ;)



Awatar użytkownika
ProfiTurbo.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob lis 29, 2014 16:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Gdzie zregenerować turbinę?

Post autor: ProfiTurbo.pl » sob wrz 05, 2015 13:09

Kolega wyżej dobrze mówi ;) z tą różnicą, że rdzenie są doważane standardowo, poza przełożeniem starego CHRA i sprawdzeniem mechanizmu VNT, niewiele juz trzeba robić. Tu masz fajny temat o czyszczeniu zmiennej geometrii: viewtopic.php?f=35&t=563633" onclick="window.open(this.href);return false;, gdzie przy okazji zobaczysz jak wymienić rdzeń.


http://www.ProfiTurbo.pl" onclick="window.open(this.href);return false; - CHRA, VNT, 'gruszki', testery do VNT.

Kaczmar1948
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 31, 2015 11:32

Gdzie zregenerować turbinę?

Post autor: Kaczmar1948 » pn wrz 07, 2015 11:22

To nie wiecie w jakich miastach najleoiej zregeneruja w Polsce ?



fisichella94
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn lut 16, 2015 21:52

Gdzie zregenerować turbinę?

Post autor: fisichella94 » sob wrz 12, 2015 22:41

Ja wiem ze nie polecam regeneracji turbiny w stegnie...turbo po regeneracji słabiej ciągnie dopiero od 2200 a wcześniej od 1800..



garfield1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 13, 2017 08:26

Gdzie zregenerować turbinę?

Post autor: garfield1 » pt paź 13, 2017 09:27

Polecam firmę DSL z Chorzelowa.
Jakieś pól roku temu padło mi turbo od mojej golfiny poczytałem tu na forum i zamówiłem na allegro srodek czyli "korase".
Pochodzilo 2 mieś. gwizdało jak cholera i ogólnie słabe było auto.
Pojechałem do DSL zdemontowali zrobili zamontowali i teraz śmiga aż miło a mocy aż nadmiar :D
Wypytywałem ich o graty bo bałem się że kolejny chińczyk trafi do mojej fury i okazało się że maja autoryzację meletta i tylko takich części używaja.
Naprawde warsztat godny polecenia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości