1.9 TDI ASZ kopci po nocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
N0jmi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lip 22, 2014 09:20

1.9 TDI ASZ kopci po nocy

Post autor: N0jmi » wt lip 22, 2014 10:08

Witam, posiadam VW Bore 1.9 TDI ASZ auto po nocy odpala troszkę gorzej, trzeba o sekundę dłużej przytrzymać na rozruchu niż zwykle, po odpaleniu dymi przez około minute na szaro z delikatnym niebieskim jak dym z papierosa i obroty delikatnie faluja (850-900).
Po minucie wszystko wraca do normy silnik chodzi równiutko nie dymi nie faluje przy 2 odpaleniu nie ma w ogóle problemu, oleju nie ubywa płynu też nie( po trasie ponad 1tys km nie zauważyłem żadnego ubytku.
Rzeczy które już zrobiłem:
-wymiana wszystkich filtrów + olej
-rozrząd + pompa wody
-płyn G-12
-wszystkie świece
-wałek rozrządu + popychacze 8 szt. (uszczelka pokrywy, zimerring wałka, półpanweki)
-przekaźnik świec żarowych
- ustawienia kątów wtrysku
-sprawdzane ciśnienie na cylindrach
-diagnostyka pompowtrysków ( na lekko rozgrzanym bo musiałem dojechać, było cacy z tego co mówił mechanik) niestety zapomniałem jakie pokazywało wartości
- wymiana zaworków zwrotnych + pomiary ciśnienia pompy w baku i tandem
Podpinałem go pod kompa u 3 różnych mechaników 0 błędów za to każdy miał swoje zdanie:
- nie grzejące świece ( nie było napięcia na listwie świec odłączyłem czujnik temp i sam sprawdziłem napięcie jest)
-przez przytarty wałek (po wymianie nic sie nie zmieniło)
- jedyne co przyniosło efekt była wymiana przekaźnika świec ale odpalił dobrze tylko raz u niego na warsztacie ( możliwe ze odpalał go prędzej i zwyczajnie zrobił mnie w chu... bo przekaźnik puszcza prąd na świece po odpięciu czujnika temp, a ponoć świece w tej temp i tak nie grzeją.
Jakieś pomysły ?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14085
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

1.9 TDI ASZ kopci po nocy

Post autor: Michał_1977 » śr lip 23, 2014 07:51

Spróbuj po nocy 3-4 razy podać paliwo pompą w baku włączając i wyłączając zapłon i później dopiero próbuj uruchomić silnik.
Jeśli odpali dobrze,będzie można przypuszczać że:
-jest nieszczelność w przewodach paliwowych i łapie "lewe" powietrze
-zasyfiony smok pompy w baku
-filtr paliwa zakorkowany brudem (nic nie pisałeś o filtrze)


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
N0jmi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lip 22, 2014 09:20

1.9 TDI ASZ kopci po nocy

Post autor: N0jmi » śr lip 23, 2014 09:29

Filtry wymieniłem na początku jest napisane ze wszystkie filtry.
Zrobiłem jak radziłeś ale nic z tego to samo, trochę krzywo nagrałem ten filmik ale widać w czym problem, dymu nie było dziś aż tak dużo jak zwykle ale trochę widać.
Najlepiej oglądać z dzwiękiem wtedy słychać problem z odpaleniem " zauważyłem ze podnosi się temp. do 50+ stopni a auto stało całą noc, słońca nie ma dziś aż tak dużo żeby nagrzał się sam do tej temp

http://youtu.be/7wIZ4haMjnI



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14085
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

1.9 TDI ASZ kopci po nocy

Post autor: Michał_1977 » śr lip 23, 2014 10:09

N0jmi pisze:jest napisane ze wszystkie filtry.
yyy,faktycznie,dopiero oczy rozklejałem po nocy... :panna:

Sprawdź jeszcze dolot tzn. kolektor dolotowy i klapę gaszącą,bo mogą być zalepione sadzą z olejem.Widziałem taki kolektor do którego po odkręceniu klapy z bidą mieścił się palec wskazujący.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
N0jmi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lip 22, 2014 09:20

1.9 TDI ASZ kopci po nocy

Post autor: N0jmi » śr lip 23, 2014 10:21

Chodzi o EGR tak? to sprawdzony był trochę mokry z oleju ale sadzy nie było chodzi sprawnie. Polecali mi jeszcze odłączyć akumulator na noc żeby zresetować komputer, czy po tym może stać się coś oprócz wyzerowania liczników i pamięci radia ?



black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Re: 1.9 TDI ASZ kopci po nocy

Post autor: black raven » śr lip 23, 2014 13:31

N0jmi pisze: czy po tym może stać się coś oprócz wyzerowania liczników i pamięci radia ?
Kompletnie nic się nie może stać, co najwyżej ( o ile w ogóle ) może Ci wywalić błąd po podłączeniu pod komputer.



Awatar użytkownika
lupo4801
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 21:39
Lokalizacja: ROW

Re: 1.9 TDI ASZ kopci po nocy

Post autor: lupo4801 » śr lip 23, 2014 14:08

1.9 TDI ASZ auto po nocy odpala troszkę gorzej, trzeba o sekundę dłużej przytrzymać na rozruchu niż zwykle, po odpaleniu dymi przez około minute na szaro z delikatnym niebieskim jak dym z papierosa i obroty delikatnie faluja (850-900).


Wymieniałeś uszczelniacze na pompkach ? drugie to uszczelniacze zaworów,ale zaczął bym od pompek.



Awatar użytkownika
N0jmi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lip 22, 2014 09:20

1.9 TDI ASZ kopci po nocy

Post autor: N0jmi » śr lip 23, 2014 14:16

Dam do wymiany pod koniec tyg i napisze czy pomogło



Awatar użytkownika
zakwas
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt mar 09, 2012 14:20

1.9 TDI ASZ kopci po nocy

Post autor: zakwas » pn lip 28, 2014 23:55

Odłączenie akumulatora nic nie da
Moge sie mylic,ale obstawialbym przeplywke..



wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

1.9 TDI ASZ kopci po nocy

Post autor: wron » wt lip 29, 2014 00:44

Mój arl tez z rana kopci na biało i poza tym zero innych dziwnych objawów. Mam wymienione "profilaktycznie " uszczelniacze" wtryskiwaczy i nic to nie zmieniło. na wielu forach czytałem ze tak ma być , że para wodna że itd



Awatar użytkownika
N0jmi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lip 22, 2014 09:20

1.9 TDI ASZ kopci po nocy

Post autor: N0jmi » śr lip 30, 2014 11:22

auto aktualnie u mechanika, wstępnie stwierdził że się zapowietrza zobaczymy co tam znajdzie

Bora odebrana niestety potwierdziło się to o co się bałem, pompowtrysk na 3 cylindrze lekko leje na zimnym silniku, czeka mnie regeneracja pompek ........ narazie odpuszczam nie stać mnie.



Awatar użytkownika
N0jmi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lip 22, 2014 09:20

1.9 TDI ASZ kopci po nocy

Post autor: N0jmi » sob sie 30, 2014 10:49

Witam mam nowe informacje nie dowierzając że to pompowtryski pojechałem znowu na Vaga tym razem z Boscha pompowtryski podawały równa wartość wszystkie były ok.
Przepływka podawała za to za dużo powietrza komputer pokazał że potrzeba 250mg/s a podawała 550mg/s (jak chwile pochodził podawała już zbliżoną wartość)
Druga sprawa temperatura silnika przed odpaleniem była wyższa o 8 stopni niż temp powietrza (stał całą noc nie ruszany) na odchodne dodał do sprawdzenia:
-przepływka
-czujniki
-pompowtryski ( chociaż sam powiedział ze są ok)

Czy zbyt duża dawka powietrza może być przyczyna tego dymienia po długim postoju???


Przed chwila wracałem autem z zakupów i przy wyprzedzaniu auto stracilo moc jak by turbo sie calklwocie wylaczyło, zgasiłem auto po ponownym odpaleniu wszystko wróciło do normy



black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Re: 1.9 TDI ASZ kopci po nocy

Post autor: black raven » wt wrz 02, 2014 08:37

N0jmi pisze:
Przed chwila wracałem autem z zakupów i przy wyprzedzaniu auto stracilo moc jak by turbo sie calklwocie wylaczyło, zgasiłem auto po ponownym odpaleniu wszystko wróciło do normy
Klasyczny notlauf.



Awatar użytkownika
N0jmi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lip 22, 2014 09:20

1.9 TDI ASZ kopci po nocy

Post autor: N0jmi » wt wrz 02, 2014 10:13

Czyli może być tak że przez błędne odczyty przepłwyki przeładowuje mi Turbo ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości