kontrolka oleju i kilka pytan do golfa 1.9td

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

cfo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 24, 2006 14:44
Lokalizacja: Lubaczów

kontrolka oleju i kilka pytan do golfa 1.9td

Post autor: cfo » pn lip 03, 2006 08:58

Witam 3 dni temu wymienilem olej elfa pol syntetyk oraz wszystkie filtry auto sprowadzone z niemiec w zeszlym roku co do wymiany zmieniam go co 7500 tys km nawet czesciej jerzdze stosunkowo wolno bez szarzy :) ostatnio wracalem do domu na nowo wylanym asfalcie przytrzymalem go do 3 tys obrotow moze z kilka min na tej trasie zwolniem i nagle sygnalizacja z licznika o stanie oleju piszczy po czym przestalo otworzylem maske niby wszystko ok temperatura w normie odczekalem chwile po czym pojechalem dalej za chwile ten sam efekt przy 2000 tysiacak obrotow ale popiszczalo i przestalo czytalem troche na ten temat wymienilem dwa czujniki pojechalem na ta trase potrzymalem go na 3 tys moze troche wiecej zwalniam i dalej pisk szlak mnie... bo nie wiem co jest grane moze ktos cos wie na ten temat co moge jeszcze zrobic i czy korek oleju moze miec cos z tym wspolego czy to tylko fantazja do tego mam drugie pytanie czy wie ktos moze w jaki sposob mozna usunac luz na kierownicy ale nie na kolumnie tylko doslownie pod kierownica na pierwszysm lozysku sa delikatne luzy ktroe mnie draznia i chce sie ich pozbyc pozdrawiam i czekam na jakies odpowiedzi



karol_szatan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 14:59
Lokalizacja: Leszno

Post autor: karol_szatan » pn lip 03, 2006 09:27

Pozdrawiam !!! Nie ukrywam że też mam ten problem Golf III 1.6 Benzyna. T^ak jak napisałeś wymieniłem już czujniki ciśnienia oleju - nic dalej piszczy. Konsultowałem sprawę z kilkoma mechanikami ale każdy mówi coś innego, jednego są pewni, że podobno w Golfach III to częsty przypadek. Jedni mówią że to szwankuje elektronika, inni że komputer źle interpretuje dane z czujników. Wiem jedno że mnie to strasznie wk....a. Jedni mówią że po wymianie filtra oleju wszystko wróciło do normy. Acha była jeszcze opinia o nie w pełni działającej pompie oleju. Może nie wytwarzać takiego ciśnienia jakie jest potrzebne. Chyba sam się za to wezmę bo inaczej to się będę z tym kulał a kulał. Pozdrawiam


Karol

cfo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 24, 2006 14:44
Lokalizacja: Lubaczów

Post autor: cfo » pn lip 03, 2006 09:46

Wlasnie tez poczytalem te posty ale nigdzie nie ma 100% rady co to moze byc wymienilem dwa czujniki moze jeszcze jest jakis wymienilem wczesniej czujnik od wentylatora chlodnicy bo padl i niby wszystko jest ok a nie jest zastanawiam sie jeszcze nad zegarami bo nie zawsze swieci mi kontrolka nagrzeania swiec zarowych po przekreceniu klucza a za drugim przekreceniema zawsze czesc pisala ze tak moze byc bo po otworzeniu drzwi podgrzewa sie wstepnie ale jak dalem licznik z innego disla to kontrolka swieci za karzdym przekreceniem klucza a wiec cos musi byc nie tak pozdrawiam



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » pn lip 03, 2006 10:14

Kiedyś miałem i te problemy co wy. Kontrolka zaczęła mrygać kilka tys km po wymianie oleju po zakupie auta. Wlałem półsyntetyk a wcześniej było nie wiadomo co. Wymieniłem czujniki i nicnie dało. Założyłem nawet sobie kontrolki na czujniki żeby widzieć kiedy nie ma ciśnienia. Nie było jak się dogrzał solidnie silnik.

Po pierwsze wyklepałem miskę olejową, bo była wgięta delikatnie tam gdzie jest smok oleju. Wyczyściłem też smok pompy oleju z syfu. Piszczało dalej ale już naprawdę sporadycznie. Ale przy oględzinach spodu silnika sprawdziłem panewki i wyglądały dobrze. Wymieniłem więc filtr oleju na inny. Stary rozciąłem i wg mnie był "zaglutowany" jakimś syfem z silnika. Chyba wcześniej w aucie był olej mineralny albo jakieś inne paskudztwo a ja wlałem dość mocno płukający półsyntetyk (duża liczba zasadowa oleju) i stąd te problemy. Albo ktoś mądry wlał jakiegoś motodoktora nie wadomo po co - bo i oleju nie bierze i na mrozie -30 pali od razu.

Wymieniłem filtr i odtąd jest OK. Wymieniłem filtr na taki sam tzn MANN.



cfo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 24, 2006 14:44
Lokalizacja: Lubaczów

Post autor: cfo » pn lip 03, 2006 10:30

Hmm to moze byc dobry trop bo po sprowadzeniu autka nie mialem zelonego pojecia co bylo tam lane a teraz zaleweam go tez polsyntetykiem i co do koloru oleju to jest czarny jak smola za kazda wymiana no tyle ze to diesel i kazdy mowi ze tak jest co do miski nie rozkrecalem jej jeszcze i nie jest pogieta co do filtrow oleju na poczatku dawalem filtrona i robilo to samo teraz mam jakis inny nie pamietam dokladnej nazwy i dalej to samo byc moze ze byl lany inny olej i kakies mijsca smarowania sa pozatykane przez co nie ma takiego cisnienia jak powienien autko ma 310 tys przejechane ale sprawuje sie oprocz tego co opisalem bez zadego problemu pali za kazdym razem i wszystko jest ok gdyby nie ta kontrolka ehhh



Awatar użytkownika
geno
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn lis 08, 2004 14:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: geno » pn lip 03, 2006 12:27

..mam to samo :cry:
wymienilem juz obydwa czujniki, olej (mineralny 15W 40) + filtr (nie filtron), czyscilem smoka pompy oleju ale tak na prawde to nie bylo co czyscic (jak nowy), sprawdzalem pompe oleju-OK..
nie mam juz sily do tego auta !!!! w dodatku strasznie sie grzeje...moze to ma z tym jakis zwiazek ?? ale wydaje mi sie ze silniczek jest juz do remontu (niestety) :(



Awatar użytkownika
krisvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: sob cze 24, 2006 16:53
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: krisvw » pn lip 03, 2006 12:30

witam to czesto poruszany temat na forum :( wydaje mi sie jak juz wczesniej pisałem nawet mechanicy to potwierdzili ze to wina pompy olejowej hmmm twierdzili ze trzeba cos w niej wyczyscic:) i bedzie okejas pozdro Kris



Awatar użytkownika
krisvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: sob cze 24, 2006 16:53
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: krisvw » pn lip 03, 2006 12:38

geno, hmm zapewne musisz zdjac miche i odkrecic cała pompe zapewne syf jest w tym sitku albo dalej troche zabawy jest:/ na podworku nie polecam sie podejmowac tego:/


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=93557&start=0]Co z tymi szybami[/url]
[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images21.fotosik.pl/28/f649346d0807a928.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » pn lip 03, 2006 14:16

ja stawiam na przegrzany silnikgeno,



Awatar użytkownika
geno
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn lis 08, 2004 14:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: geno » pn lip 03, 2006 14:19

krisvw pisze:geno, hmm zapewne musisz zdjac miche i odkrecic cała pompe zapewne syf jest w tym sitku :/
pisalem ze juz to robilem...ale nic nie pomoglo

[ Dodano: Pon Lip 03, 2006 2:21 pm ]
Krzylu pisze:ja stawiam na przegrzany silnikgeno,
tzn ze konieczny jest remoncik??? czy moze da sie to jakos inaczej zalatwic... :otepienie:



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » pn lip 03, 2006 16:04

geno, zmierzyłeś ciśnienie na cylindrach??? Bo jeżeli się kiedyś silnik przegrzał to mogły zapiec się pierścienie, sprawdz ciśnienie.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » pn lip 03, 2006 16:56

vw_vandal,to nie rozwiaze w 100% sprawy,bo moze miec pierscienie kompresyjne dobre a reszta (olejowe i wylecialo mi łba) moga byc trefne dlatego moze sie grzac
trzeba zagladac w gary i wtedy bedzie wiadomo co jest 5 z silnikiem



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » pn lip 03, 2006 17:34

Mi się wydaje jeżeli kilka razy się zagrzał to i kompresyjne pierścienie dostały po tyłku. Moim zdaniem lepiej najpierw sprawdzić ciśnienie. A z drugiej strony jak rozbierzesz wiesz na czym stoisz :smoke:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » pn lip 03, 2006 19:39

Ja jeżdze na półsyntetyku i mam filtr filtrona i nie wiem jakbym katował to nigdy mi nawet nie mrygneła, mój ojciec ma MK3 1.9D jeżdzi na mineralu od początku, przebieg 390 tys km filtry Filtron i tez nigdy nie było z tym problemu, może warto zobaczyć ta pompę oleju, wiem ze jak kontrolka miga przy nagrzanym silniku to trzeba wziąc pod uwagę że panewki do kitu to wtedy nie wiadomo jaka miałbyś pompę to i tak ciśnienie bedzie za małe- tak się zawsze to objawiało, ale nie chcę przesądzać o czarnej wizji.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości