[MK4] Wymiana paska rozrzadu - po ilu kilometrach?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Siwy z ...
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 19:29
Lokalizacja: PZL vel Złotów k/Piły
Kontakt:

Post autor: Siwy z ... » śr lis 29, 2006 22:37

robert24 pisze:
Siwy z ... pisze:
robert24 pisze:Jeżeli masz silnik na pompkach to nie baw się w wymianę za 500 zł. (tyle kosztuje może u kowala).
A u kolesia w garazu, ktory na codzien robi to w pracy... a "klamoty" potrzebne do tej calej "operacji" przytarga z robotki?
Jak zrobi to za darmo no i może jak przyniesie coś jeszcze z roboty do kapletu rozrządu, chyba że chcesz uspokoić swoje sumienie (kąplet cząści min. 600 zł.)
Piszac "klamoty" mialem na mysli jakies "specjalne" narzedzia... :pub:
Wiem, ze ta cala "operacja" nie jest niestety tania... zachcialo mi sie "pompki"... to teraz mam... :pub:


:-)

olek256
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 25, 2006 10:49
Lokalizacja: L-wa

Post autor: olek256 » czw lis 30, 2006 08:34

sorki ze sie podepne pod temat .... ale chcialem sie dowiedziec jak sie to ma z moim silnikiem?
wiem juz ze przy moim 130Kkm powinienem wymieniac bo na naklejce pisalo ze ostatnia wymiana byla przy 87kkm i teraz chodzi mi o wymiane. pytalem sie dzis w sklepie i gosc mi powiedzial ze sam pasek kosztuje 70zl ale potem powiedzial ze jeszcze do tego musi byc jakis napinacz i jakies kola= okolo 150zl. i ja sie pytam czy to wszystko potrzebne?czy bez tego osprzetu nie da sie paska wymienic? jaka role pelnia te czesci(napinacz i jakies kola)?


Nie ma tego dobrego, co by na zle nie wyszlo...

Pan instruktor nauki jazdy :bigok:

Awatar użytkownika
piotrkowalewski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn lis 20, 2006 15:47
Lokalizacja: GDYNIA
Kontakt:

Post autor: piotrkowalewski » czw lis 30, 2006 10:04

W mojej ksiażce serwisowej pasek byl wymieniony na 90.000 teraz mam przejechane 162.000 i do 180.000 nic nie zmieniam. :bajer:



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw lis 30, 2006 11:55

olek256 pisze:wiem juz ze przy moim 130Kkm powinienem wymieniac bo na naklejce pisalo ze ostatnia wymiana byla przy 87kkm
Wiec chyba zepsul Ci sie kalkulator. Jak to obliczyles, ze teraz masz niby wymienic ?
piotrkowalewski pisze:W mojej ksiażce serwisowej pasek byl wymieniony na 90.000 teraz mam przejechane 162.000 i do 180.000 nic nie zmieniam.
U mnie podobnie. Tylko ja czekam juz na 270kkm :grin:



robert24
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: śr sty 12, 2005 23:05
Lokalizacja: głuchołazy
Kontakt:

Post autor: robert24 » czw lis 30, 2006 16:56

olek256 pisze:i ja sie pytam czy to wszystko potrzebne?czy bez tego osprzetu nie da sie paska wymienic? jaka role pelnia te czesci(napinacz i jakies kola)?
jak chcesz przejechać następne tyle km to "potrzebne" możesz wymienić tylko pasek i jadąc na dłuższą wycieczkę zabierać ze sobą więcej kasy w razie awarii. a poza tym żaden warsztat nie da ci gwarancji jeżeli nie wymieni całego kompletu


MOC jest bogiem PREDKOSC nalogiem NITRO zabawa TURBO podstawa
[200PS; 420NM]

Siwy z ...
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 19:29
Lokalizacja: PZL vel Złotów k/Piły
Kontakt:

Post autor: Siwy z ... » pt gru 01, 2006 13:38

robert24 pisze:
olek256 pisze:i ja sie pytam czy to wszystko potrzebne?czy bez tego osprzetu nie da sie paska wymienic? jaka role pelnia te czesci(napinacz i jakies kola)?
jak chcesz przejechać następne tyle km to "potrzebne" możesz wymienić tylko pasek i jadąc na dłuższą wycieczkę zabierać ze sobą więcej kasy w razie awarii. a poza tym żaden warsztat nie da ci gwarancji jeżeli nie wymieni całego kompletu
Slyszalem tez cos o wymianie pompy wodnej... :panna:


:-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości