Golf się zapowietrza w dziwny sposób.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

simer17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 18:39
Lokalizacja: Tarnów

Golf się zapowietrza w dziwny sposób.

Post autor: simer17 » śr lut 11, 2015 12:20

Witam ! Panowie myśliciele, mam zagadkę dla was ! I dla samego siebie też. Coś mój golf 1.9 tdi 90 km świruje. Mianowicie, pewnego pięknego dnia po 1.5 roku użytkowania auta postanowiłem wymienić wszystkie filtry, paliwa też, ale to nie ma raczej nic do znaczenie, po wymianie golf ładnie jeździł, zero problemów, aż tu nagle po 2 miesiącach idę po pracy do auta, odpala od strzała jak zawsze, zapinam pasy ruszam sobie powoli, ujechałem 15 metrów chce przyśpieszyć a golfa mi zdusiło i zgasł ! holowanie do domu bo nie odpalił, w wężyku przeźroczystym do pompy paliwa 2 cm pęcherzyk powietrza, po odkręceniu przewodów na wtryskach, pomielaniu z 3 razy po 10 sekund, i dokręceniu, golf sie odpowietrzył i zapalił, mechanik doradził mi że możliwe że kupiłem kiepskiej jakości filtr i gdzieś puszcza oraz doradził tez wymianę zaworka powrotnego na filtrze. Ok, kupiłem zaworek za 10 PLN , filtr MAN za 70 zł, przed wymianą zagrzałem auto- szły bąble powietrza czasem, zgasiłem, nowy filtr zalałem ropą, wymieniłem go wraz z zaworkiem, auto odpaliłem, przegazowałem, po 10 minutach czysto ! brak bąbli powietrza, więc sukces. Patrzyłem kolejnego dnia i następnego, i bąble nie szły więc awarie uznałem za naprawianą. Minął kolejny miesiąc, sytuacja podobna, 2 dni temu wbijam do auta, 2 stopnie na plusie, po 4 godzinach postoju, golf odpala od strzała jak zawsze, jednyka - ruszam, daję 2, dodaję gazu a golf nie przyśpiesza, po 2 sekundach zgasł. Maska do góry - przewód paliwowy cały pusty !! :/ Dodam że w obu sytuacjach ropy w baku było jedną kreskę ponad rezerwą więc co najmniej 10 l. Tym razem byłem przygotowany i miałem klucz, poluzowałem przewody od wtrysków, po 10-15 sek kręcenia pokazało się paliwo w przeźroczystym przewodzi do zasilania pompy, pomielałem drugi raz żeby się odpowietrzył jeszcze, dokręciłem przewody, pomielałem z 5-7 sek i załapał i odpalił. Przegazówka z minutę i bąbli w przewodzie brak, jak by wszystko było ok... I co powiecie na to ? Jakieś pomysły ? Dodam że przed chwilą wyczyściłem dokładnie smok w baku, ale to raczej nie to, bo jeszcze przed czyszczeniem dmuchałem w krućce na nim, i bez problemu drożny był odpływ jak i dopływ. Ale profilaktycznie rozebrałem i wyczyściłem ładnie, oring dobry prawidłowo trzyma, trochę szlamu wyciągłem ale nie dużo, jedyne co mnie dziwi, to brak w nim zaworka na zasilaniu takiego download/file.php?id=35159" onclick="window.open(this.href);return false; . Czyli paliwo może zarówno wchodzić jak i wychodzić. Ale nie ma tam śladów od wiertła jak by ktoś go przewiercił, wygląda raczej jak by oryginalnie było tak bez zaworka zwrotnego . Jakieś pomysły ? Dodam że auto posiadam 2 lata i przez 1.5 roku nie było żadnych problemów z zapowietrzaniem się.



Awatar użytkownika
balon91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 15, 2014 22:25
Lokalizacja: Chodzież

Golf się zapowietrza w dziwny sposób.

Post autor: balon91 » śr lut 11, 2015 20:43

Podłącz vaga i sprawdź błędy.
ja bym stawiał na pompę paliwa.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Golf się zapowietrza w dziwny sposób.

Post autor: Haki » śr lut 11, 2015 22:54

Tak jak napisał kolega balon91, 1 rzecz - komp i diagnoza

2 - rzecz - zapowietrzanie się MKIV --- jest obszerny temat o tym problemie i radzeniu sobie z nim na forum - więc znajdziesz ,,,

1,5 roku to trochę za rzadko na zmiany filtrów - ale wykluczam ,że coś źle zrobiłeś podczas tej operacji ...

ps --- zalej więcej tego paliwa i sprawdź ...

znalazłem coś o czym pisałeś viewtopic.php?t=281082" onclick="window.open(this.href);return false; :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

simer17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 18:39
Lokalizacja: Tarnów

Golf się zapowietrza w dziwny sposób.

Post autor: simer17 » czw lut 12, 2015 00:39

Pompa paliwa raczej odpada bo jest tylko jedna pompa - wtryskowa, a ta działa i podaje na wtryski poprawnie oraz ciągnie ropę z baku też poprawnie. W baku nie ma dodatkowej pompy wspomagającej. Komputer nie wykazuje żadnych błędów. Temat o zapowietrzaniu się czytałem oraz o tym skoku też. Myślałem że spotkał się ktoś z czymś takim bo mój przypadek jest dość dziwny. Pozostaje mi chyba jak na razie założyć nowe przewody paliwa doprowadzające oraz odprowadzajace paliwo od filtra, do tego dam zaworek zwrotny na odpływie do baku gdyż w smoku nie ma zaworka lub ktoś kiedyś rozwiercił. I będę obserwował co się dalej dzieje.... Jak na razie wszystko jest ładnie jak zawsze, ale zapewne to kwestia czasu kiedy po paru godzinach postoju odpalę auto, ujadę parę metrów i znowu się zapowietrzy. Dziwne jest to że podczas jazdy jak już jedzie to nie brakuje mu paliwa i się nie zapowietrza. A obydwa te przypadki były po postoju i po paru metrach jazdy auto gasło.



kamillo97
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 15, 2014 21:31

Golf się zapowietrza w dziwny sposób.

Post autor: kamillo97 » czw lut 12, 2015 19:07

Może jest tak że gdy samochód stoi to z powodu braku zaworka zwrotnego paliwo cofa cię do baku i zanim pompa je pociągnie to zassie również trochę powietrza przez jakąś mikro nieszczelność w czasie jazdy to nie występuje bo paliwo jest ciągle w układzie. Ja bym zaczął od wymiany tak jak piszesz przewodów. To są tylko moje przemyślenia więc nie muszą być do końca prawidłowe.



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Golf się zapowietrza w dziwny sposób.

Post autor: Eyk88 » pt lut 13, 2015 00:02

Przewody paliwowe całe? Sprawdź dokładnie.



simer17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 18:39
Lokalizacja: Tarnów

Golf się zapowietrza w dziwny sposób.

Post autor: simer17 » pt lut 13, 2015 01:09

Przewody paliwowe są całe, nagdzie nie widzę żeby puszczaly paliwo, ale w najbliższym czasie je wymienię oraz dam lepsze zaciski i zaworek zwrotny. Aktualnie zero pęcherzyków powietrza, ale wcześniej też nie było A jednak się nagle zapowietrzył nie wiadomo czemu. zobaczymy co się stanie jak znowu poziom paliwa w baku będzie mniejszy, na razie pozostaje obserwować sytuację.

Dodam jeszcze że od ponad roku telepie mi silnikiem na luzie przy dojeżdżaniu do świateł itp, a od 2 miesięcy czasem nawet na postoju lekko trzęsie silnikiem. Znalazłem temat na forum ktoś miał identyczny problem ale temat padł: viewtopic.php?t=99673-to" onclick="window.open(this.href);return false; http://forum.vw-passat.pl/threads/61748 ... ie-1-9-tdi(105KM" onclick="window.open(this.href);return false;)
viewtopic.php?f=35&t=432440" onclick="window.open(this.href);return false;

Tu jest bardziej obszerny temat ale goście podają wiele przyczyn, komputer silnika, wtryski, pompa itd więc dam sobie spokój bo mnie kasa nie swędzi i nie mam zamiaru wymieniać pół auta więc będę po prostu z tym jeździł:
http://www.a3-club.net/forum/showthread ... ia+trzesie" onclick="window.open(this.href);return false;



simer17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 18:39
Lokalizacja: Tarnów

Golf się zapowietrza w dziwny sposób.

Post autor: simer17 » sob lut 14, 2015 14:42

Witam, dziś miałem trochę czasu i zabrałem się za ogarnięcie tego złomka. I tak, zatankowałem pełny bak z środkiem do czyszczenia układu paliwowo-wtryskowego STP, pojeździłem trochę i jak na razie częsienie na postoju nie występuje, ale mniejsza o to bo z tym dało by się nawet jeździć bo były to minimalne drgawki silnika. Kolejna sprawa słabe hamulce po paru hamowaniach pod rząd, zlokalizowałem pęknięty przewód podciśnienia do serwa, kupiłem nowy solidny gates i wymieniłem i już jest ok, ale.... Powietrze ! Znowu leciały pęcherzyki powietrza, myślę sobie nieee.... nie wytrzymam zaraz. Dobra. Kupiłem przewody czarne paliwowe gates i zaworek zwrotny żeby nie cofało do baku oraz zaciski. Założyłem, odpalam, przegazówka aby się odpowietrzył, i co ? Nic to nie dało, powietrze dalej leci, średnio co sekundę lub częściej mały pęcherzyk. Dobra to jedziemy po kolei, wstawiłem przeźroczysty przewód igielitowy na zasilaniu z baku - pęcherzyków brak z baku, czyli układ zasilania przed filtrem szczelny, ok, myślę sobie może pompa łapie powietrze, wstawiłem przewód przeźroczysty na powrocie z pompy, i nic, na powrocie pęcherzyków powietrza brak, a na zasilaniu z filtra do pompy dalej lecą. Sobie myślę może przewód zasilający przy filtrze puszcza, wstawiłem nowy przeźroczysty na zaciskach i nic, dalej powietrze leci ito prosto z filtra paliwa. Podsumowując, wszystkie przewody szczelne, na zasilaniu z baku do filtra powietrza brak, na powrocie z pompy do filtra powietrza brak, pozostaje opcja że filter albo puszcza na zgrzewie , ale przecież to nie możliwe aby drugi filtr puszczał, pierwszy za 40 zł drugi za ponad 60 MAN, albo Zaworek/podgrzewacz jak zwał tak zwał..... Który był wymieniany razem z filtrem bo myślałem że stary był zły. Wychodzi na to że możliwe aby drugi zaworek już się zepsuł po miesiącu ? Co o tym myślicie ? Bo innej opcji i innego dojścia powietrza do filtra paliwa nie widzę. ...



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Golf się zapowietrza w dziwny sposób.

Post autor: Eyk88 » ndz lut 15, 2015 00:41

Zrób test- weź owiń foliówką filtr szczelnie i sprawdź, czy nie zaciska się na filtrze przez zassane powietrze. Btw, dobrze zamontowany jest filtr?



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Golf się zapowietrza w dziwny sposób.

Post autor: Sztomel » ndz lut 15, 2015 01:16

Jak nie odpali lub zgaśnie w trakcie jazdy to sprawdź czy przy kolejnej próbie odpalenia zaświeci się i zgaśnie kontrolka świec żarowych - jeśli nie to czeka Cię wymiana bądź regeneracja przekaźnika 109. Jeśli to nie będzie to - sprawdź czy nie masz zapchanego odpowietrzenia baku.


Obrazek

simer17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 18:39
Lokalizacja: Tarnów

Golf się zapowietrza w dziwny sposób.

Post autor: simer17 » ndz lut 15, 2015 02:02

Odpowietrzenie baku sprawdze jutro, oraz w poniedziałek wymienię po raz drugi zaworek w filtrze paliwa bo podejrzewam że to on puszcza powietrze bo innej opcji za bardzo nie widzę. Nowy był niby ale za 8 zł to pewnie jakieś chińskie g@wno.



Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Golf się zapowietrza w dziwny sposób.

Post autor: stefano189 » ndz lut 15, 2015 12:11

simer17 pisze:oraz w poniedziałek wymienię po raz drugi zaworek w filtrze paliwa bo podejrzewam że to on puszcza powietrze
ale kombinujesz z tym za*ranym zaworkiem. Kup nowy porządny filtr paliwa z mkII 1,6 D. PP838. http://allegro.pl/filtr-paliwa-pp838-go ... 95564.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Powrót paliwa zmostkuj łącznikiem fi8. Wymień przewody paliwa filtra pod maską :
1. koło Mcpersona od złączki do filtra paliwa i od filtra do pompy
2. z wężem powrotu zrób to samo.

Gwarantuje że twoje problemy miną. Podziwiam ludzi którzy wymieniają po 200x oringi pod zaworkiem na filtrze, albo sam zaworek. Choćbyś kupił zaworek powlekany złotem, to i tak będzie do :ass: :ass: . A tak na marginesie, ten zaworek ma niby podgrzewać paliwo, a w rzeczywistości jego funkcja ogranicza się do podnoszenia ciśnienia użytkownikom. Prawie to samo debilne rozwiązanie ma opel w silnikach DTI i innych ropociągach. Pociąłbym na kawałki tych durnych inżynierków którzy to wymyślili. :hehe: :hehe:

Ten zaworek ma być w naszych autach traktowany jak DPF :hmm: :hmm: :hmm: . Sprawia nawet minimalne problemy ? Usunąć, wyciąć, zaspawać, wy*ieprzyć. Tyle ode mnie. :okej: :okej:


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

simer17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 18:39
Lokalizacja: Tarnów

Golf się zapowietrza w dziwny sposób.

Post autor: simer17 » ndz lut 15, 2015 15:07

Teraz już wiem że prościej by było wymienić filtr na taki prosty od golfa 2 np, i przy kolejnej wymianie napewno to zrobię ale aktualnie po raz ostatni zainwestuje w nowy zaworek, czemu ? Bo mi poprostu żal wywalić praktycznie nowego filtra paliwa do kosza. Ba. Mam nawet już dwa nowe filtry a tu się okazało że to nie filtr puszczał tylko nowy zaworek. Mądry polak po szkodzie ;) Przewody już pisałem że wymieniłem na nowe gates i dałem zaciski skręcane a nie te lipne sprężynkowe.



maciek805
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: pt mar 18, 2011 21:10

Golf się zapowietrza w dziwny sposób.

Post autor: maciek805 » ndz lut 15, 2015 16:54

Tez sie mecze z powietrzem w ukl. paliwowym. A tak apropo to ktos wspomnial o odpowietrzaniu baku - Jak sie za to zabrac, gdzie to jest ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości