EGR out - wrazenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » sob paź 29, 2016 07:22

To nie ma znaczenia wytnij mniejwiecej taki ksztalt romba i jesli bedzie potrzeba to podszlifujesz.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Djalo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: czw sty 23, 2014 17:56
Lokalizacja: Lubsko

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: Djalo » sob paź 29, 2016 09:58

wesol pisze:To nie ma znaczenia wytnij mniejwiecej taki ksztalt romba i jesli bedzie potrzeba to podszlifujesz.
No właśnie chciałem zrobić program na maszynę i wypalić laserowo :) muszę znaleźć starą na wzór a gdzieś mi się zapodziała :(

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » sob paź 29, 2016 19:42

Zrob taka blaszke jak uszczelka. zreszta zauwazylem ze lepiej jest dac sama blaszke przy zaslepianiu bez tych uszczelek. Daje silikon i skrecam i po temacie. nawet na kolektor wydechowy daje silikon. Wypali sie ale szczelne bedzie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: Damian3942 » sob lis 19, 2016 20:35

no dobra naczytałem się i reasumując co lepiej zrobić, zaślepić EGR czy kupić nowy EGR a może kolejny raz dziada wyczyścić? przy ruszaniu autko wkręca się ładnie w obroty i czasami ma takie jak by przejścia "przedmuchy" słychać syknięcia i traci moc na ok 1 sek. możliwe że EGR nawala? przy golfie ASV 2000 rok trzeba robić zmianę w sofcie? szwagier miał passata b5 fl i musiał bo błędy wywalał?


passat b5 115KM AZM 2003r

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: KamilP » śr maja 03, 2017 11:23

Ja u siostry w Audi egr zaślepiłem i nie to auto się zrobiło, dużo żwawsze, szczególnie z dołu. Ale myślałem że to pomoże na chmurkę dymu przy niecałych 2k rpm przy przyspieszeniu ale niestety nie. Problemu nie było tylko po zdjęciu przewodu podciśnieniowego z egr



panus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw sty 09, 2014 20:52

EGR out - wrazenia

Post autor: panus » czw cze 29, 2017 22:47

Odgrzewam kotleta, chcąc wyczyścić dolot i EGR a później go zaślepić stało się coś niedobrego. Sprawa dotyczy AVF-a ojca
Ukręciła mi się jedna ze śrub kolektora wydechowego
Obrazek Uploaded with fotem.pl
P.S. Zdjęcie zapożyczone z forum mam nadzieję że się autor nie obrazi :bajer:

Śledząc ETKĘ dowiedziałem się że są to szpilki i pytanie czy macie jakiś patent na wykręcenie ich żeby się dalej nie ukrecały ? Ukręciła się około 1cm od góry czyli z kolektora jeszcze wystaje. Tylko jak to ustrojstwo wykręcić ?
Jedna szpilka niestety nie trzyma dostatecznie i spaliny wydostają się spod zaślepki



Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

EGR out - wrazenia

Post autor: Przemula » pt cze 30, 2017 11:10

Ciekawe na ile mocno siedzi szpilka bo może byś ie udało oszlifowac by założyć widelkowy jakiś mały klucz lub nabicie małej nasadki. Albo nakręcić nakrętke i spawnac . .Ja znów u siebie mam tak zkorodowane te dwie nakrętki że nie mam jak klucza nałożyć a tam ciasno .też będę musiał coś nabić albo kombinować .



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » pt cze 30, 2017 11:45

Nabic nakretke i przyspawac. Dobrze rozgrzana to pusci ta szpilka.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

panus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw sty 09, 2014 20:52

EGR out - wrazenia

Post autor: panus » ndz lip 02, 2017 19:53

Czyli co najlepiej by było naspawać nakretke na szpilke i jeszcze dodatkowo grzać szpilke gazami czy czyms ?
Z przyspawaniem raczej nie powinno być problemu, gorzej z grzaniem tej szpilki, boję się trochę żeby się dalej nie ukreciła bo wtedy to jedynie jakies wykretaki ew rozwiercanie ale to juz by raczej trza robic na wyjetym kolektorze ;/



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » ndz lip 02, 2017 19:59

Dobrze migiem jak bedziesz smarkal po tej szpilce i nakretce to rozgrzejesz i wystarczy. Tylko odczekaj az troche ostygnie po tym spawaniu. Nie lej woda. Wtedy odkrecisz. Sruby kolektorowe prawie zawsze musze grzac lutlampa zeby dalo sie je odkrecic.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

glaca77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn lis 09, 2015 11:18

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: glaca77 » sob gru 29, 2018 10:00

Już 1,5 roku od ostatniego postu,więc warto podsumować. Oczywiście to moje subiektywne sugestie.
1.Dotyczą tylko starych samochodów bez sondy spalin.
2.Jeżeli EGR jest niesprawny to nie opłaca się go wymieniać - wyczyścić i zaślepić.
3.Jeżeli EGR jest sprawny - wyczyścić i oszukać komputer.
4.Jak oszukać - a) przecinam jeden z kabli do N18; b)montuję w kabinie przełącznik z trzema nóżkami; c)do środkowej nóżki lutuję przecięty kabel z komputera, do bocznej(poz.1) lutuję przecięty kabel z N18, do drugiej bocznej(poz.2) lutuję kabel połączony przez rezystor z drugim nieprzeciętym kablem do N18. Rezystor ma rezystancję równą rezystancji cewki N18.
5.Przełącznika używam tylko przy wyłączonym zapłonie aby nie generować błędu w komputerze.
6.Jeżdżąc w zimie lub na krótkich odcinkach ustawiam poz.1 - silnik szybciej się rozgrzewa, EGR działa.
7.Jeżdżąc na dłuższej trasie ustawiam poz.2 - mam "zaślepiony" EGR.
8.Sam oceniam czy zaślepienie EGR jest dobrym rozwiązaniem.



cegulla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob cze 18, 2016 22:54
Lokalizacja: Żuromin

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: cegulla » wt sty 15, 2019 00:03

Wszyscy mówią o przyspieszeniu itd, a czy ktoś może zauważył różnice w spalaniu po zaślepieniu egr?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości