Po wjechaniu w dziure nie odpala.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Po wjechaniu w dziure nie odpala.

Post autor: ŁukaszMan » śr maja 29, 2013 23:41

Witam.
Panowie mam taki problem z autkiem. NIe jest to auto marki VW ale może ktoś z obecnych na forum doradzi mi co zrobić z zaistniałym problemem.

Chodzi o Fiata Stilo 1.9 JTD 115ps na wtryskach common raily.

A mianowicie gdy jechałem do pracy wjechałem w kałużę a zarazem w wielką dziure. I w tym własnie momencie samochód zgasł i nie potrafie go odpalić. Suszyłem go od spodu bo myślałem,żę może jakiś elektroniczny element został zalany przez wode z kałuży ale nic to nie dało. Zaświeciła sie kontrolka wtrysku i auto nie odpala.
Podłączyłem pod komputer i wyskoczyły mi błędy P0201 P0202 P0203 P0204 czyli błąd wtrysków.
Sprawdzałem przekaźnik od pompy o oznaczeniu T10 nawet zamieniłem go z innym ale pompa w baku działa bo podaje paliwo na filter i dalej. Sprawdziłem też zawór wysokiego ciśnienia w pompie ale nic w nim nie było. Czytałem na forum że czesto zdaża sie że jest on zabrudzony chociaż ten wyglądał dobrze. Sprawdziłem również wtyczke od czujnika położenia wału bo znajduje sie na wysokości alternatora i myślałem że może tam dostałą sie woda ale gdy kręce rozrusznikiem to w programie wyświetla mi obroty silnika 200-300obr/min czyli wnioskuje ze ten czujnik jest dobry.
Wniosek nasuwa mi sie jeden ze na wtryski nie dochodzi napiecie. Skoro pompa pompuje paliwo a czujnik odczytuje obroty wału. Jeszcze zostaje czujnik wałka rozrządu ale nie wyświetla mi sie zaden błąd związany z tym czujnikiem. Sprawdziłem również wyłącznik uderzeniowy który odcina dopływ paliwa do silnika ale wszystko z nim ok.

Doradźcie mi Panowie jak rozwiązać ten problem. Szukałem na różnych forach ale nie znalazłem informacji które wyjasniłyby mi jak pozbyć sie tej usterki.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Po wjechaniu w dziure nie odpala.

Post autor: munior » czw maja 30, 2013 09:27

ŁukaszMan pisze:wjechałem w kałużę a zarazem w wielką dziure. I w tym własnie momencie samochód zgasł i nie potrafie go odpalić.
A nie ma tam czasem patentu pod nazwą "wyłacznik wstrząsowy "? zwykle znajduje sie on w jakiejś skrzynce z bezpiecznikami pod maską....jak wyskoczył ,wystarczy go wcisnąć


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Re: Po wjechaniu w dziure nie odpala.

Post autor: ŁukaszMan » czw maja 30, 2013 10:23

Panowie sprawdziłem ten czujnik uderzeniowy. Znajduje sie on w prawym słupku pod nogami pasażera. Wciakałem go,nawet próbowałem odpalać i trzymając ten czujnik wciśniety. Ale nie pomogło. Znalazłem schemat pinów w ecu. I sprawdzająć wedle tego schematu napięcie dochodzi do ecu, ale na 4 pinach które podają napiecia na wtryski miernik wykazywał 0.35-0.50 V przy próbie odpalenia napięcie skakało do ok 2V.



Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Po wjechaniu w dziure nie odpala.

Post autor: ja4rqu » czw maja 30, 2013 13:32

w filtrze powietrza nie było wody?



Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Re: Po wjechaniu w dziure nie odpala.

Post autor: ŁukaszMan » czw maja 30, 2013 14:29

Nie wiem bo tam akurat nie zaglądałem. W tym fiacie filtr jest umieszczony na dole za zderzakiem od srony kierowcy. Także moze dostała sie tam woda.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości