EGR out - wrazenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
inside
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 27, 2006 10:25
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Post autor: inside » czw lis 12, 2009 18:48

bradley pisze:Potrzebne sa DOBRE klucze + dluga dzwignia i popsiukac siuwaxem zeby latwiej odkrecic;P
Boje że urwie się śruba, a później to już po jabłkach :crazy:
Ostatnio zmieniony czw lis 12, 2009 18:51 przez inside, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » czw lis 12, 2009 19:19

szwari, duzo wiecej bo... nie uzywam przeplywomierza :)
Ale tak normalnie to po zaslepieniu EGR wzrasta ilosc actual do tego co jest zadanie. To normalne. A notlaufow to szukaj raczej w "Zaluzjach" :)


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw lis 12, 2009 19:28

A ja dalej nie wiem czemu mój nie trawi zaślepionego EGR :grrr: pogodziłem sie z tym. 30 tys km temu miałem remont głowicy, dolot wtedy wyczyszczony na 15 tys km nic nie dolewam oleju a po odpaleniu jak wykrece korek wlewu oleju brak dymu i nie chlapie olejem. O dziwo wszystko mineło po regeneracji głowicy z wymiana uszczelniaczy, zaworów, popychaczy i po dotarciu zaworów. Po 30 tys km jest tylko w dolocie lekko wilgotno wiec chyba juz nie zaslepie bo mnie to do szału doprowadza- fiksuje do 2 tys obr po zaslepieniu i to tylko po nagrzaniu :grrr:



kromek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 18, 2009 16:12
Lokalizacja: szczecin

Post autor: kromek » czw lis 12, 2009 22:04

miałem wcześniej ibize AFN i wywaliłem cały kolektor wraz z EGR, wstawiłem tak kolektor od AWX a wężyk sterujący zaślepiłem śrubą. żadnych problemów z łapaniem notlaufów nie było. a jak były to właśnie przez zapieczone kierownice w turbinie, wystarczyło czyszczenie i ok.
Dlatego dziwie się że w AHU gdzie niema turbiny z kierownicami łapie notlaufy, może wina jakiegoś zaworka.



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » pt lis 13, 2009 00:46

bradley pisze:Ale tak normalnie to po zaslepieniu EGR wzrasta ilosc actual do tego co jest zadanie. To normalne

zgadzam sie u mnie tez tak jest i jak narazie nie mam zamiaru uruchamiac egru bo po co?
PinkFloyd a probowales miec zaslepke na egr ale wezyk nie zaslepiony? troche to dziwne bo od momentu kiedy mam zaslepiony egr blacha i dodatkowo wezyk stanowczo lepiej moja Izka zbiera sie z dolu, nigdy jej nie logowalem pod tym wzgledem ale to sie czuje ze idzie lepiej
Ostatnio zmieniony pt lis 13, 2009 00:47 przez antojuja, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » pt lis 13, 2009 01:24

Trochę moich doświadczeń:
Silnik nie kręcony > Zaślepienie EGR-a przynosi skok mocy bo rośnie ciśnienie doładowania > ale tylko w przypadku gdy sztanga nie była wzorowo ustawiona (tak samo na VNT jak i na upuście) > jeżeli sztanga była ustawiona na początkowy pik > tak jak w silniczkach z fabryki to automatycznie ciśnienie było zbijane do zadanego ale przepływka widziała na tyle dużo tlenu że wywoływało to reakcje w ECU >> wejście w tryb awaryjny w kilku przypadkach a w kilku zagęszczenie impulsu dla N75 - tak jak u kolegi PinkFloyd, > turbo wolniej się rozkręcało.

Moim zdaniem takie cyrki w różnych przypadkach są spowodowane > zużyciem się elementów takich jak przepływka, gruszki sterowania lub pompa vacu-m.

Powolne słabnięcie części mechanicznych lub podciśnieniowych ciągnie za sobą konieczność ich regulacji w pewnych odstępach czasu. ECU jest inne w większości przypadków > reakcja na zwiększoną masę powietrza z przepływki.

Pod EGR-a możemy podkładać blaszkę lub wyłączyć go programowo, zagęszczając na max impuls dla N18 (N18 tak samo jak N75 przy impulsie 0% ma 100% przepływu podciśnienia, w chwili gdy impuls ma 94% podciśnienie powinno zostać zamknięte a upust do filtra powietrza otwarty). Nie polecam zagęszczania impulsu bo N18 szybko się zniszczy (cewka elektromagnesu się wytopi). Lepiej było by wywalić całkowicie sterowanie EGR z programu >>>> zaznaczam że się na tym nie znam i konieczna jest wypowiedź kolegów robiących przy wsadach programowych.

Jak by ECU dostosować to można by było przepływkę zmienić lub zmienić sam program.
W moim przypadku: Silnik jak w opisie +30PS i 50Nm >> Odma out, kat out, dolot czysty, egr sprawny i czysty, regulacja sztangi na pik przy 2100rpm 2250 mbar, zadane na 1700 rpm, zbicie do zadanego przy 2300rpm następnie zero skoków.
Tak ustawiłem > że nie tnie dawki. Max impuls dla N75 80%.
Odpinamy wężyk i zatykamy np. śrubką > efekt > moc rośnie sporo > tylko zimne powietrze miesza się z paliwem > ale zadane ciśnienie dopiero na 2000rpm.

Wnioski:
Nie zostawiamy otwartego wężyka podciśnienia> daje to widoczne ubytki w sterowaniu N75 więc nie mamy Not-ów ale zmniejsza szczelność zaworka zwrotnego na przewodzie idącym do serva (!układ hamulcowy i jego słabsza wydajność!), zmniejsza to istotnie ciśnienie doładowania > sztanga ma spowolnione reakcje.

Winę za not-y lub cięcie dawki ponosi przepływka i ECU.
(nawet jej się nie śniło że tyle tlenu zobaczy hehehe)
Testowane silniki : ALH, AHF, AFN, ASV – reszty nie pamiętam > koło 12 szt.
Śruby kolektora pokona sztorcowy imbus i młotek > popukać solidnie, polecam nawet płaski klucz zakładany na sztorcowy imbus i pukanie podczas odkręcania. W razie wytarcia wbić torxa w wyrobioną śrubę.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt lis 13, 2009 12:09

fleshu pisze:Trochę moich doświadczeń:
Silnik nie kręcony > Zaślepienie EGR-a przynosi skok mocy bo rośnie ciśnienie doładowania > ale tylko w przypadku gdy sztanga nie była wzorowo ustawiona (tak samo na VNT jak i na upuście) > jeżeli sztanga była ustawiona na początkowy pik > tak jak w silniczkach z fabryki to automatycznie ciśnienie było zbijane do zadanego ale przepływka widziała na tyle dużo tlenu że wywoływało to reakcje w ECU >> wejście w tryb awaryjny w kilku przypadkach a w kilku zagęszczenie impulsu dla N75 - tak jak u kolegi PinkFloyd, > turbo wolniej się rozkręcało.

Moim zdaniem takie cyrki w różnych przypadkach są spowodowane > zużyciem się elementów takich jak przepływka, gruszki sterowania lub pompa vacu-m.

Powolne słabnięcie części mechanicznych lub podciśnieniowych ciągnie za sobą konieczność ich regulacji w pewnych odstępach czasu. ECU jest inne w większości przypadków > reakcja na zwiększoną masę powietrza z przepływki.

Pod EGR-a możemy podkładać blaszkę lub wyłączyć go programowo, zagęszczając na max impuls dla N18 (N18 tak samo jak N75 przy impulsie 0% ma 100% przepływu podciśnienia, w chwili gdy impuls ma 94% podciśnienie powinno zostać zamknięte a upust do filtra powietrza otwarty). Nie polecam zagęszczania impulsu bo N18 szybko się zniszczy (cewka elektromagnesu się wytopi). Lepiej było by wywalić całkowicie sterowanie EGR z programu >>>> zaznaczam że się na tym nie znam i konieczna jest wypowiedź kolegów robiących przy wsadach programowych.

Jak by ECU dostosować to można by było przepływkę zmienić lub zmienić sam program.
W moim przypadku: Silnik jak w opisie +30PS i 50Nm >> Odma out, kat out, dolot czysty, egr sprawny i czysty, regulacja sztangi na pik przy 2100rpm 2250 mbar, zadane na 1700 rpm, zbicie do zadanego przy 2300rpm następnie zero skoków.
Tak ustawiłem > że nie tnie dawki. Max impuls dla N75 80%.
Odpinamy wężyk i zatykamy np. śrubką > efekt > moc rośnie sporo > tylko zimne powietrze miesza się z paliwem > ale zadane ciśnienie dopiero na 2000rpm.

Wnioski:
Nie zostawiamy otwartego wężyka podciśnienia> daje to widoczne ubytki w sterowaniu N75 więc nie mamy Not-ów ale zmniejsza szczelność zaworka zwrotnego na przewodzie idącym do serva (!układ hamulcowy i jego słabsza wydajność!), zmniejsza to istotnie ciśnienie doładowania > sztanga ma spowolnione reakcje.

Winę za not-y lub cięcie dawki ponosi przepływka i ECU.
(nawet jej się nie śniło że tyle tlenu zobaczy hehehe)
Testowane silniki : ALH, AHF, AFN, ASV – reszty nie pamiętam > koło 12 szt.
Śruby kolektora pokona sztorcowy imbus i młotek > popukać solidnie, polecam nawet płaski klucz zakładany na sztorcowy imbus i pukanie podczas odkręcania. W razie wytarcia wbić torxa w wyrobioną śrubę.
No włąsnie u mnie gruszka ok, przepływka nowa, vacum zregenerowane- wszytsko ok ale po zaslepieniu nie ma takiego overboosta jak z podłączonym. Na zimno ok wiekrza moc i dół super ( ale przeczytałem ze jak wartosci na jałowym i do 1800 obr na zimno sa za duże to ecu nie ingeruje ) u mnie po nagrzaniu wychodzi tak, ze do 1800 obr wartości przepływki za duże bo EGR zaślepione i wtedy zaczynaja sie cyrki ECU chowa mi fieranki i wypełenienie zamiast w tych obrotach byc 45-55 jest pod 69 i dlatego turbina wstaje od 2100 obr po podłączeniu EGR lub wyjeciu zaslepki ok, wychodzi ze ECU sam za pomoca N75 chce zmniejszyc wartosc przepływki w przdziale obrotów gdzie otwarty jest EGR. Nie wiem czy moze mój ECU jest jakis nienormalny :grrr: u innych tego nie ma, chyba że jest tak o po chipie , połączam EGR lub wyciagam zaslepke i jest :bigok: wiec to chyba oleje. Chyba ze ktos ma inne wyjście. Nie wiem czy ma to znaczenie ale w Briefie ma dopisek ze auto spełnia normy EURO 3+ a w innych ALH znalazłem tylko EURO 3 .
Ostatnio zmieniony pt lis 13, 2009 13:00 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
manior15
VW- Das Auto
VW- Das Auto
Posty: 513
Rejestracja: śr mar 04, 2009 00:19
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: manior15 » sob lis 28, 2009 16:44

dzis ja dołanczam do gron egr out :grin: chciałem przeczyścić kolektor ssący, niestety nie udało się go odkręcic 2 z 6 śrub się obrobiły, ale nieubolewam bo niebyło duzo sadzy i syfu, prawie wogole, ale dla świętego spokoju zaślepiłem egr przy kolektorze wydechowym, tam gdzie wychodzi ta miedziana rurka. Wrarzenia:hmmm....chyba gofer zrobił się zrywniejszy na wyrzszych biegach tj. 4,5,6.. co dalej... niewiem, wszystko w fazie testów:) narazie zrobione 150km i wszystko dziala cacy:) silnik AJM seria..


GT17/20 AJM+/ASZ+ Alu 18" Gwint FK, and more.. zapraszam :)No Smoke No Fun - TDI Rulez :D
Stage 1 DONE - 167Ps@404Nm
Stage 2 DONE - 195Ps@424Nm
viewtopic.php?f=89&t=276520

adam aa22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 17, 2006 13:40
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Post autor: adam aa22 » sob lis 28, 2009 18:17

Koledzy a czy zauważyliście jakieś zmiany po zaślepieniu EGR-a jeśli chodzi o temperaturę płynu chłodzącego? W moim przypadku na 99% to pewnie zbieg okoliczności bo po jakimś czasie jeżdząc z zaślepionym, EGR zauważyłem, że temperatura mi skacze na wskazniku tak między 85 a 90 stopni a czasem nawet między 80 a 90 stopni. Dawniej wskazówka stała jak namalowana na 90 stopniach nie ważne czy zimą czy latem. Objawy są typowe dla uszkodzonego termostatu, ale stało się to jakoś krótko po tym jak zaślepiłem miedzianą blachą EGR a do wężyka włożyłem metalową kulkę w celu zaślepienia. Koniec węża założyłem na EGR żeby nie wisiał.
Z tego co czytałem w informatorze technicznym Boscha to w silnikach z bezpośrednim wtryskiem część spalin jet wprowadzana do silnia aby obniżyć temperaturę spalania w celu zmniejszenia zawatrości tlenków azotu w spalinach.
Co o tym sądzicie?
Ostatnio zmieniony sob lis 28, 2009 18:18 przez adam aa22, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » sob lis 28, 2009 18:31

Dluzej sie nagrzewa, ale temperature trzyma.


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

adam aa22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 17, 2006 13:40
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Post autor: adam aa22 » sob lis 28, 2009 18:45

Z informacji jakie znalazłem w książce o układzie recylkulacji spalin wynika że powinien się szybciej nagrzewać. W moim przypadku wahania temperatury to na 99% termostat. Tak czy inaczej to i tak muszę go odkręcić bo uszczelka między głowicą a obudową termostatu "puszcza" delikatnie i jak tylko zrobi się zimniej to wyciek się nasila.
Ostatnio zmieniony sob lis 28, 2009 18:46 przez adam aa22, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
manior15
VW- Das Auto
VW- Das Auto
Posty: 513
Rejestracja: śr mar 04, 2009 00:19
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: manior15 » ndz lis 29, 2009 10:28

bradley pisze:Dluzej sie nagrzewa, ale temperature trzyma.
potwierdzam teze kolegi...


GT17/20 AJM+/ASZ+ Alu 18" Gwint FK, and more.. zapraszam :)No Smoke No Fun - TDI Rulez :D
Stage 1 DONE - 167Ps@404Nm
Stage 2 DONE - 195Ps@424Nm
viewtopic.php?f=89&t=276520

Awatar użytkownika
Fiilpzg86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr lis 28, 2007 23:01
Lokalizacja: Zielona Góra/ Warszawa
Kontakt:

Post autor: Fiilpzg86 » pn lis 30, 2009 21:44

witam wszystkich zaślepionych!! :satan:

Od prawie 2 lat jeżdżę na zaślepionym EGR i fakt, że autko lepiej jeździ, dłużej się nagrzewa itp. słyszałem też, że jest założony ze względów ekologicznych, aby mniej szkodliwych związków dostawało się do atmosfery... a czy ktoś się zastanawiał, że zaślepienie zaworu może prowadzić do poważnej usterki?? Dzisiaj wymieniałem olej w warsztacie w wawie i mechanik zauważył zaślepkę...podobno może to spowodować uszkodzenie pompowtrysków:/

Macie jakieś zdanie na ten temat??? czy nic silnikowi się raczej nie stanie??



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » pn lis 30, 2009 23:08

Fiilpzg86 pisze:.podobno może to spowodować uszkodzenie pompowtrysków:/
Podobno tez jezdzi czarna wolga i porywa dzieci :)
Nie widze scislego powiazania pomiedzy aparatem wtrysku paliwa a zaworem recyrkulacji spalin.


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości