Bora AJM - korba bokiem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukktv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 23:34

Bora AJM - korba bokiem

Post autor: lukktv » pn kwie 01, 2013 01:04

Witam, w piątek miałem nieciekawą przygodę, jadąc pod górę na czwartym biegu (obroty ok 3000) usłyszałem niezłe pierdzielnięcie pod maską. Natychmiast wcisnąłem sprzęgło i wyłączyłem zapłon, doturlałem się tak na szczyt górki i zjechałem na pobocze. Początkowo myślałem, że posypała mi się skrzynia (miałem kiedyś podobny przypadek w innej borze, jadąc autostradą na piątce coś zgrzytnęło i brakło biegów). Po chwili przyszło mi do głowy, że może zerwał się pasek. Sprawdziłem, czy auto odpala. Rozrusznik zakręcił, ale tak, jakby aku był bardzo słaby. Wyszedłem z auta i zerknąłem pod maskę. I... Doznałem szoku! Wszędzie było pełno oleju, na bagnecie zero! Ściągnąłem auto do domu, zerknąłem na motor i okazało się, że jest dziura w bloku na wylot patrząc od przodu na wysokości wału. Jaka mogła być przyczyna takiej awarii? Dodam, że przebieg auta to 220000, pewny, sporadycznie kręciłem go ponad 3000 obr, olej wymieniany co 8k, paliwo vpower, masakra!



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14601
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Bora AJM - korba bokiem

Post autor: Michał_1977 » pn kwie 01, 2013 11:03

Mogło np. obrócić panewkę w stopie korbowodu i zatarła się na wale.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

lukktv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 23:34

Bora AJM - korba bokiem

Post autor: lukktv » wt kwie 02, 2013 21:00

A podpowiecie może na co zwrócić uwagę kupując silnik na allegro? Tak na prawdę to przecież nie można sprawdzić przebiegu, albo może znacie kogoś kto ma do sprzedania jakiegoś przyzwoitego AJM-a?



Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Bora AJM - korba bokiem

Post autor: WRHZ » wt kwie 02, 2013 21:13

Według mnie miałeś poprostu pecha patrząc statystycznie na uszkodzenia tego typu w tym modelu silnika pare lat temu kupiłem paska b5 z tak uwalonym motorem mial ponad 280kkm. Mozesz szukac rowniez AJM silnik najlpiej szukaj w aucie w ktorym mozna go odpalic albo z gwarancja rozruchowa. Ja kupilem w ciemno do paska goly slupek zrobilem nim 50kkm i poszedl dalej do sasiedniej miesciny, czasem go widze jeszcze..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości