golf v 1.9 105 BKC odciecie doładowania przy 160km/h i ...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ogrodes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 01, 2012 12:18

golf v 1.9 105 BKC odciecie doładowania przy 160km/h i ...

Post autor: ogrodes » wt maja 14, 2013 07:18

witam ,Mam Golfa 5tke 1.9tdi 105hp BKC 2005r 235000km chip na 152hp i... miałem dzisiaj na autostradzie w europie małą przygodę. Przy prędkości 160 km/h turbina jakby przestała doładowywać silnik, zero przyspieszenia.Jednak przy wcisnietym pedale gazu "do podłogi" predkość nie malała ,jak pusciłem troche gaz i auto zwolniło, poczym wciskajac pedał znowu "do podłogi" predkośc sie utrzymywała ale nie wzrastała. Kilka chwil później ,jak chcąc zredukować na 4 bieg żeby sprawdzić czy auto bedzie przyspieszać na nizszym, auto na biegu jałowym jakby zgasło razem ze wszystkimi kontrolkami oprócz akumulatora (z tego co pamietam...) ,zwalniając do zera ,fundując mi przytym zwiedzanie krajobrazu przez 3 godziny na pasie awaryjnym. I koniec, auto juz nie odpaliło, rozrusznik kręcił ale nie opdał. kontrolki jakie sie zapalały po przekreceniu kluczyka to check engine na pomarańczowo , aku na czerwono , esp nie gasnie, wspomaganie najpierw na czerwono ,po okolo 2 sekundach na pomarańczowo, swiece zapalaja sie na 3-4 sek i gasna wiec chyba w porządku.Sprawdzałem bezpieczniki pod maska i wszystkie ok.Bezpieczniki przy kierownicy niby tez ok .Oglnie nie mam jak podpiac auta pod kabel bo takiego nie posiadam:P Mieszkam za granicą i cieżko w tym kraju o speców takich jak w polsce,chociaż może uda mi się kogoś ogarnąć ... Tak więc, moze ktoś podsunie mi jakies pomysły od czego zacząć sprawdzanieco moze byc przyczyna takiego zachowania sie auta na drodze. Przeszukałem troszke wasze forum czekając na lawete i nie znalałem za dużo przypadków podobnych do mojego bo przyznacie że troszke nietypowy przypadek, bo auto jak zgasło już nie odpaliło, nawet na sekundę ... dodam ze przy próbie kręcenia rozrusznika przez okolo 6-7 sekund wywala komunikat na komuterze STOP, próbowałem także opdalic auto od innego przez kable rozruchowe i tez lipa... mogę jeszcze powiedzieć ze V'tka była chipowana na 150 km w Środzie Wielkoposkiej w Pachura Motosport, wiec raczej to tego warszatatu nie można mieć zastrzezeń ze coś zostało zrąbane ( chip robiony 40 000 km temu pod ten silnik, chamownia przed i po ) hmmm... auto miało wymieniany dwumas ,ale to chyba nie istatne.olej wyminany regularnie co 10.000-15.000km za kazdym razem z kompletem filtrów. Z rzeczy które w ostatnim czasie zauwazyłem bądz usłyszałem to dzwiek lekko drgajacego napinacza paska klinowego przy ruszaniu. nie poszedł tez dym ani nic w tym stylu podczas spadku mocy prz w wyzej wspomnianej predkosci 160km/h. auto nie bierze prawie wcale oleju,srednio co dwie wymiany dolewam okolo 100ml gdy zapali mi sie w trasie do lub z polski zólta kontrolka od oleju. Z tego co zauważyłem to zapalała się ona wyłącznie w moim aucie gdy wleje inny olej niz castrol edge 5w40 fst z normą 505.01 .Mam tez kilka pytań , mianowicie:

Jezeli padła turbina to czy silnik nie powinien odpalic mimo jej usterki?
Co oznacza komunikat na kompie STOP po kilku sekundowej próbie kręcenia rozrusznikiem?

To chyba na tyle , mam nadzieje ze przydadzą wam sie informacje ktore Wam wypisałem,choć niektóre pewnie zbędne.Za błedy ortograficzne z góry przepraszam moderatorów ale cieżko jest zwracac na coś takiego uwage po 24 godzinach na nogach i takich przygodach w VW'em.


V 1.9 TDI 2005r 152HP 300Nm i robi się mokro :)

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

golf v 1.9 105 BKC odciecie doładowania przy 160km/h i ...

Post autor: italiano_83 » wt maja 14, 2013 08:56

ogrodes pisze:Jezeli padła turbina to czy silnik nie powinien odpalic mimo jej usterki?
Co oznacza komunikat na kompie STOP po kilku sekundowej próbie kręcenia rozrusznikiem?
To nie wina turbosprężarki ...
Stop bo nie ma ciśnienia oleju ..
Ciężko będzie bez kabla coś wydumać - check nie zapala się bez powodu ..


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
ogrodes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 01, 2012 12:18

Re: golf v 1.9 105 BKC odciecie doładowania przy 160km/h i .

Post autor: ogrodes » wt maja 14, 2013 09:47

To nie wina turbosprężarki ...
to mnie trochę uspokoiłeś...:)
Ciężko będzie bez kabla coś wydumać - check nie zapala się bez powodu ..


postaram się dzisiaj lub jutro pozyczyć od kogoś kabel, więc dostarczę jakiś informacji o ewentualnych kodach błedów ,Jaki program bedzie najbardziej odpowiedni? VCDS? w jakiej wersji?to sciągnę sobie od razu ...


V 1.9 TDI 2005r 152HP 300Nm i robi się mokro :)

pavwloo84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: śr lut 06, 2013 07:06
Lokalizacja: koscian

golf v 1.9 105 BKC odciecie doładowania przy 160km/h i ...

Post autor: pavwloo84 » wt maja 14, 2013 10:30

Jesli nie ma cisnienia oleju to albo czujnik albo kruciec szesciokatny ktory przenosi naped na pompe olejowa. Wymieniales ta czesc z rozrzadem?



Awatar użytkownika
ogrodes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 01, 2012 12:18

golf v 1.9 105 BKC odciecie doładowania przy 160km/h i ...

Post autor: ogrodes » wt maja 14, 2013 10:35

jak wymieniałem rozrzad to mówiłem ze chce kompletny :) więc prawdopodobnie tak ,chociaż ręki za to nie oddam ..:) gdzie znajduje sie ten czujnik?


V 1.9 TDI 2005r 152HP 300Nm i robi się mokro :)

Awatar użytkownika
ogrodes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 01, 2012 12:18

golf v 1.9 105 BKC odciecie doładowania przy 160km/h i ...

Post autor: ogrodes » wt maja 14, 2013 19:39

udało mi sie zczytac błedy z komputera i
17055 / P0671 świece żarowe cylinder 1 niesprawność obwodu pradowego - błąd zniknął po usunieciu , więc nie ważne :)
16683 / P0299 Turbo/super charger boost sensor (A) circuit: underboost - ten bład wyskoczyl pewnie dlatego ze odłaczyłme ta złaczke przy dolocie, próba naprawienia "w ciemno" na pasie awarynym autosrady i oczywiście zniknął po usunięciu błędów , więc uznaję za nie wżane :)
19464 / P3008 czujnik położenia wałka rozrządu ,granica sygnału przekroczona G40 - ten bład nie zniknął po usunieciu błędów , więc pewnie w tym tkwi problem.

próbę zlikwidowania błędu zacznę od sprawdzenia styków ,połączeń i czy przewód nie jest uszkodzony . TAK? :P :okej:


V 1.9 TDI 2005r 152HP 300Nm i robi się mokro :)

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

golf v 1.9 105 BKC odciecie doładowania przy 160km/h i ...

Post autor: italiano_83 » wt maja 14, 2013 19:42

ogrodes pisze:. TAK?
Jak czujnik wałka rozrządu grymasi, to zaczynaj od niego, jak okablowanie jest ok , to trzeba będzie wymienić ...


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
ogrodes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 01, 2012 12:18

golf v 1.9 105 BKC odciecie doładowania przy 160km/h i ...

Post autor: ogrodes » wt maja 14, 2013 20:04

naturalnie :) spotkałem na jakimś innym forum że ten czujnik musi być o identycznych numerach ,bo jest kilka rodzaji i róznia sie one własnie numerami , prawda to czy mit?


V 1.9 TDI 2005r 152HP 300Nm i robi się mokro :)

Awatar użytkownika
ogrodes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 01, 2012 12:18

Re: golf v 1.9 105 BKC odciecie doładowania przy 160km/h i .

Post autor: ogrodes » czw maja 16, 2013 18:54

a więc, wina nie stała po stronie czujnika , po odłaczeniu go i probie odpalenia ,samochod odpalał ale przechodził w tryb awaryny. zatem zaczelismy sprawdzac stan paska rozrzadu i innych podzespołow. Okazało się ze wina lezy po stronie uszkodzonego paska rozrzadu od wewnetrznej strony. Wytarło sie kilka zębatek(?) paska. Pozostaje wymiana rozdzadu. dodam ze zrobiłem na tym pasku 63.000... ;/ czyli mozna to nazwać moim przeoczeniem ;/ jak tylko wymienei rozrzad dam znac co i jak ...


V 1.9 TDI 2005r 152HP 300Nm i robi się mokro :)

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

golf v 1.9 105 BKC odciecie doładowania przy 160km/h i ...

Post autor: italiano_83 » czw maja 16, 2013 19:04

ogrodes pisze: Pozostaje wymiana rozdzadu. dodam ze zrobiłem na tym pasku 63.000.
Przecież to połowa z deklarowanego przez producenta interwału wymiany :blush:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

ZWIREK1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38
Lokalizacja: łęczna

golf v 1.9 105 BKC odciecie doładowania przy 160km/h i ...

Post autor: ZWIREK1 » ndz maja 19, 2013 09:40

Witam
ogrodes zrób kilka zdjęć jak wygląda rozrząd a w szczególności pasek i umieść je na forum .
Napisz jakiej firmy zestaw założyłeś .
Pzdr



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

golf v 1.9 105 BKC odciecie doładowania przy 160km/h i ...

Post autor: souler » ndz maja 19, 2013 11:41

sam ten rozrząd zmieniałeś? jeśli robił to warsztat to chyba niezłego wała zrobili :)


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
ogrodes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 01, 2012 12:18

golf v 1.9 105 BKC odciecie doładowania przy 160km/h i ...

Post autor: ogrodes » wt cze 04, 2013 06:29

a więc ...:) auto ogolnie zrobione i jeździ, na szczęscie :) wina leżała po stronie paska rozrzadu ,a mianowicie po złym zamontowaniu przez warsztat w którym był wymieniany. Jak stwierdził mechanik który teraz wymieniał ,że poprzedni za mocno napiął napinacz co spowodowało oderwanie sie ząbków na pasku na długosci okolo 15 cm z powodu duzego obciażenia,co widać gołym okiem .Prawie wszystkie ząbki sa naderwane od tej samej strony .Na najmniejszym kole zębatym łapał po jednym zabku na strone, więc szczeście że nie przeskoczył, tylko to mnie uratowało przed powaznymi koszatmi.Skończyło sie na wymianie rozrządu i wykasowaniu błedów. Więc jezeli nie serwisujecie auta w autoryzowanym serwisie VW uważajcie na takie sytuacje bo mozecie nei mieć tyle szcześcia co ja ;/

na marginesie dodam że moge odsprzedac oryginalny czujnik położenia wałka rozrzadu ,który zakupiłem w ciemno a nie potrzebnie, a oddac juz nie mogę. Więc jak cos to kontaktować się ...

pozdrawiam
Adrian


reedit

prosiliście mnei o zdjecie paska wiec podaje linkObrazek

uszkodzenie występuje na długosci na max 15 cm

zwirek1 ,rozrzad wymieniłem na fabryczny , zamiawiany był w intercars , ale fabryczny VAG nr katalogowy 038198119A ,tak przynajmniej napisane na fakturze i na samym pudełku znaczki vw audi itp. . pasek z firmy DAYCO reszty nie pamietam ale jak komus bardzo zależy moge znaleść fakturę i podać...

souler, ten rozrzad który prawie przeskoczył wymieniałem okolo 2 lata temu w Kaliszu w pewnym warsztacie , nazwy nie bede podawał publicznie , a ten nowy wymieniałem poza Polska więc też bezużyteczne info.

pozdrawiam
Adrian


V 1.9 TDI 2005r 152HP 300Nm i robi się mokro :)

Awatar użytkownika
ogrodes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 01, 2012 12:18

golf v 1.9 105 BKC odciecie doładowania przy 160km/h i ...

Post autor: ogrodes » wt cze 04, 2013 07:04

italiano_83 pisze:Przecież to połowa z deklarowanego przez producenta interwału wymiany

hmm... i tu jest mały haczyk. Dzwoniłem do serwisu VW i pytałem jak to w koncu jest , Bo chodza wieści ze pierwsza wymiane po zakupie nowego auta robimy po 120.000 kolejne co 60.000 (bynajmniej ja tak słyszałem :P ) . No i powiedziano mi ze owszem pierwsza wymiana w VW jest po 120000 i kazde koeljne rówzniez , jeżeli auto jest cały czas serwisowane w VW bo kompletna wymiana rorzadu na która dawaja gwarancje obejmuje wymiane paska ,rolek , napinacza ,pompy i kół zębatych i jeszcze jakis elementów ale nie pamiętam... no ale jak wiadomo cena jest 100 wieksza lub nawet wiecej niz u zwykłego mechanika, no i wymiana ogranicza sie tylko do paska , rolek,napinacza i pompy...ogolnie więc dobry temat do dyskusji tyle że temat-rzeka bo ile osob tyle teorii :)


V 1.9 TDI 2005r 152HP 300Nm i robi się mokro :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości