EGR out - wrazenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » pn sty 05, 2015 13:16

jak dla mnie to zbedny wydatek. Lepiej ten swoj EGR znacyz si eufo zlikwidować, zaslepic srubka z uszczelką a z dolu dac zaslepke i po sprawie. Nic to nas nie kosztuje a klapa gaszaca nadal jest. To wazny element w pryzapdku jak turbo puści olej to przekrecisz kluczyk i juz auto zgaszone. Poza tym jak kolega wspomnial gaszenie auta a klapa to miodzio jest a bez to rzuca silnikiem i budą. Bez porownania.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

zegr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 06, 2015 11:49

EGR out - wrazenia

Post autor: zegr » wt sty 06, 2015 12:48

Hej, witam wszystkich, bo to mój pierwszy post na tym forum.

Wczoraj wyskoczył mi check engine - podpiąłem u znajomego i okazało się, że błąd EGRa. Wyłączyliśmy i jak na razie jeżdżę, ale chcę wkrótce coś z tym zrobić.

Po pierwsze chciałbym zapytać, czy jedyną wadą (poza ekologiczną) jest wolniejsze nagrzewanie silnika? Czy to jest bardzo duża różnica i jak wpłynie na żywotność silnika? Czy jest coś jeszcze? Czy to wolniejsze nagrzewanie nie będzie problemem, gdy mieszkam w górach i bywa tutaj bardzo zimno?

Mam golfa V, 1.9TDI, BKC. Chciałbym zapytać, czy w takiej sytuacji wystarczy zaślepić wężyk (wcześniej upewniając się, że zawór jest zamknięty), czy lepiej po prostu zaślepić egr? Czy wtedy też dobrze jest zaślepić wężyk dodatkowo?

Dość wiele pytań jak na pierwszego posta, ale zapytam jeszcze, czy jak zaślepię egra/wężyk to będzie wyskakiwał jakiś błąd w moim silniku? Znacie kogoś doświadczonego z południa (bywam często na przykład w Krakowie), kto mógłby to porządnie zrobić?

Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
lukaszop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: wt kwie 30, 2013 21:55
Lokalizacja: PL

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: lukaszop » wt sty 06, 2015 16:32

wesol pisze:jak dla mnie to zbedny wydatek. Lepiej ten swoj EGR znacyz si eufo zlikwidować, zaslepic srubka z uszczelką a z dolu dac zaslepke i po sprawie. Nic to nas nie kosztuje a klapa gaszaca nadal jest. To wazny element w pryzapdku jak turbo puści olej to przekrecisz kluczyk i juz auto zgaszone. Poza tym jak kolega wspomnial gaszenie auta a klapa to miodzio jest a bez to rzuca silnikiem i budą. Bez porownania.

No własnie mam zaślepione EGR od dołu, rurę która dochodzi do zaworu także jest zaślepiona a EGR dalej mokry :/


Do usunięcia.

Awatar użytkownika
Tomhawk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw maja 30, 2013 12:54
Lokalizacja: Krk / Gdów / Ła...

EGR out - wrazenia

Post autor: Tomhawk1 » wt sty 13, 2015 22:42

Czym wyczyścić dolot i EGR ?



Awatar użytkownika
BartheZz_3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: pn lip 02, 2012 15:00
Lokalizacja: Lubuskie, FMI

EGR out - wrazenia

Post autor: BartheZz_3 » śr sty 14, 2015 00:17

widziałem jak cały nagar wypalają, są też różne środki niekoniecznie przeznaczone do czyszczenia dolotu i EGR. Sam osobiście chciałem wypalać, ale ktoś mnie ubiegł, bo miałem już zaślepione EGR i czysto w dolocie :)


Zapraszam do obejrzenia ;)
Gulf

darekr35
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 16, 2014 10:02

EGR out - wrazenia

Post autor: darekr35 » śr sty 14, 2015 23:30

Witam Wszystkich bo to mój pierwszy post.Ja za egr w moim golfie 4 tdi biorę sie w sobote i niby wszystko już rozumiem,bo przeczytałem prawie całe te 104strony ;] Jednak dalej nie wiem co robić z tym przewodem od podciśnienia co jest na górze egru.Czy jak wyczyszczę i zaślepię egr to czy ten przewód też koniecznie muszę śrubką zaślepić,czy może pozostać tak jak był?? A i jeszcze jedna rzecz co z tym dzióbkiem na którym był ten przewodzik? Też go trzeba jakoś zaślepić? Pozdrawiam



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » czw sty 15, 2015 08:24

Bylo mowione opcja dowolna. PRzy zaslepieniu blaszką kanalu spalinowego mozesz juz nic nie robic z tym wezykiem. Mozesz go zaslepic i tez bedzie dobrze. Skoro juz sie usuwa prace EGR to co ma do tego ten kruciec na tym ufo?? Przeciez zrobiles tak jakby tego ustrojstwa ( egra) wcale nei bylo w aucie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

darekr35
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 16, 2014 10:02

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: darekr35 » czw sty 15, 2015 12:12

wesol pisze:Bylo mowione opcja dowolna. PRzy zaslepieniu blaszką kanalu spalinowego mozesz juz nic nie robic z tym wezykiem. Mozesz go zaslepic i tez bedzie dobrze. Skoro juz sie usuwa prace EGR to co ma do tego ten kruciec na tym ufo?? Przeciez zrobiles tak jakby tego ustrojstwa ( egra) wcale nei bylo w aucie.
Acha ,to już teraz wszystko rozumiem :-) Dziękuje za pomoc :pub: pozdro



Awatar użytkownika
diablosv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 17:39
Lokalizacja: Białystok

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: diablosv » ndz lut 01, 2015 16:35

U mnie po usunięciu egr silnik nie osiąga temp. Zawsze brakuje 2kresek do 90'. Jak popałuję to jest, jak jadę psj to nie dobija..... .



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » ndz lut 01, 2015 17:26

wymien termostat. Silnik jest na tyle duza maszyna cieplna ze spokojnie przekracza zapotrzebownia w cieplo cala bude itp. Dletego termostat powinien otwierac sie gdy jest nadwyzka temperatury. Masz juz poczatki dziabnietego termostatu ewentualnie nieszczlenosc na nim.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

EGR out - wrazenia

Post autor: KoJ@K » wt lut 03, 2015 01:00

Przy takich objawach dobrze jest tez upewnic sie czy to nie czujnik temp cieczy. Swoja droga odnosnie zaslepiania/wylaczania tych egrow - teraz wolalbym sobie chyba raz na rok wyczyscic dolot, a zima zeby sie grzal i trzymal temp normalnie, gdyby moj egr byl sprawny to chyba bym go zostawil, ewentualnie na wiosne,lato, jesien miec zaslepione, a na zime "odślepiac" ;)


Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » wt lut 03, 2015 07:32

Ale naprawde przesadzacie. Trzebby porobic pomiary jak jest z zaslepionym a jak z pracujacym ukladem egr bo mi sie wydaje ze nie jeden powazniejszy tuner czymechanik to smieje z tego stwierdzenia. Przpelyw spalin jest naprawde znikomy a spaliny nie sa jakies mega gorące by tu grzac silnik. Te swieczki zarowe w tym króćcu wodnym robia 10 razy wieksza robote.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
glebaaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz sty 04, 2015 22:52

EGR out - wrazenia

Post autor: glebaaa » śr lut 04, 2015 13:53

Witam
Mam silnik AXR i chcę zaślepić EGR-a i tak czytam i jedni piszą że po zaślepieniu może zaświecić się błąd inni że nie.
Możecie napisać jak to jest z tym zaślepieniem bo nie chcę na darmo robić tego.
I czy można wywalić chłodnicę spalin?
Jeszcze mam AGR-a a tam wystarczyło zaślepić wężyk i zaślepkę rurki.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » śr lut 04, 2015 16:30

Nie powinno sie nic zaplac po zaslepieniu. Zreszta na szybkiego zaslep wezyk od EGR jakas srubka i przejedz sie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości